DNA

Výpis příspěvků ke štítku „DNA“

Děsivý příběh z USA: Spala jsem se svým bratrem, říká žena. Netušili, že jsou příbuzní

Rutinní vyšetření obrátilo devětatřicetileté Victorii Hillové život vzhůru nohama. Kvůli zdravotním problémům, kterými netrpěl ani jeden z jejích rodičů, si nechala provést genetické vyšetření. Tak zjistila, že má nejen mnohem více sourozenců než jednoho dvaadvacetiletého bratra, s nímž vyrůstala. Jedním z nich byl dokonce její přítel ze střední školy, se kterým měla intimní vztah, píše web CNN.

Smrt Prigožina potvrdily testy DNA. Zemřeli všichni ze seznamu pasažérů, uvedli vyšetřovatelé

Ruští vyšetřovatelé v neděli oficiálně potvrdili, že při středečním pádu letadla zemřel vůdce žoldnéřské Vagnerovy skupiny Jevgenij Prigožin. Na základě genetické analýzy uvedli, že identita zemřelých souhlasí se jmény uvedenými na seznamu pasažérů, v němž figurovalo i Prigožinovo jméno. Informují o tom tiskové agentury. Na palubě bylo s Prigožinem dalších devět lidí včetně dalších představitelů Vagnerovy skupiny.

Tragická zpráva z Řecka: Zmizelá Polka je mrtvá. Zveřejnili mrazivé záběry po vraždě

V pytli na odpadky bylo nalezeno tělo Polky Anastazji Rubińské, která v uplynulých dnech beze stopy zmizela na řeckém ostrově Kos. Sedmadvacetiletá žena odjela do dovolenkového ráje na brigádu do hotelu, před týdnem však beze stopy zmizela. Pátrala po ní policie, dobrovolníci i její matka. V neděli kolem 19. hodiny nakonec nalezli její nahé tělo na opuštěném místě. Stopy vedou k 32letému muži z Bangladéše, který byl nejprve zadržen pro podezření z únosu, později byl obviněn ze znásilnění a vraždy.

Je dívka z Polska skutečně unesenou Madeleine McCannovou? Testy DNA odhalily pravdu

Miliony lidí na sociálních sítích sledovaly případ Polky Julie Wendeltové, která tvrdila, že je pohřešovanou britskou holčičkou Madeleine McCannovou. Nyní jsou však veškeré naděje na šťastný konec zničeny. Výsledky testů DNA totiž ukázaly, že Julie je skutečně Polka, a tudíž je vyloučeno, že by se mohlo jednat o unesenou dívku, informoval deník Daily Mail.

„Polská Maddie“ mluví pravdu, tvrdí expertka. Vysvětlila, proč může být zmizelou dívkou

Vždy odpovídá stejně, ať jí kladu otázky jakýmkoliv způsobem. Tak hájí soukromá detektivka, psycholožka a senzibilka Fia Johanssonová tvrzení Julie Wandeltové, že je ztracenou Madeleine „Maddie“ McCannovou. Spolu s 21letou Polkou vystoupila v americkém pořadu Dr. Phil, aby přednesly další důkazy a udržely naději, že je zmizelá dívenka naživu.

Průlom v léčbě leukémie. Mladá dívka po experimentální léčbě nemá žádné příznaky nemoci

Britští lékaři o víkendu na odborné konferenci představili inovativní léčbu leukémie, kterou považují za revoluční pokrok v medicíně. Třináctiletá dívka, u níž nezabíraly žádné formy léčby, se před rokem dostala do péče týmů zdravotníků z londýnské dětské nemocnice Great Ormond Street Hospital (GOSH). Díky genové terapii se u ní neprojevují příznaky nemoci a je v podstatě vyléčená. Informovaly o tom agentura AFP a server BBC News.

Záhadný únos a vražda dětské královny krásy: Průlom v případu je po 27 letech na spadnutí

Malá Miss, šestiletá JonBenét Ramseyová, byla úspěšnou dětskou královnou krásy. Až do 26. prosince 1996, kdy její rodiče zavolali na policii s tím, že jejich dcera byla unesena. Následně ji nalezli mrtvou. Nyní, když by malá miss slavila své 32. narozeniny, by se její vražda mohla objasnit. O případu informovala americká televize Fox News.