CNN Prima News Chomutov

Chomutov

Výpis příspěvků ke štítku „Chomutov“

Nejmenší památka v Ústeckém kraji: Prvorepubliková trafika má 9 metrů čtverečních

3. února 2023 23:57

Má devět metrů čtverečních a je to nejmenší kulturní památka v Ústeckém kraji. Řeč je o prvorepublikové trafice v Žatci, která desítky let chátrala. Až do té doby, než si jí všiml Daniel Černý, koupil ji a začal opravovat. Prvorepubliková trafika se tak během roku změnila k nepoznání. A brzy v ní bude možné i přenocovat.

Učitelky z Klášterce měly křičet na postižené děti a nutit je jíst slupky. Vinu odmítly

16. ledna 2023 17:47

Okresní soud v Chomutově v pondělí zahájil hlavní líčení se třemi učitelkami z mateřské školy v Klášterci nad Ohří. Ženy jsou obžalované z nepřiměřeně hrubého chování vůči dětem. Žalobkyně je viní z přečinu ohrožování výchovy dítěte. Podle obžaloby učitelky na děti neúměrně až hystericky křičely a hrubě se k nim chovaly. Prostřednictvím svých obhájců ženy vinu odmítly.

Drama v chomutovském bytě: Muž s nožem napadl manželku. Vyhrožoval, že ji podřízne

12. prosince 2022 08:09

Strážníci v Chomutově absolvovali dramatický výjezd. Muž v jednom z bytů panelového domu totiž vyhrožoval své manželce, že ji podřízne. V ruce měl mít nůž a vše prý vypadalo tak, že svou výhrůžku myslel vážně. Podle sousedů nejde zdaleka o první případ domácího násilí v tomto bytě. Podezřelého už vyšetřuje i státní policie.

Seniorku zabalil do igelitu a nechal ji udusit. Muž dostal od ústeckého soudu výjimečný trest

7. listopadu 2022 12:38

Ústecký krajský soud v pondělí poslal za vraždu ženy v Chomutově Martina Holuba na 26 let do vězení. Muž podle soudu svou spolubydlící omámil, svázal, zabalil a ukryl na balkon, žena se udusila. Čtyřiadvacetiletý Holub u soudu řekl, že svého činu lituje. Soud mu uložil souhrnný trest za vraždu, vydírání a nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Státní zástupce Vladimír Jan navrhoval muži výjimečný trest 27 let.