CNN Prima News Chicago

Chicago

Výpis příspěvků ke štítku „Chicago“

Policisté v Chicagu vypálili na řidiče stovku nábojů. Zastavili ho kvůli nezapnutému pásu

K velké přestřelce došlo v americkém Chicagu. Policisté vystříleli 96 nábojů na řidiče, kterého podle zprávy zastavili kvůli nezapnutému pásu. Přestřelka začala ve chvíli, kdy šestadvacetiletý Dexter Reed odmítl vystoupit z auta. Podle policie ale vystřelil jako první. Okamžiky před incidentem ukazují nově zveřejněné záběry z policejních kamer.

OBRAZEM: Prádelny, hinduistický chrám i mezi urnami s ostatky. Kde všude Američané volí?

Spojené státy mají za sebou superúterý. Američané v 15 finálních státech odevzdávali své hlasy na mnohdy kuriózních místech. Zatímco školní tělocvičny nejspíš nikoho nepřekvapí, volební urny v muzeích moderního umění už možná ano. Existují ale také mnohem divočejší volební místnosti, třeba v podobě garáží, prádelen, kadeřnictví či kolumbárií, kde se v urnách uchovávají ostatky zesnulých. Podívejte se na ta nejzajímavější místa, kde mohou Američané tradičně volit.

Nejhorší místo činu, jaké jsem viděl. Masakr v Chicagu otřásl i zkušenými policisty

Američtí policisté dva dny pátrali po muži, který podle nich v Illinois zastřelil osm lidí. Vraždy se staly na více místech, některé oběti se ale mezi sebou znaly. Když policie 23letého podezřelého vypátrala, zbraň otočil proti sobě. Místní policista, který ve službě strávil již téměř 30 let, přiznal, že nikdy neviděl horší místo činu. O incidentu informovala americká média.

Krutý omyl justice: Brian seděl 35 let za zločin, který nespáchal. Po propuštění promluvil

Muž, který byl v roce 1988 neprávem odsouzen za vraždu šestiletého chlapce v americkém Illinois, se po 35 letech strávených za mřížemi dostal na svobodu. Brian Beals, jenž v době zatčení studoval na vysoké škole, aby se stal policistou, byl propuštěn poté, co soud okresu Cook vyhověl žádosti o zrušení rozsudku a zároveň zrušil všechna obvinění, napsal web americké CNN.

Nejlepší místa k životu: V prestižním světovém žebříčku jsou pražské Vinohrady

Čínská čtvrť v Singapuru, Hyde Park v Chicagu, ale i pražské Vinohrady. Britský magazín Time Out vydal už pošesté seznam čtyřiceti nejlepších míst k životu na světě. S výběrem pomáhaly tisíce obyvatel a místních odborníků. Ti měli ve svém městě vybrat nejlepší místo a to ohodnotit z hlediska zábavy, jídla, kultury i komunity. První místo patří čtvrti Laureles v kolumbijském Medellínu.

Zemřel světoznámý dirigent Mácal. Šéfoval České filharmonii a orchestrům v Londýně či Vídni

Ve věku 87 let zemřel ve středu světově proslulý dirigent Zdeněk Mácal. Za svou pětapadesátiletou kariéru dirigoval více než 170 významných orchestrů, řídil Berlínské filharmoniky, Královskou filharmonii v Londýně, Vídeňské symfoniky či symfonické orchestry v Chicagu a Bostonu. V letech 2003 až 2007 vedl jako šéfdirigent Českou filharmonii. O úmrtí Mácala z pověření rodiny informoval Filip Wágner

Hamás propustil matku s dcerou. Američanky přijely do Izraele slavit, pak zažily 14 dní hrůzy

Hnutí Hamás z Pásma Gazy propustilo dvě americká rukojmí — matku s dcerou, která drželo od krvavého útoku na Izrael 7. října. Podle agentury Reuters to v pátek oznámilo ozbrojené křídlo Hamásu a informaci později potvrdila izraelská veřejnoprávní stanice Kan. Podle stanice CNN jsou Američanky v Izraeli a starají se o ně bezpečnostní složky. Prezident USA Joe Biden řekl, že se „po 14 dnech hrůzy brzy setkají se svojí rodinou“.

Konec násilí proti Palestincům, znělo na pohřbu ubodaného chlapce. Útočník míří před soud

Na pohřbu šestiletého chlapce palestinského původu, kterého v USA v sobotu kvůli jeho víře brutálně ubodal 71letý senior, vlály palestinské vlajky. „Přestaňte vyvolávat násilí a nenávist vůči palestinským, arabským a muslimským komunitám,“ stálo podle Reuters na jednom z transparentů. Joseph Czuba, který pobodal hocha i jeho matku, byl obviněn z vraždy, pokusu o vraždu, dvou případů zločinu z nenávisti a ublížení na zdraví smrtelnou zbraní s přitěžujícími okolnostmi.

Senior v USA brutálně ubodal šestiletého chlapce palestinského původu. Motivem byla víra

Podle všeho kvůli jejich islámské víře ubodal v sobotu 71letý Američan nedaleko Chicaga šestiletého chlapce a vážně zranil jeho 32letou matku. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na policii, podle níž zločin souvisí s boji mezi Izraelem a palestinským radikálním hnutím Hamás. Krvavý čin odsoudil prezident Joe Biden. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zase upozornil na nárůst počtu výhrůžek jak vůči muslimům, tak židům související s boji na Blízkém východě.