reklama
CNN Prima News dechová zkouška

dechová zkouška

Výpis příspěvků ke štítku „dechová zkouška“

Opilá diplomatka a ředitel z ministerstva měli v Praze nehodu. Hádali se, kdo řídil

24. srpna 2021 12:33

Zvláštní zmocněnkyně ministra zahraničí pro podporu Čechů do institucí Evropské unie (EU) Jana Hybášková a ředitel odboru států Blízkého východu a severní Afriky ministerstva zahraničí Petr Hladík měli v Praze 6 dopravní nehodu. Jejich auto nabouralo do čtyř dalších zaparkovaných vozidel a skončilo převrácené na boku. Oba diplomaté měli podle ní při dechové zkoušce přes 1,5 promile alkoholu v krvi.

Pražští policisté pronásledovali motorkáře s pěti zákazy řízení. A nebylo to poprvé

17. března 2021 07:04

Až dvouleté vězení hrozí řidiči motorky, který se v neděli krátce po poledni snažil v Praze ujet pohotovostní motorizované jednotce. Muž se pokusil policisty dokonce zmást a motorku schoval v ulici Ke Klíčovu, kousek odtamtud také zahodil koženou bundu, helmu i rukavice. Před policisty neujížděl poprvé, podobně se zachoval i před týdnem. Tehdy byl pod vlivem drog, v neděli test na omamné a psychotropní látky odmítl.

Opilý řidič havaroval, poté vyhrožoval, že se zastřelí. Nakonec usnul a skončil v cele

23. února 2021 23:43

Čtyřicetiletý opilý řidič havaroval v pondělí večer severně od Plzně. Policisté ho po nehodě našli v příkopu. Odmítl dechovou zkoušku a tvrdil, že havarované vozidlo neřídil. Poté vyhrožoval, že se zastřelí, následně odešel do svého domu. Tam ho nakonec policisté zadrželi a později skončil v policejní cele, informovala policejní mluvčí Pavla Burešová.

Opilé řidičky se pokusily uplatit policisty. Hrozí jim šest let vězení

23. prosince 2020 16:31

Dvěma ženám, které v noci na pondělí v Praze řídily opilé a pokusily se uplatit zasahující hlídku, hrozí až šest let vězení. Uvedl to mluvčí policie Richard Hrdina. U první, 53leté ženy, dechová zkouška prokázala jedno promile. Následně se přiznala, že pila s kamarádkou vodku. Druhá nadýchala 1,5 promile. Obě nabízely úplatky kolem deseti tisíc korun.

Dechové zkoušky provádíme i během pandemie, varují čeští policisté řidiče

30. září 2020 22:02

Za dobu pandemie na českých silnicích ubylo dopravních nehod. Naopak přibylo řidičů, kteří v těchto časech sedají za volant pod vlivem alkoholu. Mnoho z nich si totiž myslí, že má policie plné ruce práce s koronavirem. Policie však varuje, že k dechovým zkouškám dochází stejně často jako před pandemií. Řidiče také vyzývá k ohleduplnosti, aby svým nezodpovědným jednáním zbytečně nezabírali nemocniční lůžka, která potřebují nakažení koronavirem.

reklama