CNN Prima News dohoda

dohoda

Výpis příspěvků ke štítku „dohoda“

Zrušte omezení dovozu obilí, volá Ukrajina. V EU nemá co dělat, nepotřebujeme ho, řekl expert

29. dubna 2023 13:53

Omezení dovozu ukrajinského obilí do zemí EU je „zásadně nepřijatelné“. V sobotu to uvedlo ukrajinské ministerstvo zahraničí. Zákaz importu, který naposledy vyhlásilo Bulharsko, platí už několik dní také v Polsku, Maďarsku a na Slovensku. Důvodem je především nátlak místních zemědělců. Těm však Evropská komise slíbila podporu. Konkrétně chce farmářům bojujícím s poklesem cen kvůli zahlcení trhu pomoci dalšími kompenzacemi. Agrární analytik Petr Havel v souvislosti s tím ve vysílání CNN Prima NEWS již dříve uvedl, že finanční náhrady pro země zakazující dovoz z Ukrajiny jsou velmi nebezpečným precedentem. Evropská unie včetně České republiky navíc dle něj obilí z Ukrajiny vůbec nepotřebuje.

Diplomatická škatulata. Mírová dohoda Saúdské Arábie a Íránu s nečekaným partnerem šokuje USA

13. března 2023 17:40

Saúdská Arábie a Írán, ještě nedávno zarytí nepřátelé, koncem minulého týdne uzavřely dohodu o restartu vzájemné spolupráce. Mírová jednání zprostředkoval Peking, čímž podle amerických médií naprosto opařil administrativu v USA. Odborníci se domnívají, že dohoda významně oslabuje vliv Spojených států na Blízkém východě, který patří mezi přední body zájmu Bílého domu.

Spory kolem Severního Irska u konce? Británie a EU mají novou dohodu, potvrdil Sunak

27. února 2023 17:10

Britský premiér Rishi Sunak potvrdil, že Británie a Evropská unie v pondělí dosáhly nové dohody týkající se takzvaného severoirského protokolu. Dohoda se týká obchodních pravidel v Severním Irsku, která byla poslední dva roky zdrojem napětí v návaznosti na odchod Británie z Evropské unie. Podle šéfky Evropské komise Ursuly von der Leyenové tím začíná nová kapitola ve vztazích mezi Londýnem a „sedmadvacítkou“.

Rusko korigovalo Putinova slova. Dohodu o jaderných zbraních splníme, ujistilo ministerstvo

21. února 2023 12:31
Aktualizováno

Rusko bude i nadále dodržovat limity na počet jaderných hlavic a jejich nosičů vymezené ve smlouvě Nový START, uvedlo v úterý ruské ministerstvo zahraničí. Důvodem je podle něj zachování stability. Pozastavení ruské účasti na smlouvě oznámil o několik hodin předtím při každoročním projevu k ruskému federálnímu shromáždění prezident Vladimir Putin. Smlouvu podepsali v roce 2010 v Praze tehdejší prezidenti Spojených států a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv.

Mnozí politici slaví, cítím nespravedlnost. Moderátor Wollner končí v České televizi

13. ledna 2023 16:23

Šéfredaktor reportážní publicistiky Marek Wollner odchází z České televize (ČT). Tento krok je výsledkem vzájemné dohody náročné pro obě strany, informovala v tiskové zprávě mluvčí veřejnoprávní televize Karolína Blinková. Wollner čelil nařčení ze sexuálního obtěžování a šikany, které odmítal. Zpráva interní komise ČT k jeho případu neobsahuje podle zástupců televize informace vedoucí k podezření z jakéhokoliv trestného činu.

Komentátor: Arogantnímu Hřibovi pomáhá Bartoš za zády. S Nacherem se ale dá aspoň mluvit

9. prosince 2022 21:47

Ani dva měsíce po komunálních volbách Praha nemá nové vedení. Jednání mezi koalicí Spolu a Piráty skončilo nezdarem, a tak vítěz voleb uvažuje o dohodě s hnutím ANO. Komentátoři Jaroslav Plesl a Martin Schmarcz ve vysílání CNN Prima NEWS však mínili, že by koaliční vedení metropole mohlo vzniknout okamžitě. K této možnosti ale podle nich nedochází kvůli Babišově pověsti.

Další rána Putinovi? Země EU pozastaví zjednodušené vydávání víz Rusům

31. srpna 2022 15:45

Ministři zahraničí členských zemí Evropské unie se ve středu při neformálním jednání v Praze shodli na pozastavení dohody usnadňující vydávání víz ruským turistům. Na tiskové konferenci to oznámili šéf unijní diplomacie Josep Borrell a český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Na neformálním zasedání ministři nepřijímají oficiální závěry, dosahují však politických dohod. Shodu tedy ministři nenašli na plošném pozastavení vydávání víz ruským turistům či výrazném snížení jejich počtu, což požadovaly mimo jiné Polsko, Finsko, Česko či pobaltské země.

CNN: Путин, как дракон Смауг, показал слабину. Мир осудил атаку на Одессу вопреки договору

2. srpna 2022 01:22

Западные политики резко осудили нападение России на украинский порт Одесса, которое произошло менее чем через 24 часа после того, как Москва, Киев, Анкара и ООН подписали соглашение об экспорте товаров с побережья. Американский CNN отмечает, что политики все больше склоняются к мнению, что нельзя верить ни единому слову Владимира Путина. Тем не менее, говорят, что в последние дни он показал свою слабость.

CNN: Putin jako drak Šmak, odhalil slabinu. Svět pobouřil útok na Oděsu navzdory dohodě

26. července 2022 08:08

Západní politici ostře odsoudili ruský útok na ukrajinský přístav Oděsa, ke kterému došlo necelých 24 hodin poté, co Moskva s Kyjevem, Ankarou a OSN podepsaly dohodu o vývozu zboží z pobřeží. Americká CNN si všímá, že politici čím dál více propadají názoru, že Vladimirovi Putinovi není možné věřit ani slovo. Přesto prý během posledních dní odhalil svou slabinu.