CNN Prima News cestovatel

cestovatel

Výpis příspěvků ke štítku „cestovatel“

Vedra pohltí i Evropu, varují experti. Dovolené ve Středomoří nahradí Balt a zdraží pojištění

V nadcházejících dekádách lidé zřejmě budou muset radikálně změnit způsob, jakým tráví dovolené v zahraničí. Může za to klimatická změna, píše britský deník The Telegraph. Podle zpravodajského webu budou dovolenkáři nuceni své cesty uzpůsobit rostoucím teplotám ve Středomoří nebo zaplatit více za pojištění. Britové předpovídají i rostoucí oblibu severských zemí či lyžařských středisek, která se přizpůsobují letním návštěvníkům.

Normálních Rusů je jen pět procent. Demokracie tam nebude ani po Putinovi, říká Hrabal-Kronďák

Cestovatel Fero Richard Hrabal-Kronďák projel Rusko křížem krážem. Třeba novinář Jaromír Štětina o něm říká, že zná tuto zemi lépe než 90 procent Rusů. Co s nimi podle Kronďáka udělaly dva roky války na Ukrajině? Dobrodruh a bývalý disident v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak je změní případné vítězství, jak by naopak snesli porážku. Už před Putinovou invazí říkal, že v mnohých z těch milých, bodrých a pohostinných lidí dříme žlučovitý, ukřivděný a zakomplexovaný Rusák. Teď je to prý ještě horší.

Tady kozy dávají dobrou noc: Fuerteventura, ostrov štěstí, větru a dobrodružství

Pojďme si na sklonku zimy zafantazírovat. Třeba o slunci hřejícím po celé dny bez ohledu na roční období, o větru ve vlasech a šumění vln, které jsou jednou blíž, podruhé dál, ale nikdy nezmizí úplně. O kozách, jejichž mečení dotváří dokonalou atmosféru místa, jež umí potěšit nejedno srdce. O ostrově jménem Fuerteventura, kde jsou nejkrásnější pláže Atlantiku. Bude se vám to líbit. Možná natolik, že se tam budete chtít rovnou vydat. Ostatně, proč ne?

Nová destinace pro cestovatele. Čedok otevře od června přímé lety z Prahy na ostrov La Palma

Kanárské ostrovy mají turisté dlouhodobě v oblibě, ale teprve od letošní letní sezony mohou objevit také menší a méně známý vulkanický ostrov La Palma. Novou destinaci pro český trh se rozhodla otevřít cestovní kancelář Čedok ve spolupráci s leteckou společností Smartwings. Přímé lety zamíří z Letiště Václava Havla Praha do hlavního města Santa Cruz de La Palma jednou týdně od června do začátku října. Novinka láká na zátoky s černým pískem, přírodu v národních parcích, vodopády, ale i na noční pozorování hvězd nebo autentickou španělskou kuchyni.

Tragédie dobrodruhů z Šaliny. Danielu zabila malárie, Pavlovo srdce to nevydrželo, píší děti

České cestovatele zasáhla smutná zpráva, na přelomu roku zemřeli dobrodruzi Pavel a Daniela, veřejnosti známí jako duo „Šalinou kolem světa“. Zemi projížděli již od dob socialismu, v posledních letech si na cestování pořídili Toyotou Land Cruiser, přezdívanou Šalina. Daniela těsně před koncem loňského roku podlehla těžké formě malárie po návratu z Afriky, Pavel zemřel 14. ledna. Informovali o tom synové dvojice na Facebooku.

Okouzlující městečko, kde vás budou s radostí hýčkat: St. Johann in Pongau

Konečně jste se dočkali - nastal čas jen pro vás, pro vašeho partnera či partnerku nebo přátele. Ať je to jak chce, tuhle dovolenou si hodláte užít po všech směrech. Možná ji teprve plánujete, třeba už máte i termín, pořád ale nevíte kam vyrazit? A co takhle St. Johann in Pongau v rakouských Alpách? Tady můžete zažít všechno, po čem pozemský smrtelník obvykle sní - vydávat se za dobrodružstvím, překonávat vlastní limity, odpočívat, nechat se hýčkat i ochutnávat vyhlášené speciality. Sečteno podtrženo - tady najdete, co jste hledali.

Z deníčku okouzleného cestovatele: Proč jedna návštěva Ománu není dost

Omán. Kdyby tahle země byla ženou, patřila by bezpochyby ke kriticky ohroženému druhu femme fatale, který v sobě snoubí svůdnou krásu s tajuplnou přitažlivostí a hlubokou moudrostí, přičemž platí, že čím více vám dovolí nahlédnout do svého nitra, tím víc ji chcete poznat. Jediný pohled na ni by jistě každého přiměl k bezděčnému povzdechu: „Oh, man, Oman!“

Jak získat zpět peníze za zrušený let? Pomůžou banky, musíte ale splnit tři podmínky

Dostat zpátky peníze za odložený či zrušený let je mnohdy nadlidský úkol. Nespokojení cestovatelé nejčastěji narazí na nepřehledné reklamační formuláře, neochotný personál aerolinek či nekomunikující zákaznickou podporu. Situace, kdy selžou všechny pokusy získat peníze od leteckých společností, mohou překvapivě zachránit banky. Pokud zákazníci kupovali letenky platební kartou, pravděpodobně dostanou své finance zpátky, a to do měsíce. Je ale potřeba splnit několik podmínek.

Svět pořád čeká na objevení. Česko je ale nejlepší, říká cestovatel Vaňourek

Do Prima Česka bez pochyby patří i zajímaví lidé. Jedním z nich je Tomáš Vaňourek z Plzeňska. Toho inspirovaly dvě významné osobnosti, a to cestovatelé Miroslav Zikmund a Jiří Hanzelka, o nichž už diváci pořadu Prima Česko také slyšeli. A tak pokud patříte k těm, kteří rádi sní o velkých dálkách, ale nemají šanci je objevovat, právě teď je vaše chvíle.

Holení dohladka i zastřihování chloupků po těle bude hračka

Hustota, struktura, tvrdost a typ vousů je individuální u každého muže. A vůbec není výjimkou, že se typ vousů dokonce liší na různých místech tváře! Hustší porost na bradě, větší mezery a jemnější vousy na krku. A o tvářích nemluvě, tam si vousy mnohdy rostou v různé hustotě a různým směrem. S tím vším si poradí pánské holicí strojky Braun, které jsou vyráběné přesně v duchu pravidel tzv. dobrého designu, který razil už slavný designér této značky Dieter Rams. Zahrnují například důraz na dlouhou životnost produktů, propracování do detailu nebo funkčnost a zároveň estetičnost.