reklama
CNN Prima News dohoda

dohoda

Výpis příspěvků ke štítku „dohoda“

Nečekají nás jednoduché časy, řekl Jurečka. Vláda se shodla na programovém prohlášení

6. ledna 2022 00:17

Politici pětikoalice (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, Piráti a STAN) se ve středu dohodli na podobě vládního programového prohlášení, které se chystá vláda Petra Fialy (ODS) schválit ve čtvrtek. Výsledný text pak představí do konce týdne. Po večerním koaličním jednání to novinářům řekl vicepremiér Marian Jurečka (KDU-ČSL). Podrobnosti z textu nechtěl přiblížit.

Zlámalová: Mynáře považují za voodoo panenku. Rozsah dohody Zemana a Fialy se nedozvíme

16. prosince 2021 13:44

Analytička webu Echo24 Lenka Zlámalová ve vysílání CNN Prima NEWS podotkla, že některé body z dohody prezidenta Miloše Zemana a designovaného premiéra Petra Fialy (ODS) se nikdy nedozvíme. „Uvidíme například personální změny a budeme spekulovat o tom, zda byly součástí dohody, nebo ne,“ podotkla. Diskuse kolem setkání Fialy s Vratislavem Mynářem komentovala s tím, že je hradní kancléř považován za voodoo panenku.

Babiš: S Válkem koordinujeme nová opatření. Ta smysluplná rušit nebudeme, slibuje Fiala

11. listopadu 2021 20:29

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že nelze přijmout protipandemická opatření, která nastupující ministr zdravotnictví následně odmítne. Z toho důvodu tým aktuálního šéfa resortu Adama Vojtěcha (za ANO) již komunikuje s Vlastimilem Válkem (TOP 09). Šéf ODS a očekávaný premiér Petr Fiala uvedl, že smysluplná opatření nová vláda rušit nebude.

Politička na vozíku se nedostala na klimatický summit. Chyběl bezbariérový přístup

2. listopadu 2021 05:28

Izraelská ministryně pro energetiku Karine Elharrarová, která se pohybuje na vozíku, upozornila, že kvůli absenci bezbariérového přístupu se nemohla dostat na místo, kde ve skotském Glasgow probíhá klimatický summit OSN. Světoví lídři se chystají na klimatické konferenci COP26 podepsat dohodu, v níž se zaváží, že do roku 2030 zvrátí úbytek světových lesů.

Zadeh si za přiznání k daňovým únikům vyjednal 9 let vězení. Soud to napodruhé schválil

29. října 2021 09:34
Aktualizováno

Až napodruhé v pátek Krajský soud v Brně schválil dohodu o vině a trestu, kterou podnikatel Shahram Zadeh uzavřel se žalobcem v kauze miliardových daňových úniků. Za přiznání si Zadeh vyjednal trest devět let vězení a peněžitý trest 17,5 milionů korun. Dohodou mezi Zadehem a žalobcem se soud zabýval už v první polovině října, tehdejší návrh kvůli chybám v dohodě neschválil.

Podnikatel Zadeh se po letech přiznal k daňovým podvodům. Snížil se mu trest na 9 let

7. října 2021 17:11

Podnikatel íránského původu Shahram Zadeh si v daňové kauze s žalobcem vyjednal po přiznání souhrnný trest devět let vězení a peněžitý trest 17 milionů korun. Dohodou o vině a trestu se bude Krajský soud v Brně zabývat 11. října. Ve čtvrtek to řekl státní zástupce Aleš Sosík. Zadeh už za mřížemi strávil asi 6,5 roku, část ve vazbě, následně si začal odpykávat osmiletý trest v související věci.

USA, Austrálie a Británie si stvořily vlastní NATO. Francie se vzteká a EU tápe

20. září 2021 19:31

Mocnosti USA, Velká Británie a Austrálie ve středu uzavřely bezpečnostní, vojenskou a strategickou dohodou AUKUS. Země tím chtějí zejména posílit kooperaci v oblasti Jihočínského moře a tlumit sílící vliv Pekingu v Indickém oceánu. Kvůli dohodě mimo jiné ztroskotal australský nákup francouzských ponorek. I proto je teď v globální politice dusno.

USA za týden ukončí evakuaci z Kábulu, stáhnou se i vojáci. Tálibán lhůtu neprodlouží

24. srpna 2021 07:46

Spojené státy chtějí dokončit do 31. srpna evakuace z Afghánistánu, nad nímž přebralo před více než týdnem při bleskové ofenzivě kontrolu radikální islamistické hnutí Tálibán, uvádí podle stanice BBC americké ministerstvo obrany. Do tohoto termínu se ze země mají stáhnout američtí vojáci. Po prodloužení termínu evakuací volá Británie, Francie a Německo. Tálibán naopak varuje, že změna by byla porušením dojednané dohody.

reklama