reklama
CNN Prima News Chicago

Chicago

Výpis příspěvků ke štítku „Chicago“

Ohnivé peklo. Před 150 lety řádily v USA nejhorší požáry v historii

8. října 2021 09:29

Zdálo se, že 8. října 1871 bude pro obyvatele Spojených států den jako každý jiný. Do historie se bohužel nakonec zapsalo toto datum černým písmem. Kvůli masivním požárům v Peshtigu a Chicagu zemřely tisíce lidí, další měli trvalé následky a mnozí přišli o své domovy. Na vině bylo velmi suché počasí i nešťastná náhoda.

Brankářská hvězda NHL se o vyhazovu dočetla z Twitteru. Za nový tým nechce hrát

28. července 2021 21:16

Gólman Marc-André Fleury byl jedním ze základních prvků, díky kterým se Vegas Golden Knights hned po svém zrodu zařadil mezi nejobávanější týmy NHL. Za minulou sezonu Fleury dokonce dostal Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře zámořské soutěže. Jenže teď ho bez varování hodil klub z města hříchů přes palubu. Podle zpráv z USA se o svém konci dočetl Fleury na sociálních sítích.

Trump se s prohrou smířit nehodlá. Poodhalil nástupce, Chicago přirovnal k Afghánistánu

15. července 2021 17:56

Bývalý americký prezident Donald Trump neustoupí. V interview pro Fox Nation kategoricky odmítl, že by poslední prezidentské klání prohrál. Volby označil za „zmanipulované“ a „zfalšované“. Exprezident také kritizoval migrační politiku svého následovníka, stejně jako bezpečnostní situaci v amerických městech. Současné Chicago neváhal přirovnat k Afghánistánu. Trump se rovněž plánuje zapojit do nadcházejících kongresových voleb. V nich se chce zaměřit na podporu lidí, kteří ponesou „jeho myšlenku“.

Starostka Chicaga dá rozhovor jen barevným novinářům. Vadí jí příliš bílých mužů v médiích

21. května 2021 20:09

Starostka Chicaga Lori Lightfootová ve středu oznámila, že na své dvouleté výročí působení ve funkci bude poskytovat osobní rozhovory pouze barevným reportérům. Coby Afroameričance jí totiž vadí, že hromadné sdělovací prostředky ve městě jsou převážně bělošské, zatímco Chicago je rozmanitější. Informoval o tom web Chicago Tribune.

reklama