reklama

DNA

Výpis příspěvků ke štítku „DNA“

V Londýně vydraží nově objevený klobouk i s pěti vlasy. Prokazatelně patřil Napoleonovi

V Londýně se bude v říjnu dražit klobouk, který podle analýzy vzorků DNA patřil francouzskému vojevůdci a politikovi Napoleonovi Bonapartemu. Stávající majitel koupil klobouk v malé aukci v Německu; přišel mu v mnoha ohledech podobný dvourohým kloboukům, jaké nosil vojevůdce. Uvnitř pokrývky hlavy se našlo několik vlasů, jejichž analýza později prokázala, že klobouk nosil právě Napoleon.

Policie vyřešila devět let starý případ vloupání. Díky nakousnuté klobáse

Německá policie vyřešila devět let starý případ vloupání díky DNA nalezené tehdy na místě činu na zpola snědené klobáse. Odpovídající vzorek DNA totiž nedávno odebrali jejich kolegové muži zadrženému ve Francii, informovala agentura AP. Tak trochu bizarní zpráva dostala i moderátora zpráv CNN Prima NEWS Josefa Mádleho, který se v přímém přenosu neudržel a rozesmál. Zprávy proto netradičně dočetl Libor Bouček.

Krádeže a kupování si dětí od pravých rodičů. Nizozemsko pozastavilo adopce ze zahraničí

Nizozemsko pozastavilo mezinárodní adopce dětí poté, co vládní komise odhalila případy krádeže a nákupu dětí od biologických rodičů, ke kterým v Nizozemsku došlo v 60. letech minulého století. Komise vznikla pod tlakem rostoucího počtu adoptovaných dětí, které se marně pokoušely najít své původní rodiče, protože jejich doklady byly zfalšované, napsala v úterý agentura Reuters.

reklama