CNN Prima News Chicago

Chicago

Výpis příspěvků ke štítku „Chicago“

V Chicagu vraždil úspěšný rapper. O střelbě snil už ve svých videích

5. července 2022 11:19

Měla to být slavnostní událost, která se ovšem zvrhla v tragédii a boj o holý život. Pochod ke Dni nezávislosti na předměstí Chicaga Highland Park narušil střelec, který zavraždil šest lidí a desítky dalších zranil. Policie ho po několika hodinách zadržela a nyní už je známa jeho identita. Má jít o Bobbyho Crima III., který má poměrně úspěšnou hudební kariéru, vystupuje coby rapper a má tisíce fanoušků. Z jeho klipů a videí je ovšem patrné, že o rozpoutání masakru zřejmě přemýšlel už delší dobu. To potvrdila i policie Highland Park na předměstí Chicaga, podle které si podezřelý zbraň koupil legálně. Motiv střelby ale stále není jasný.

V amerických městech se protestuje. Do ulic vyšly tisíce zastánců práva na potrat

8. května 2022 04:33

V řadě amerických měst v sobotu vyšly do ulic tisíce zastánců práva na potrat. Reagují tím na uniklý návrh stanoviska nejvyššího soudu, které by zrušilo dosavadní legalizaci interrupcí na federální úrovni. Protestující se shromáždili v Chicagu, Atlantě nebo Houstonu a demonstrace pokračovaly i před budovou nejvyššího soudu ve Washingtonu, napsala agentura AP.

Dramatická honička: Muž ukradl sanitku a dvě hodiny prchal policistům. Chtěl jet za matkou

28. dubna 2022 20:43

Hodně neobvyklou policejní honičku zažilo Chicago. Několik hlídek tam v pondělí pronásledovalo muže v ukradené sanitce. Muž se místy po silnici řítil až 110kilometrovou rychlostí. Ve zběsilé jízdě ho nezastavila ani propíchnutá pneumatika. Policistům se nakonec snažil uniknout po svých. Dramatická akce trvala dvě hodiny a zachytily ji i televizní kamery.

CNN: Už přes 100 let nese Machu Picchu špatný název. Historici odhalili jeho pravé jméno

3. dubna 2022 06:28

Jedna z nejvýznamnějších archeologických památek na světě už více než 100 let nese špatný název. Machu Picchu, bájná incká pevnost v peruánských Andách, se totiž jmenovalo celou dobu jinak. Po objevení pradávných ruin původní expedicí totiž zřejmě došlo k chybnému překladu, uvedla americká televizní stanice CNN s odkazem na objev badatelů z Institutu andských studií. K oficiální změně názvu už ale zřejmě nedojde.

Na prahu recese? Ekonomickou krizi předpoví i pánské trenýrky nebo rtěnkový index

31. března 2022 07:46

Zatímco se ekonomové při svých makroekonomických výhledech řídí složitými matematickými modely opřenými o nejrůznější indikátory spotřebitelské a podnikatelské nálady, nezaměstnanosti či cenových indexů, stejnou službu odvedou i jiné ukazatele. Například vývoj prodejů pánského spodního prádla, výška dokončených mrakodrapů nebo „rtěnkový index“.