CNN Prima News Dálnice D3

Dálnice D3

Výpis příspěvků ke štítku „Dálnice D3“

Počasí komplikovalo dopravu po celém Česku. Byla taková zima, že silničářům neúčinkovala sůl

Dopravu v Česku v pátek zejména po ránu na některých místech zkomplikovala ledovka. Policisté vyjížděli k desítkám kolizí, některé zkomplikovaly provoz na hlavních tazích. Nehody kamionů blokovaly provoz na dálnici D3 u Plané nad Lužnicí na Táborsku či na D7 na Lounsku. Varování meteorologů před vznikem náledí sice skončilo v 9:00, namrzlé povrchy ale mohou na některých místech přetrvávat i přes den a o víkendu.

Babiš označil Rakušany za magory. Jeho urážlivá slova už rozebírají sousední média

Rakouské občany označil ve Sněmovně za magory. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš svá slova zdůvodnil faktem, že v rakouské vládě mají zastoupení Zelení. Expremiér se před projednáváním návrhu na zavedení korespondenční volby věnoval výstavbě dálnic. V případě D3 obvinil rakouskou stranu, že se na stavbu na svém území vykašlala. Později na sociální síti X upřesnil, že neměl na mysli všechny občany Rakouska, nýbrž pouze tamní „aktivisty“ ze strany Zelených.

Dálnici otevřeli před čtyřmi lety, teď ji budou bourat. Jihočeskou D3 čeká několik let omezení

Část hotové jihočeské dálnice D3 Ševětín–Borek čekají stavební úpravy. Provoz tam bude v budoucnu možná i několik let omezený, řekl v pondělí mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Příčinou je plánovaná stavba Chotýčanského tunelu, jenž bude součástí IV. železničního koridoru. Na svém severním konci by měl tunel křižovat dálnici D3. Bude nutné část hotové dálnice zbourat, informoval server Zdopravy.cz a potvrdil to mluvčí Správy železnic (SŽ) Dušan Gavenda. Tunel povede pod dálnicí.

Čelní střet dvou kamionů u Tábora uzavřel D3. Policie odklání dopravu na Pelhřimov

Dálnice D3 u Tábora u 79. kilometru je v obou směrech neprůjezdná. Srazily se tam dva kamiony, policie odklání dopravu. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému. Policie řídí dopravu, z dálnice se sjíždí na výjezdu na Pelhřimov. Jak dlouho bude dálnice poblíž Čekanic zavřená, není zatím zřejmé, řekla krajská policejní mluvčí Lenka Krausová. Při nehodě se zranili řidiči obou kamionů, jeden vážně, záchranáři ho převezli s podezřením na těžké zranění hlavy do českobudějovické nemocnice, informovala mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová.

Tady se v létě nejvíc bourá. Experti ukázali silniční Mordory, kde se nepozornost nevyplácí

Nejen úterní tragická nehoda na dálnici D2 by měla být pro řidiče upozorněním, aby byli při cestách na dovolenou opatrní. Data české kanceláře pojistitelů totiž ukazují, že na některých tuzemských hlavních tazích je během letních měsíců riziko nehody mnohonásobně vyšší než ve zbytku roku. Experti dále uvedli, kde se na nejvytíženějších komunikacích nejvíce bourá a v čem tkví nebezpečí v těchto místech.

Dálniční síť má být hotová do deseti let, potvrdil Kupka. Důležité úseky vybudují soukromníci

Pokud má být základní dálniční síť v České republice dobudována do deseti let, je nutné, aby se na klíčových stavbách podílely soukromé společnosti formou PPP projektů. Novinářům to v úterý sdělil ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Tímto způsobem by mohl být dostavěn například Pražský okruh, středočeský úsek dálnice D3, či dokonce některé zásadní železniční stavby. Bez dobudování dopravní infrastruktury přestaneme být podle Kupky konkurenceschopní.

Náledí ochromilo dálnice. Některé byly uzavřené, nehoda na D10 si vyžádala lidský život

Aktualizováno

Kvůli náledí byla situace na některých dálnicích kritická. Na dálnici D10 mezi 48. až 50. kilometrem na Mladoboleslavsku havarovalo na zledovatělé vozovce několik aut. Dálnice musela být v obou směrech uzavřena, plně průjezdná byla půl hodiny před polednem. Jeden člověk při nehodě zemřel a další dva utrpěli zranění. Dopravu v Brně a okolí komplikovala vážná dopravní nehoda několika nákladních aut na vytíženém úseku D1 mezi sjezdy 194 a 196. Dálnice byla zcela zprůjezdněna až po několika hodinách. Policisté také na pět hodin uzavřeli dálnici D3 ve směru z Tábora do Prahy.

Dálniční síť bude hotová v roce 2030, věří Mátl z ŘSD. Náklady by mohla pokrýt EU

Čeští řidiči by se během příští dekády mohli dočkat dostavby základní dálniční sítě, Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) by na to mělo mít prostředky především z Evropské unie. V rozhovoru pro Český rozhlas to řekl generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Problémem však podle něj může být výstavba silnic prvních tříd a obchvatů, které budou více závislé na českém státním rozpočtu. Řadu staveb také nadále doprovází například spory s ekology, které mohou jejich přípravu zpomalit.