CNN Prima News Serie A

Serie A

Výpis příspěvků ke štítku „Serie A“

Brány pekla se otevřely. Fotbalisté Neapole získali po 33 letech titul, slaví celé město

4. května 2023 23:03

Fotbalisté Neapole získali svůj třetí titul v historii klubu. V neděli sice remizovali se Salernitanou, ale domácí ztráta oddálila divoký večírek jen do čtvrtka. K zisku titulu stačila remíza 1:1 na hřišti Udine, svěřenci kouče Luciana Spallettiho pět kol před koncem mají nedostižný náskok 16 bodů na druhé Lazio Řím. Neapol ovládla Serii A potřetí v historii. Očekává se, že ve městě, kde je fotbal malým náboženstvím, vypuknou bouřlivé a dlouhé oslavy. Poslední scudetto pomohl Neapoli vybojovat v roce 1990 legendární Diego Maradona.

Titul s Kvaradonou? Maradonova Neapol blázní díky zázraku z Gruzie, brzdit ho může anarchie

8. února 2023 06:03

Na ruské invazi na Ukrajinu se těžko hledá něco pozitivního. Ale fotbalová Neapol by s notnou dávkou přehánění přece jen jednu věc našla. Kvůli válce utnul Chviča Kvaracchelija na jaře angažmá v Kazani a vydal se domů do Gruzie. Způsobil šílenství, ze kterého ho vytáhl italský klub zpod Vesuvu a na nové adrese vypukl obdobný blázinec. Z velké části díky této posile si jdou „Azzurri“ neohroženě pro první titul po 33 letech. Boha Maradonu střídá „Kvaradona“.

Porazíte Juventus, dám vám autobus prostitutek, slíbil Berlusconi. Hráči teď chtějí odměnu

30. ledna 2023 14:09

Byla to motivace, ke které pomalu nebylo nutné dodávat jméno muže, jenž ji vymyslel. Fotbalistům Monzy byl před Vánoci přislíbený autobus plný prositutek, pokud se jim bude dařit proti silným soupeřům. Když teď klub z Lombardie porazil v Serii A slavný Juventus, žertuje bývalý italský premiér a majitel i prezident týmu Silvio Berlusconi, jak ho hráči bombardují a ptají se: „Kde je naše odměna?“

Úžasné choreo, plameny i hráči s pyrotechnikou. Salernitana slavila záchranu jako titul

26. května 2022 09:24

Podle toho, co se dělo na trávníku a v ochozech, se zdálo, že fotbalová Salernitana vyhrála Ligu mistrů a italskou Serii A dohromady. Nechybělo animované choreo, které se jen tak nevidí, v akci byla pyrotechnika, a to dokonce v rukách hráčů, na tribuně hořelo… Tato monumentální oslava se paradoxně urodila při debaklu 0:4 s Udinese. Veselo bylo díky tomu, že se nováček soutěže i přes závěrečnou potupu se štěstím zachránil.

Konec dlouhého čekání. Fotbalisté AC Milán získali po jedenácti letech mistrovský titul

22. května 2022 20:19

Fotbalisté AC Milán zvítězili v závěrečném kole italské ligy 3:0 na hřišti Sassuola a po 11 letech získali mistrovský titul. „Rossoneri“ dorovnali 19. ligovým titulem městského rivala Inter na druhém místě historického pořadí, kterému vládne s 36 triumfy Juventus. Obhájci titulu z Interu skončili o dva body druzí, ačkoliv sezonu zakončili rovněž výhrou 3:0 nad Sampdorií.

Mládí vzad, zkušenost nade vše. České fotbalové kluby v odvaze válcuje především Dánsko

31. března 2022 08:44

Sázka na zkušenost, nebo na neozkoušené mládí, které se ale velmi rychle může proměnit v žádané zboží? V České republice dominuje jednoznačně první varianta uvažování. Velmi důrazně to podtrhuje statistické zjištění Mezinárodního centra pro sportovní studia (CIES), které ukazuje, že hráči do 21 let odehráli za poslední rok a čtvrt v tuzemské fotbalové Fortuna lize v průměru pouze 6,2 procent herního času. A není divu, že to je v porovnání ostatními evropskými zeměmi velmi málo.