CNN Prima News dražba

dražba

Výpis příspěvků ke štítku „dražba“

Z ruské protitankové střely si vyrobili „svatý grál“. V Česku se vydražil za desetitisíce

Tankisté z ukrajinské 128. zakarpatské útočné brigády předali českým humanitárníkům unikátní předmět pro sběratele válečných trofejí. Ze střely z ukořistěného ruského tanku si vyrobili pohár se znakem jejich armádního útvaru. Výtěžek z dražby půjde do veřejné sbírky na jejich podporu, své příhozy mohli lidé nabízet do středečního večera. „Každý správný husita, který chce vlastnit takový unikátní kalich, může zkusit štěstí,“ poznamenal před koncem dražby s nadsázkou Vasyl Kapustej, humanitární dobrovolník, který stál i za křtem „Václava“, českého tanku ve službách zmiňované brigády.

Dražba designových kočičích škrabadel pro útulky pod taktovkou nového uměleckého hnutí vrnismu

Aktualizováno

Vrnismus je nové umělecké hnutí, které v kočkách spatřuje umělce vyjadřující se prostřednictvím škrábání. Projekt má za cíl vyzdvihnout benefity soužití člověka s kočkou a podpořit k adopci. Proto se vybralo 10 talentů z řad útulkářů z Pražského spolku na ochranu zvířat, kteří svůj osobitý styl vyškrábali na limitovanou sérii 10 škrabadel. Ta vznikla pod rukama designérů T. R. Kladošová a Janský & Dunděra a mají charitativní podtext. Škrabadla můžete totiž od 28. 11. dražit v dvoutýdenní on-line aukci. Finančně tak pomůžete útulku, získáte limitovaný originální kus nebo výjimečný vánoční dárek pro své blízké. A hlavně! Můžete se ucházet o adopci konkrétního kočičího umělce.

O Švabinského obraz Splynutí duší se svedla aukční bitva. Vydražil se za rekord 16 milionů

Olejomalba Maxe Švabinského Splynutí duší se v neděli při aukci v pražském Obecním domě prodala za 15,872 milionu korun. Obraz z roku 1901 odborníci považují za stěžejní dílo českého symbolismu. Jde o autorův rekord v tuzemských aukcích, potvrdil Miloš Svoboda ze společnosti European Arts Investments, která akci pořádala. Vyvolávací cena díla byla deset milionů korun.

Skvost malíře Picassa se vydražil za víc než tři miliardy. Dříve visel na stěně v obýváku

Jedno z mistrovských děl Pabla Picassa, obraz Žena s hodinkami, v originále pojmenovaném Femme à la montre, se na aukci v New Yorku vydražil za 139,3 milionu dolarů, tedy asi 3,2 miliardy korun. O prodeji ve čtvrtek informovaly zahraniční tiskové agentury, podle kterých tato suma představuje nejvyšší částku dosaženou v letošních aukcích uměleckých děl na světě a druhou nejvyšší částku, za kterou se kdy prodalo dílo tohoto kubistického a surrealistického španělského malíře.

Eliáš odmítl prodat dres ze Stanley Cupu za čtvrt milionu. Hokejoví fanoušci mu udělali radost

Dres, v němž přebíral slavný Stanley Cup, neprodá. Patrik Eliáš nedávno odmítl dokonce i nabídku 10 tisíc dolarů, tedy skoro čtvrt milionu korun. Jeden z nejlepších hokejistů české historie to prozradil při slavnostním předávání výnosu charitativní dražby dresů hokejistů Motoru České Budějovice pro potřeby Dětského fondu OSN (UNICEF).

Rekordní dražba v Praze: Kupec dal za vzácnou minci 20 milionů. Podobný poklad můžete mít doma

V pátek se v jednom z pražských hotelů vydražil dvoudukát z první republiky, a to za astronomických 20,7 milionů korun včetně aukční přirážky. Jedná se o nejvyšší cenu, za jakou se kdy vydražila československá mince, uvedl Martin Moc z aukčního domu Macho & Chlapovič, jenž dražbu pořádal. Vyvolávací cena byla 16 milionů korun. Hodnotné ale mohou být také běžné mince, které možná máte doma.

Svetr, který psal historii, trhl rekord. Za černou ovci princezny Diany dal kupec 26 milionů

V aukci v New Yorku se za 1,14 milionu dolarů (26,3 milionu Kč) vydražil červený svetr s ovečkami, který na sebe ještě před svatbou oblékla princezna Diana a zpopularizovala jej natolik, že se prodává dodnes, informuje zpravodajský web BBC. Podle televize CNN jde o nejvyšší cenu, za kterou byl kdy svetr vydražen. Dosud rekord držel olivově zelený svetr frontmana kapely Nirvana Kurta Cobaina, který se v roce 2019 vydražil za 334 000 dolarů.

Na prodej je starý taxikářský mercedes za 12 milionů. S tímhle totiž jezdil Niki Lauda

Na aukci ve švýcarském Svatém Mořici se bude dražit jedinečný Mercedes-Benz 190 E, se kterým v rámci dobové reklamní akce závodil legendární Niki Lauda. Stejný typ vozu, přezdívaný často také jako „baby benz“, byl v 80. a 90. letech populární u taxikářů v celé Evropě, u nás si jej navíc oblíbili mnozí majitelé cirkusů a pouťových atrakcí.