reklama
CNN Prima News dětský tábor

dětský tábor

Výpis příspěvků ke štítku „dětský tábor“

Detaily neštěstí na táboře, kde zemřel šestiletý chlapec: Děti popsaly, co se stalo

18. srpna 2021 10:29

Tragická nehoda otřásá celým Slovenskem. V dětském táboře v obci Turček v noci na úterý zemřel šestiletý chlapec. Zabít ho údajně měla konstrukce stanu, která spadla během silných bouří. Do nemocnice byly převezeny i další děti, naštěstí jen s lehkými zraněními. V době nehody se v táboře nacházelo asi 80 nezletilých.

Bouřka poslala desítky dětí z tábora na hasičárnu. Na Vysočině se musely evakuovat

27. července 2021 09:46

Hasiči na Vysočině kvůli hrozícím povodním po bouřce evakuovali v noci na úterý dětský tábor v Bácovicích. O 25 dětí se tam starali dva dospělí. Do bezpečí převezli také 18 lidí v Olešnici, kteří kempovali v místě, kde se rozvodnil potok. V souvislosti s počasím zasahovali hasiči v tomto kraji od pondělního večera skoro u 40 událostí.

Nevolnost, průjmy, zvracení. Devět dětí z tábora na Novojičínsku skončilo v nemocnici

3. srpna 2020 10:50

Záchranáři ošetřili během víkendu tři desítky dětí z dětského tábora na Novojičínsku. Trpěly nevolností, průjmy a zvracením. Devět dětí skončilo v nemocnici. Ostatní, které měly zdravotní problémy, jely domů. Děti se podle informací ČTK pravděpodobně nakazily ze svačiny, kterou některé nesnědly hned, ale až později odpoledne.

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

4. července 2020 16:49

O tomto víkendu se naplno rozbíhá sezóna dětských táborů. I ty letos poznamenala koronavirová krize. Jak hlásí mnozí vedoucí, dětí oproti loňsku jim ještě přibylo, protože lidé rušili dovolené v zahraničí a posílali náhradou děti právě na tábory. Hygienici už také vyrazili na kontroly, letos samozřejmě i se zaměřením na dodržování zvýšených hygienických požadavků kvůli prevenci nákazy koronavirem, jak potvrdila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých, Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Marie Nosková.

reklama