CNN Prima News cestovatel

cestovatel

Výpis příspěvků ke štítku „cestovatel“

Ostrov z kostí nebo město duchů. Cíle temného turismu bývají spojené s tragickou událostí

30. srpna 2022 00:22

Ukrajinské město Pripjať opuštěné po výbuchu jednoho z reaktorů jaderné elektrárny Černobyl nebo třeba italský ostrov Poveglia, jenž sloužil jako karanténní oblast během morové rány. Obě místa spadají do takzvaného „dark turismu“. Tento pojem vznikl v polovině devadesátých let a označuje cestování na místa spojená s nehodami a smrtí.

Záběry z místa alpské tragédie: Opuštěné české auto a horolezecké vybavení pod Marmoladou

5. července 2022 15:17

Jednou ze sedmi obětí sesunu ledovce z hory Marmolada v italských Dolomitech je i muž z České republiky. Podle italských médií jsou mezi třinácti pohřešovanými další tři Češi. Na parkovišti pod horou zůstalo auto s českou státní poznávací značkou. Podle cestovatele Filipa Mayera se pár dní před pádem ledu mluvilo o uzavření cesty na vrchol hory.

Očkovaní a lidé po covidu nově mohou do Česka bez omezení. Výjimkou jsou cizinci

14. února 2022 18:19

Od úterý se podmínky návratu Čechů ze zahraničí nebudou řídit takzvanou mapou cestovatele. Plně očkovaní a lidé s prodělaným COVID-19 v posledních 180 dnech budou moci do Česka vstoupit bez omezení, stejně jako děti do 12 let. V pondělní tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Mapa cestovatele bude relevantní pouze pro vstup cizinců.

Rakev se zlatými růžemi i argentinská píseň. Blízcí se rozloučili s cestovatelem Zikmundem

11. prosince 2021 20:21

Rodina a nejbližší spolupracovníci a přátelé se v sobotu odpoledne rozloučili s cestovatelem a spisovatelem Miroslavem Zikmundem, který zemřel na začátku prosince ve věku 102 let. Smuteční obřad v síni zlínského krematoria byl neveřejný, uvedla dcera Zikmundovy životní partnerky Jana Macalíková. Se svým přítelem Jiřím Hanzelkou byl Zikmund cestovatelskou legendou.

Puntičkář i gentleman, vzpomínají na zesnulého Zikmunda blízcí. Pohřben chtěl být netradičně

2. prosince 2021 14:40

Byl to neuvěřitelný puntičkář, se kterým se dal probírat vesmír i ženy. I tak na cestovatele Miroslava Zikmunda, který ve středu ve věku 102 let zemřel, vzpomínají cestovatelé a jeho blízcí. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS na legendu zavzpomínal cestovatelé Leoš Šimánek a Rudolf Švaříček i spisovatel Josef Holcman.

USA se otevřou cestovatelům z Evropy. I očkovaní ale budou muset mít test

26. října 2021 00:01

Americký prezident Joe Biden podepsal v pondělí příkaz, kterým od 8. listopadu zrušil omezení cest do USA z většiny evropských zemí včetně České republiky. Zároveň však stanovil nutnost prokázat před odletem naočkování proti covidu pro téměř všechny zahraniční cestující, kteří do země směřují. Tento požadavek se nicméně nebude týkat osob mladších 18 let.

Na mapě pro cestovatele „zčervená“ Island nebo Madeira. Polepšilo si naopak Dánsko

6. srpna 2021 15:57

Od pondělí bude obtížnější návrat z Islandu, Estonska a Madeiry. Na takzvané mapě cestovatele se přesunou z oranžové do červené kategorie značící vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Opačným směrem si polepší Dánsko a Lucembursko. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Změny budou i u dalších států, nemají však vliv na režim při příjezdu do Česka.