reklama
CNN Prima News Dálnice D3

Dálnice D3

Výpis příspěvků ke štítku „Dálnice D3“

Boj o dálnici D3 pokračuje. Snaha ODS o urychlení výstavby je pod palbou kritiky

Nekonečné kolony u Benešova při cestě z Prahy do Českých Budějovic by se mohly stát minulostí. Stále jasněji se hovoří o realizaci šedesátikilometrového úseku dálnice D3 přes Posázaví, který značně usnadní propojení hlavního města s jižními Čechami i Rakouskem. Nejnověji se v přípravě angažují představitelé ODS Martin Kupka a Martin Kuba, kteří chtějí výstavbu urychlit. Kritici předkládané trasy úseku však ODS kritizují, že tlačí na státní správu.

Dokončení dálnice D3 se opět odkládá. Majitelé vyvlastněných pozemků podali žalobu

Krajský úřad na začátku února rozhodl o vyvlastnění pozemků motocentra, které jsou potřeba pro dostavbu dálnice D3 u Tábora. Jenže jejich majitelé poté podali žalobu se žádostí o odkladný účinek a Krajský soud v Českých Budějovicích jim vyhověl. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) počká na správní lhůtu 60 dní, potom je připravené pokračovat v přípravách, řekl v úterý mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Dálnice D3 u Tábora je o něco blíže dokončení. Stát vyvlastnil majitele pozemků

Už několik let je u Tábora několikasetmetrové zúžení dálnice D3 ve směru od Českých Budějovic. Dostavbě bránily pozemky motocentra. Krajský úřad ve čtvrtek rozhodl, že stát tyto pozemky vyvlastní, o což žádalo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Proti rozhodnutí se nelze odvolat, řekl jeho mluvčí Jan Rýdl. Podle něj se nezačne stavět hned, ale jakmile bude mít ŘSD všechna povolení, mohla by se dálnice dokončit během čtyř až pěti měsíců.

Před volbami se budou stříhat pásky. V roce 2021 se otevře 46,5 kilometrů dálnic

Výstavba nových úseků dálnic v době vládnutí hnutí ANO a ČSSD doposud velmi pokulhávala. Je to právě hnutí ANO, jehož ministři spravují resort dopravy od roku 2014 a stojí za nimi takové výsledky jako pět kilometrů dálnic v roce 2015 nebo čtyři kilometry v roce 2018. Tempo se urychlilo až v posledních letech a má vyvrcholit v roce příštím, volebním. Řidičům začne sloužit celkem 46,5 kilometrů úseků nových dálnic, což je za dobu účasti ANO ve vládě rekordem.

reklama