CNN Prima News Diego Simeone

Diego Simeone

Výpis příspěvků ke štítku „Diego Simeone“

Taktická genialita, nebo fotbalový zločin? Extrémní „zanďour“ Atlétika vyvolal vášně

Nechtěli se pouštět do žádných větších akcí. Na fotbalistech Atlétika Madrid bylo od první minuty čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City patrné, co jim naordinoval trenér Diego Simeone. Španělský celek zalezl do hluboké defenzivy a čekal na to, co zmohou Citizens. Nakonec val prolomili gólem Kevina de Bruyneho. Ale „zanďour“ poražených zůstal nejpropíranějším pozápasovým tématem.

Jak se Ujfaluši nervil u zlaté tečky Atlétika: Poslední zápas jsem musel vypnout

Ani Real, ani Barcelona. Španělskou La Ligu v uplynulé sezoně ovládli fotbalisté madridského Atlétika, byť to nakonec bylo velkolepé drama do posledního kola. Bývalý hráč čerstvých mistrů Tomáš Ujfaluši ani neměl nervy na to, aby sledoval, jak to nakonec celé dopadne. Mohl si oddechnout. „Prožívám to dost – Atlétiko bylo blízko titulu a byla by obrovská škoda, kdyby si to po tom skvělém startu nechalo utéct,“ říká pro CNN Prima NEWS dřívější opora reprezentace.

Konec vlády Barcelony a Realu. Titul z La Ligy bere po sedmi letech Atlético Madrid

Dramatická tahanice dvou fotbalových celků z Madridu byla vyřešena až v posledním kole La Ligy. Titul vyhrálo po dlouhých sedmi letech, kdy se na španělském trůnu točil Real s Barcelonou, Atlético. Mistrovská trofej mu padá do rukou po zápase s Realem Valladolid, který tým trenéra Diega Simeoneho vyhrál 2:1. Stejným výsledkem zvládl sobotní utkání proti Villarealu i „bílý balet“, v konečné tabulce však zůstává druhý.

Suárez si sbalil věci a v slzách opustil Barcelonu. Teď už fotbalista patří Atlétiku

Hotovo, podepsáno. Uruguayský fotbalista Luis Suárez se oficiálně stal hráčem Atlétika Madrid. Do španělské metropole se stěhuje po šesti výtečných letech v Barceloně. Letos v Katalánsku nastal během léta „velký třesk“, který za sebou nechal více obětí. Jednou z nich se stal právě „El Pistolero“. Konec úspěšného období v barcelonském klubu nesl těžko – když definitivně opouštěl tréninkové zázemí, z nostalgie se rozplakal.

Trpišovský si vydělá ve Slavii přes milion měsíčně. Kteří trenéři berou nejvíc?

Fotbalovou Slavii Praha pomohl přetvořit v tým, který dokáže držet krok s fotbalovými giganty. Trenér Jindřich Trpišovský je teď za svoji práci u „sešívaných“ odměněn novou – a na české poměry pořádně štědrou – tříletou smlouvou s opcí. Díky ní si údajně vydělá každý měsíc 1,3 milionu korun, díky čemuž nemá v tuzemsku konkurenci. Jak je ale na tom 44letý kouč v porovnání se světovou špičkou?