CNN Prima News Drážďany

Drážďany

Výpis příspěvků ke štítku „Drážďany“

Adventní trhy v Drážďanech 2022: Kdy se konají a co vás tam čeká?

19. listopadu 2022 13:53

Pokud přemýšlíte, kam se vydat na adventní trhy, ale ty české už vás omrzely, vyrazte do Drážďan. Toto německé město nemáme z České republiky daleko a jeho vánoční trhy vás určitě nadchnou. Čekají vás tam samé dobroty – například pravý bratwurst nebo vynikající svařené víno. A ochutnejte i typické drážďanské vánoční pečivo Striezel (česky štola), po níž je tento vánoční trh pojmenován. Jak se do Drážďan dostanete a jaká tam nyní platí opatření kvůli covidu? Vše najdete v našem přehledu.

Odpůrci očkování měli plánovat vraždu premiéra. V Drážďanech zasahovaly speciální jednotky

15. prosince 2021 10:49

Policie ve středu ráno v Drážďanech prohledala několik objektů, převážně bytů, kvůli pohrůžkám smrtí adresovaným na šifrované komunikační aplikaci Telegram saskému premiérovi Michaelu Kretschmerovi. Nasazeny byly i speciální jednotky zemského kriminálního úřadu (LKA), informovala agentura DPA. Z vyjádření některých členů telegramové skupiny vyplynulo podezření, že vlastní střelné zbraně a kuše, sdělila dnes na Twitteru policie.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

4. prosince 2021 09:19
Aktualizováno

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Vánoční cesta: Koncerty dětí a nebo úchvatné Lidické náměstí. To vše najdete v Ústí

3. prosince 2021 07:17

Vánoce jsou svátky klidu a trávení času s rodinou, říká se. Pro někoho jsou ale poslední dny o rozbalování dárků, vůni svařáku nebo písních či koledách. V Ústí nad Labem se letos rozhodli, že svým občanům dopřejí desítky koncertů a vystoupení. Město také sází na udržitelnost, novinkou jsou vratné kelímky a hrnky.

Vánoční trhy v Drážďanech nebudou. Sasko zavře i kluby, bary a kulturní zařízení

19. listopadu 2021 19:57

Sasko, jehož hlavním městem jsou Drážďany, ruší kvůli rychlému šíření nákazy koronavirem vánoční trhy a v nejpostiženějších oblastech zavádí zákazy nočního vycházení pro neočkované. Zavře i kluby, bary a kulturní sportovní zařízení. Do obchodů a restaurací se neočkovaní nedostanou. Rázná opatření začnou platit od pondělí a potrvají nejméně do 12. prosince. V pátek večer to po jednání vlády oznámil saský premiér Michael Kretschmer, který epidemickou situaci v Sasku označil za krajně dramatickou.