Další problém pro Nedvěda. Juventus měl falšovat údaje o mzdách, hrozí mu opět druhá liga

Juventus čelí dalšímu vyšetřování. Italský fotbalový svaz se začal zabývat podezřením, že turínský klub v letech 2020 a 2021 falšoval údaje o mzdách hráčů. Bez dalších detailů o tom informovala agentura Reuters.

Podle médií Juventus falšoval údaje o mzdách hráčů v době pandemie. Oficiálně tvrdil, že výplaty pozastavil, ale tajně fotbalistům peníze nadále vyplácel. Za to může klubu hrozit odečet bodů, nebo i vyloučení ze Serie A.

Pro Juventus jde o další nepříjemnost během krátké doby. Od října ho úřady znovu vyšetřují pro podezření z falšování účetnictví a v pondělí kvůli tomu odstoupilo kompletní vedení včetně předsedy klubu Andrey Agnelliho a jeho zástupce Pavla Nedvěda.

Bývalý kapitán české reprezentace je mezi patnácti turínskými činovníky, kteří jsou podezřelí, že si v letech 2018 až 2020 brali z přestupů fotbalistů protiprávní provize a investorům vykazovali falešné zisky.

Nedvěd a další členové vedení klubu kvůli tomu byli vyšetřováni už loni, v dubnu však soud všechny obžaloby zprostil. K novému obvinění se Juventus zatím nevyjádřil, v minulosti však jakékoliv pochybení odmítal.

Tagy:
mzda Pavel Nedvěd Serie A Andrea Agnelli Juventus FC Česká fotbalová reprezentace