CNN Prima News dívka

dívka

Výpis příspěvků ke štítku „dívka“

Francie má problém. Děti přistěhovalců se učí, že mají islamizovat celou zemi, říká Eichler

Hned dva útoky na děti, z toho jeden v muslimské komunitě, v týdnu otřásly Francií. Případy násilí spojené s náboženstvím jsou podle odborníka na Francii a vědeckého pracovníka Ústavu mezinárodních vztahů Jana Eichlera společenským problémem země. Přiblížil, že přistěhovalci své děti mnohdy neposílají ani do francouzských škol, nýbrž ke kazatelům, kteří je v arabštině učí o „prohnilé a zkažené Francii“. Školáci následně bývají násilničtí – zejména vůči těm, kteří se vymykají.

Nina si příchod na svět vybojovala, čelí však řadě obtíží. Maminka se nevzdává a shání pomoc

Nina si své místo na světě vybojovala v březnu 2023. Po akutním císařském řezu skončila i na jednotce intenzivní péče (JIP), obtíží však s postupem času začalo přibývat. Malé dívence byla diagnostikována těžká atrofie mozku s mikrocefalií, těžce farmakorezistentní epilepsie s četnými klonickými záchvaty či centrální postižení zraku. Ačkoliv si rodiče vyslechli, že jejich dcera nikdy nebude jako ostatní děti, nepřestávají bojovat. Hledají možnosti, jak Nině pomoci. Proto na platformě Donio vznikla sbírka, která může dívence zajistit rehabilitace a potřebné vybavení.

Detaily útoku na Smíchově: Dívku napadenou policistou ve slavnostní uniformě museli operovat

Jedna z aktérek napadení policisty v baru v pražském Smíchově musela vyhledat lékařské ošetření a dokonce podstoupit operaci. Během řádění opilého muže zákona totiž údajně utrpěla vážný úraz dolní končetiny. Všemu měl předcházet čin, kdy ji policista údajně skopnul z točitých schodů. Informují o tom Novinky.cz. Policista, který v podnapilém stavu zaútočil na skupinu návštěvnic, je již v pracovní neschopnosti.

Dívka z Plzeňska zažívala od spolužáků peklo. Škola šikanu neřeší, tvrdí rodiče dalších dětí

Policisté na jižním Plzeňsku vyšetřují extrémní šikanu na základní škole v Blovicích, jejíž obětí má být 13letá dívka. Případ policii nahlásili šokovaní rodiče i vedení školy. Podobných incidentů má být ale více a podle rozzlobených rodičů dalších dětí nemají zaměstnanci vzdělávacího zařízení čas na to, aby tento dlouhodobý problém řešili.