CNN Prima News dohoda

dohoda

Výpis příspěvků ke štítku „dohoda“

Mnozí politici slaví, cítím nespravedlnost. Moderátor Wollner končí v České televizi

13. ledna 2023 16:23

Šéfredaktor reportážní publicistiky Marek Wollner odchází z České televize (ČT). Tento krok je výsledkem vzájemné dohody náročné pro obě strany, informovala v tiskové zprávě mluvčí veřejnoprávní televize Karolína Blinková. Wollner čelil nařčení ze sexuálního obtěžování a šikany, které odmítal. Zpráva interní komise ČT k jeho případu neobsahuje podle zástupců televize informace vedoucí k podezření z jakéhokoliv trestného činu.

Komentátor: Arogantnímu Hřibovi pomáhá Bartoš za zády. S Nacherem se ale dá aspoň mluvit

9. prosince 2022 21:47

Ani dva měsíce po komunálních volbách Praha nemá nové vedení. Jednání mezi koalicí Spolu a Piráty skončilo nezdarem, a tak vítěz voleb uvažuje o dohodě s hnutím ANO. Komentátoři Jaroslav Plesl a Martin Schmarcz ve vysílání CNN Prima NEWS však mínili, že by koaliční vedení metropole mohlo vzniknout okamžitě. K této možnosti ale podle nich nedochází kvůli Babišově pověsti.

Další rána Putinovi? Země EU pozastaví zjednodušené vydávání víz Rusům

31. srpna 2022 15:45

Ministři zahraničí členských zemí Evropské unie se ve středu při neformálním jednání v Praze shodli na pozastavení dohody usnadňující vydávání víz ruským turistům. Na tiskové konferenci to oznámili šéf unijní diplomacie Josep Borrell a český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Na neformálním zasedání ministři nepřijímají oficiální závěry, dosahují však politických dohod. Shodu tedy ministři nenašli na plošném pozastavení vydávání víz ruským turistům či výrazném snížení jejich počtu, což požadovaly mimo jiné Polsko, Finsko, Česko či pobaltské země.

CNN: Путин, как дракон Смауг, показал слабину. Мир осудил атаку на Одессу вопреки договору

2. srpna 2022 01:22

Западные политики резко осудили нападение России на украинский порт Одесса, которое произошло менее чем через 24 часа после того, как Москва, Киев, Анкара и ООН подписали соглашение об экспорте товаров с побережья. Американский CNN отмечает, что политики все больше склоняются к мнению, что нельзя верить ни единому слову Владимира Путина. Тем не менее, говорят, что в последние дни он показал свою слабость.

CNN: Putin jako drak Šmak, odhalil slabinu. Svět pobouřil útok na Oděsu navzdory dohodě

26. července 2022 08:08

Západní politici ostře odsoudili ruský útok na ukrajinský přístav Oděsa, ke kterému došlo necelých 24 hodin poté, co Moskva s Kyjevem, Ankarou a OSN podepsaly dohodu o vývozu zboží z pobřeží. Americká CNN si všímá, že politici čím dál více propadají názoru, že Vladimirovi Putinovi není možné věřit ani slovo. Přesto prý během posledních dní odhalil svou slabinu.

Podepsali dohodu o vývozu obilí a vypálili rakety. Rusové zasáhli přístav Oděsa

23. července 2022 14:09

Ruské rakety v sobotu zasáhly ukrajinský černomořský přístav Oděsa. Podle velení ukrajinské armády šlo o řízené střely Kalibr, exploze byly slyšet i ve městě, uvedl server BBC. Útok přišel pouhý den poté, co Moskva a Kyjev podepsaly dohodu o vývozu obilí, v níž hraje přístav v Oděse klíčovou roli. Ukrajinské ministerstvo zahraničí uvedlo, že pokud Rusko dohodu nedodrží, ponese odpovědnost za globální potravinovou krizi.

Tajnou dohodou poškodili RegioJet. Komise obvinila České dráhy a rakouského dopravce

10. června 2022 12:08

Evropská komise (EK) obvinila České dráhy (ČD) a rakouského železničního dopravce ÖBB, že uzavřeli tajnou dohodu o použitých osobních železničních vagonech, která poškozovala českého provozovatele RegioJet. Komise v pátek uvedla, že český podnik s rakouským uzavřely tajná ujednání s cílem narušit hospodářskou soutěž na trhu osobní železniční dopravy, oběma proto zaslala takzvané prohlášení o námitkách. Unijní úřady případ vyšetřovaly šest let.