reklama
CNN Prima News dohoda

dohoda

Výpis příspěvků ke štítku „dohoda“

USA za týden ukončí evakuaci z Kábulu, stáhnou se i vojáci. Tálibán lhůtu neprodlouží

Spojené státy chtějí dokončit do 31. srpna evakuace z Afghánistánu, nad nímž přebralo před více než týdnem při bleskové ofenzivě kontrolu radikální islamistické hnutí Tálibán, uvádí podle stanice BBC americké ministerstvo obrany. Do tohoto termínu se ze země mají stáhnout američtí vojáci. Po prodloužení termínu evakuací volá Británie, Francie a Německo. Tálibán naopak varuje, že změna by byla porušením dojednané dohody.

Podnikatel Zadeh se doznal k daňovým únikům. S žalobcem uzavírá dohodu

Podnikatel íránského původu Shahram Zadeh se ve své daňové kauze plně doznal. S žalobcem uzavírá stejně jako další obvinění dohodu o vině a trestu, ty bude muset schválit soud. Informoval o tom dozorující státní zástupce Aleš Sosík. Obžaloba viní Zadeha z daňových úniků dvě a půl miliardy korun při dovozu pohonných hmot. Kauzou se několik let zabývá Krajský soud v Brně. Zadeh vinu dosud popíral, i kvůli tomu se soud vleče roky.

Babiš: Ministerstvo zahraničí o vakcínách nerozhoduje, Petříček jel předvolební kampaň

Ministerstvo zahraničí o vakcínách nerozhoduje, Petříček jel svou předvolební kampaň, řekl v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj byly komentáře Tomáše Petříčka (ČSSD) ohledně dodávek vakcín proti koronaviru pouze mediální připomínky, protože očkovací látky objednává resort zdravotnictví. Petříček skončil jako šéf diplomacie poté, co ho odvolal vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD).

Petříček: ČSSD může těžko po volbách spolupracovat s ANO. To chce vládnout s ODS

ČSSD může jen těžko po volbách spolupracovat s hnutím ANO, s kterým aktuálně tvoří vládní koalici. Na pondělní tiskové konferenci to novinářům řekl šéf diplomacie a místopředseda ČSSD Tomáš Petříček. Vysvětlil to tím, že se hnutí ANO posouvá doprava a odklání se od programových priorit vládní spolupráce. Ministryně práce a další místopředsedkyně sociální demokracie Jana Maláčová doplnila, že ČSSD při jednání o společné kandidatuře se Zelenými hledá partnera, se kterým bude chránit sociální stát.

reklama