reklama

mzda

Výpis příspěvků ke štítku „mzda“

Havlíček: Před volbami chceme projednat zmrazení platů politiků. Vláda návrh schválila

20. září 2021 15:26

Vláda chce těsně před volbami 5. října projednat ve Sněmovně návrh na zmrazení platů politiků. V pondělí schválila příslušný návrh. Po jednání kabinetu o tom informoval vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Řekl, že schválen byl zákon o platu představitelů státní moci, který se týká politiků, nikoliv soudců. Představitelé vlády zároveň schválili, že Česko poskytne Afghánistánu humanitární pomoc 75 milionů korun nebo že na filmové pobídky pro letošní rok uvolnilo z rozpočtové rezervy dalších 300 milionů korun.

Pandemie obrala o peníze třetinu českých domácností. Většina vyšla s finanční rezervou

13. srpna 2020 21:02

Šest z deseti domácností hlásí, že se koronavirová krize dosud negativně nepromítla do jejich rodinného rozpočtu. Naproti tomu každá třetí přišla o část příjmu a čtyři procenta dokonce o příjem celý. Vyplývá to z aktuálního průzkumu České bankovní asociace (ČBA) provedeného počátkem srpna na více než tisícovce respondentů.

ROZHOVOR: Pokud vám zaměstnavatel nařídí karanténu, máte nárok na průměrnou mzdu

8. března 2020 19:35

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se zaměstnanci setkávají s nejrůznějšími omezeními na svých pracovištích. Pokud Vám karanténu nařídí lékař nebo hygienik, máte dostat náhradu mzdy jako na klasické nemocenské. Pokud ale vaši nepřítomnost na pracovišti požaduje zaměstnavatel, neměli byste přijít ani o korunu. Máte nárok na vyplacení průměrného výdělku. Podrobnosti k problematice si poslechněte v rozhovoru s Milanem Šubrtem, předsedou Asociace samostatných odborů Libereckého kraje.

reklama