reklama
CNN Prima News cestovatel

cestovatel

Výpis příspěvků ke štítku „cestovatel“

Nevidomý horolezec si troufá na osmitisícovky, jednou chce zdolat i Mount Everest

Jan Říha je nevidomý, přesto si plní sen: Vylezl třeba na Mont Blanc nebo Kilimandžáro, v Himálaji se pod vrcholem Čo Oju dostal až do 7 600 metrů. Jelikož chce jednou zdolat nejvyšší hory všech kontinentů, myslí si i na Mount Everest. Pro CNN Prima NEWS to popisuje v sedmém dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vyprávějí o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

Sedm let stopoval do Austrálie, přes moře a poušť Gobi. Vezl ho buvol i velbloud

Roman Vehovský si zařídil pracovní vízum do Austrálie a vyrazil za klokany. Stopem. Jeho putování se nakonec protáhlo na sedm let, dodržoval při něm několik pravidel. Třeba vystačit si s málem, nepřespávat v hotelech. Byť nocoval pod širákem, nebral si s sebou ani stan. Pro CNN Prima NEWS to popisuje v 6. dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vypráví o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

Česká trampka rýžovala zlato na Klondiku. Medvědy grizzly zaháněla husitskými chorály

Saša Ryvolová si většinu života o Klondiku nanejvýš zpívala. U táboráku s ostatními trampy obdivovala odvahu zlatokopů, kteří se koncem 19. století trmáceli do nehostinných končin kanadského Yukonu jen kvůli naději na zázračné zbohatnutí. Po šedesátce se konečně rozhodla, že se na bájný sever vypraví taky. Pro CNN Prima News to popisuje v 5. dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vypráví o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

Cestovatel Dokoupil: V Rusku jsem poznal, že vodka probouzí v lidech to nejhorší

Při rozhovoru se nám ve stejný okamžik vybil mobil. Ivu Dokoupilovi to nepřišlo jako náhoda: „Vůbec bych se nedivil, pokud by za tím byla mongolská šamanka, o které jsem vám teď vyprávěl. Neměl jsem odkrývat její tajemství.“ Dokoupil jezdí od roku 1985 do odlehlých sibiřských končin. Právě jemu CNN Prima NEWS věnovala druhý díl seriálu povídání s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vypráví o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

reklama