reklama
CNN Prima News Dota 2

Dota 2

Výpis příspěvků ke štítku „Dota 2“

Čeští esportovci jsou mistři světa. V Izraeli vybojovali zlato a téměř čtvrt milionu korun

24. listopadu 2021 08:27

Česká reprezentace v počítačové hře Dota 2 ovládla světový šampionát v izraelském přístavním městě Eljat. Ve finálovém zápase Češi porazili Švédsko a kromě titulu mistrů světa si odnášejí také finanční odměnu ve výši 10 tisíc dolarů, což je v přepočtu více než 200 tisíc korun. Na vítězství v zahraničí upozornila Česká asociace esportu v tiskové zprávě.

Čeští hráči zamíří na světový šampionát ve hře Dota 2. O titul si zahrají v Izraeli

1. října 2021 00:23

Na posledním mistrovství světa v Dota 2 skončila česká reprezentace krok před finálovou částí turnaje, třebaže minulý rok před jeho zrušením s přehledem ovládla evropskou kvalifikaci. Svou pozici evropského šampiona potvrdil domácí tým i letos, když suverénně ovládl turnaj pro západní region, a vybojoval si tak postup na světový šampionát. Ten si našinci zahrají v Izraeli.

Esport není sport, řekli Švédové. Největší herní turnaj na světě nedostal zelenou

28. června 2021 07:33

Největší a nejsledovanější herní turnaj na světě, který se měl letos konat ve Stockholmu, nedostal od Švédů výjimku pro konání v rámci protiepidemických opatření. Zdůvodněním bylo, že esport není sport, tudíž nedostane zelenou jako jiná profesionální sportovní utkání. Organizátoři turnaje The International, ve kterém se má letos hrát o více než 850 milionů korun, tak musí událost přesunout do jiné země.

Hráči videoher můžou vydělávat miliony dolarů. Na psychiku mají speciální trenéry

26. srpna 2020 14:04

Dříve zábava pro malé děti a nadšence. Dnes mají známé multiplayerové videohry svá mistrovství světa a profesionální hráči si v nich vydělávají miliony dolarů. Takzvaný esport (soutěžní klání hráčů počítačových her) tím pádem stejně jako sport přináší stále více kontroverze. Hráči jsou často obviňování ze sexuálního obtěžování, nenávistných výroků nebo trpí psychickými problémy.

reklama