reklama
CNN Prima News české hranice

české hranice

Výpis příspěvků ke štítku „české hranice“

Německá policie už nepustila přes hranice na 33 tisíc Čechů. Kontroly pokračují

10. března 2021 23:20

Německá policie dosud, od únorového znovuobnovení stálých kontrol na pomezí s Českem, nepustila přes společné hranice do Německa před 33 tisíc lidí. Ve středu to oznámilo německé ministerstvo vnitra. Kontroly zavedlo Německo 14. února, kdy bylo Česko zařazeno na seznam oblastí s výskytem koronavirových mutací. Stálé kontroly na hranicích s Českem potrvají přinejmenším do 17. března, jejich zrušení ale závisí na epidemické situaci.

Německo s výjimkou Ústeckého a Moravskoslezského kraje považuje ČR za rizikovou oblast

23. září 2020 18:02
Aktualizováno

Německo nyní s výjimkou Ústeckého a Moravskoslezského kraje považuje území České republiky za epidemicky rizikovou oblast. Ve středu večer to oznámil Institut Roberta Kocha, který tak učinil po rozhodnutí grémia německých ministerstev zdravotnictví, vnitra a zahraničí. Hranice mezi Českem a Německem nadále zůstávají otevřené, Německo zájem na obnově pohraničních kontrol podle českého velvyslance nemá.

Hraniční kontroly v rámci EU by se od pondělí měly zrušit

11. června 2020 15:29

Země Evropské unie by měly do pondělí zrušit hraniční kontroly zavedené kvůli pandemii koronaviru. Pouštět cizince přes vnější hranici do EU bude možné postupně a koordinovaně od začátku července. Doporučila to dnes Evropská komise, podle níž mají být mimoevropské země rozděleny do skupin podle rizika šíření nákazy. Již od začátku letních prázdnin chce unijní exekutiva umožnit cestovat do EU lidem z balkánských zemí.

Afghánec, který vraždil v Rakousku u hranic s ČR, dostal doživotí

5. června 2020 19:50

Afghánského žadatele o azyl, který loni v říjnu v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic ubodal dva lidi, v pátek poslal soud v Linci na doživotí do vězení. Informovala o tom agentura Reuters. Případ vyvolal velkou pozornost nejen v Rakousku, ale také v Česku. Zpočátku totiž nebylo vyloučeno, že Afghánec se pokusí utéct do Česka, proto byla česká policie v pohotovosti.

reklama