úraz

Výpis příspěvků ke štítku „úraz“

Děsivý incident na škole ve Velké Bystřici: Žák vypadl z okna. Na místě zasahoval vrtulník

Z okna budovy základní školy ve Velké Bystřici na Olomoucku vypadl žák. Neštěstí se stalo v pátek před polednem, školák utrpěl podle mluvčí krajské záchranné služby Lucie Mikiskové středně těžké až těžké poranění. Záchranáři jej letecky transportovali do nemocnice. Okolnostmi případu se zabývá policie, informoval krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Sněžení komplikuje dopravu v Česku. Na Plzeňsku sjel do příkopu autobus s dětmi

Aktualizováno

Česko v pátek zasypal sníh. Chumelenice komplikuje dopravu ve všech regionech. Obtížná je situace na jihu Čech. Neprůjezdný byl večer téměř tři hodiny hlavní tah na Rakousko I/3 ve směru z Velešína na Dolní Dvořiště. Na Vysočině jsou některé hlavní tahy zablokované kamiony. V pátek havaroval autobus plný dětí, další auto po smyku skončilo v rybníku. Na silnici bohužel vyhasl i jeden lidský život. Sněžení a mráz má navíc pokračovat i v dalších dnech.

CNN: Raněný Ukrajinec se v zákopech držel dva týdny. Neváhal na sebe povolat dělostřelectvo

Měl poraněné nohy, byl sám a kolem něj se pohybovali pouze ruští nepřátelé. Ukrajinský voják Serhij má za sebou neuvěřitelný příběh. Zhruba dva týdny zůstal uvězněný v zákopech poblíž Bachmutu, ze kterých se nemohl jen tak dostat. Na svoji pozici dokonce přímo zavolal ukrajinské dělostřelectvo. Nejenže přežil, ale nakonec se mu podařilo z místa uprchnout. Jeho cestu nyní popisuje americká stanice CNN.

Hromadná nehoda kamionů uzavřela D1 na 11 hodin. Jeden šofér zemřel, kolony měly 12 km

Více než 11 hodin byla od středeční noci neprůjezdná dálnice D1 na Prahu u Humpolce na Pelhřimovsku. Příčinou byla smrtelná nehoda čtyř kamionů. Provoz byl částečně obnoven ve středu dopoledne. Okolo 10:30 mohla auta podle mluvčí policie Dany Čírtkové začít jezdit pravým jízdním pruhem a po krajnici. Na pomalý rozjezd kolony, která se za nehodou vytvořila, dohlíží policejní hlídky. Nesouvislá kolona sahá od Humpolce až za Větrný Jeníkov. Při nehodě, která se odehrála, když byla dálnice kluzká kvůli sněhu, zemřel řidič jednoho z kamionů, další utrpěl lehké zranění, stejně jako zasahující policista.

Stav hvězdy Česko Slovensko má talent se po bitce zhoršuje. Jeho verze je lež, tvrdí servírka

Slovenský herec Ivan Kozák leží už čtvrtý den po fyzickém napadení v nemocnici a jeho stav je velmi vážný. Sám tvrdí, že na něj agresor před barem zaútočil kvůli homosexuální orientaci, kterou předstíral. Deník Nový čas však přišel se svědectvím servírky z podniku, kam se Kozák před incidentem zastavil. Herec se podle ní navážel do obsluhy, které se chtěl muž pouze zastat. Kozák se navíc v baru několikrát předtím choval velmi nevhodně, sdělila žena.

Přehlížení, často bez pracovních návyků. Jak Borůvka Praha pomáhá lidem s postižením?

Letos uplynulo 25 let od založení neziskové organizace Borůvka Praha, o. p. s., která si vytyčila za cíl, ve spolupráci s Nadací Jedličkova ústavu, poskytnout pomoc lidem s tělesným postižením. Svými aktivitami, které zahrnují dopravu dětí do škol speciálně upraveným mikrobusem, fyzioterapie, tréninkový pracovní program i poradenství, poskytují klientům možnost zapojit se do společnosti. Své o tom ví i 38letá Simona Kofroňová, díky organizaci se zapojila do pracovního procesu.