reklama
Fortnite
Jaké tituly patří mezi nejpopulárnější online hry současnosti?
Foto: Epic Games

Deset nejpopulárnějších online her: V jakých herních světech trávíme nejvíc času?

Hraní videoher dnes patří k nejpřístupnějším a tím pádem i nejčastějším formám zábavy. Rychle roste především svět online her. Které patří v současnosti k těm nejpopulárnějším?

Nedávná studie společnosti DFC Intelligence odhalila, že se herní komunita rozrostla během karantény až na 3,1 miliardy lidí. Jinými slovy takřka 40 procent celkové populace naší planety nyní hraje videohry. A není se čemu divit, herní sféra už pár let patří k mainstreamu a do velké míry to souvisí i s online hrami jako například Fortnite nebo čerstvým hitem letošního léta Fall Guys.

Nenechte se zmýlit. Singleplayerové tituly jako The Last of Us 2 nebo Red Dead Redemption 2, jejichž příběh vám často zabere mezi 15 a 40 hodinami čisté hrací doby, mají v herním světě stále své místo. Čím dál častěji však herní distributoři touží po něčem trvalém – po hře, která nabídne hráčům tzv. živý obsah. To znamená pravidelný přísun nových aktivit, míst k prozkoumání nebo sběratelských předmětů, za které hráči většinou musí platit zvlášť, nebo v lepším případě jsou k tomu jen silně motivováni. A kupodivu to funguje. Přesně něco takového zahrnuje koncept online her, které jsou v posledních letech nesmírně populární.

K tématu

Jejich výhody spočívají v tom, že jsou snadno přístupné (často vás jejich pořízení nic nestojí, platíte až později), můžete se u nich bavit s přáteli, snadno a rychle se kolem nich za účasti streamerů tvoří velké herní komunity a díky rozsáhlé nabídce si každý vybere žánr, který ho baví nejvíc.

I z toho důvodu existuje celkem dobrá šance, že už jste o následující desítce her někdy slyšeli. Ať už je to díky konstantním updatům, rekordním číslům sledovanosti na Twitch.tv, nebo jednoduše počtu připojených hráčů k dané hře ve stejnou chvíli, tyto tituly patří mezi nejpopulárnější online hry současnosti.

10. World of Warcraft

Veterán mezi online hrami World of Warcraft vyšel téměř před 16 lety. A byť za něj hráči dodnes platí měsíční příspěvek, stále se jedná o nejpopulárnější MMORPG na světě, které se letos dočká již osmého obsahového rozšíření s titulem Shadowlands.

9. Hearthstone

Karetní hra Hearthstone od společnosti Blizzard Entertainment redefinovala žánr karetních online her a díky pravidelným updatům, snaze vyjít vstříc začínajícím hráčům nebo novým herním módům, jako je Battlegrounds, dodnes stojí v popředí celého žánru.

8. Dota 2

Žánr tzv. MOBA her (multiplayer online battle arena) v současnosti není zdaleka tak populární, jako byl ještě před několika lety, přesto jeden z jeho „dědečků“ Dota 2 patří dodnes k nejsledovanějším a nejhranějším titulům vůbec. Má taky velice silné e-sportové zastoupení.

7. Minecraft

Otevřený svět a neomezené možnosti. Minecraft nabízí hráčům šanci postavit si rovnou celé světy, není tedy divu, že jeho popularita už několik let konstantně roste.

6. Counter-Strike: Global Offensive

Stálice FPS stříleček, neboli stříleček z prvního pohledu, Counter-Strike dlouhodobě patří mezi přední e-sporty a rovněž nejsledovanější hry na Twitch.tv.

5. Grand Theft Auto V

Přestože je páté GTA takřka sedm let staré a vzniklo jako singleplayerová hra s otevřeným světem, online část GTA žije zcela vlastním životem. Vývojáři hru konstantně aktualizují, přidávají do ní nový obsah a i díky absenci regulérního pokračování se komunita stále těší velkému počtu hráčů.

4. Apex: Legends

Jeden z mladších zástupců tzv. battle royale her Apex: Legends hráče okouzlil svojí svižnou akcí a inovativnímu přístupu k žánru jako takovému.

3. Call of Duty: Warzone

Také vpád akční série Call of Duty do žánru battle royale byl úspěšný. Warzone, online přídavek k loňskému Modern Warfare, okamžitě zaujal velkou část fanoušků série a herní vývojáři už přislíbili, že hru hodlají podporovat ještě dlouhé roky.

2. League of Legends

MOBA hry z předních příček popularity vystrčil právě žánr battle royale, jeden zástupce si ale přes to všechno udržel takřka výsadní pozici druhé nejpopulárnější hry na světě – a je jím samozřejmě League of Legends. Hra neztrácí nic na své síle ani v roce 2020 a zdá se, že nebýt naprosto přelomového titulu na prvním místě, byla by dodnes herní jedničkou.

1. Fortnite

Jenže Fortnite je Fortnite. Titul, který zapříčinil raketový vzestup battle royale her a který se etabloval jako naprostý lídr herního odvětví, se dodnes těší nejen největšímu počtu připojených hráčů, ale v průměru také největší sledovanosti na Twitch.tv, největšímu počtu streamerů a samozřejmě také obří přízni ze strany fanoušků, kteří svoji lásku ke hře vyjadřují například i tím, že ve velkém skupují všechen možný merch ke hře. Fortnite zkrátka nadále kraluje a dokud nepřijde další herní revoluce, nejspíš ještě pár let kralovat bude.

K tématu