Hromadná nehoda kamionů uzavřela D1 na 11 hodin. Jeden šofér zemřel, kolony měly 12 km

Více než 11 hodin byla od středeční noci neprůjezdná dálnice D1 na Prahu u Humpolce na Pelhřimovsku. Příčinou byla smrtelná nehoda čtyř kamionů. Provoz byl částečně obnoven ve středu dopoledne. Okolo 10:30 mohla auta podle mluvčí policie Dany Čírtkové začít jezdit pravým jízdním pruhem a po krajnici. Na pomalý rozjezd kolony, která se za nehodou vytvořila, dohlíží policejní hlídky. Nesouvislá kolona sahá od Humpolce až za Větrný Jeníkov. Při nehodě, která se odehrála, když byla dálnice kluzká kvůli sněhu, zemřel řidič jednoho z kamionů, další utrpěl lehké zranění, stejně jako zasahující policista.

Nehoda se stala krátce po 23:00 na 90. kilometru dálnice. Nejprve dostal smyk tahač s návěsem jedoucím na Brno, prorazil svodidla a přejel do směru na Prahu. Řidič další nákladní soupravy jedoucí na Prahu začal prudce brzdit, s kamionem před sebou se nesrazil, ale ve smyku se jeho kamion zalomil přes pravý jízdní pruh. Když už u nehody zastavovala hlídka policie, přijížděl k nehodě další tahač s návěsem. Jeho řidič strhl řízení do levého jízdního pruhu, takže jeho auto narazilo do stojícího kamionu. „A zřejmě srazilo jeho řidiče, který byl mimo vozidlo. Tento řidič utrpěl těžké zranění, kterému na místě podlehl,“ uvedla Čírtková. Do havarovaných aut pak narazilo další nákladní auto, jehož řidič nedokázal navzdory brzdění včas zastavit.

Lehce zraněného řidiče kamionu odvezli zdravotníci do pelhřimovské nemocnice, odkud byl po ošetření propuštěn. Ošetřit v nemocnici potřeboval i lehce zraněný policista.

Po nehodě musely odtahové služby z dálnice odvést havarovaná auta. Údržba dálnice musela také zajistit proražená středová svodidla, společně s hasiči pak pracovala na odstranění uniklé nafty. V koloně zůstaly stát především kamiony, ostatní auta se snažila s dálnice sjet v Jihlavě nebo Větrném Jeníkově. Objízdné trasy na silnicích nižších tříd byly kvůli sněžení obtížně sjízdné. Nesouvislá kolona kamionů měřila podle Čírtkové až 12 kilometrů.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Evropu sužuje „bouře století“. Ochromila dopravu, Ukrajina a Moldavsko hlásí přes 10 mrtvých

Tagy:
nehoda policie úraz kamion Dálnice D1