CNN Prima News Drážďany

Drážďany

Výpis příspěvků ke štítku „Drážďany“

Kam na zajímavé adventní trhy v Evropě? Čedok nabízí německou klasiku i vánoční pohodu u moře

Každoročně s klienty vyrážíme za vánoční atmosférou jak do sousedních zemí, tak i do vzdálenějších destinací, letos jsme nabídku rozšířily také o další vlakové či letecké zájezdy v období adventu. Pořádáme v předvánočním období řadu autobusových jednodenních zájezdů například do Vídně, Drážďan, Norimberku nebo do Vratislavy. Tyto výlety se pohybují od 520 korun za osobu a účastní se jich i český průvodce. Letos připravujeme také zájezd za Popelkou a adventem na zámku Moritzburg s návštěvou pevnosti Königstein.

Němečtí strojvedoucí budou stávkovat kvůli platům. Protest zasáhne i dopravu v Česku

Kvůli stávce německých strojvedoucích sdružených v odborech GDL nevyjede ve čtvrtek žádný přímý vlak z Berlína do Prahy, vyjíždět do české metropole budou z Drážďan. Také spoje z Prahy budou s výjimkou večerního rychlíku končit v Drážďanech. Vyplývá to z aktualizovaného jízdního řádu na portálu německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB). České dráhy (ČD) oznámily, že nepojedou ani spěšné vlaky mezi Chebem a Norimberkem (Nürnberg). Výstražná stávka za vyšší mzdy začne ve středu ve 22:00 a skončí ve čtvrtek v 18:00. DB očekávají rozsáhlé dopady na provoz.

Těžká nehoda u hranic: Kamion sešrotoval několik aut, zraněno bylo 16 lidí. Bouralo i deset Čechů

Aktualizováno

Těžká dopravní nehoda u německého města Bad Gottleuba nedaleko českých hranic si v neděli večer vyžádala 16 zraněných. Tři lidé jsou zranění těžce, informují německá média. Mezi účastníky nehody bylo i deset Čechů, uvedla saská policie. Neví ale, zda jsou mezi zraněnými. Dálnice byla dočasně v obou směrech uzavřená, v pondělí ráno se kvůli odstraňování následků nehody tvoří na české straně hranice v úseku za Ústím nad Labem kolony ve směru do Německa.

Rozvodová válka u primátora Drážďan eskaluje. Shodil mě ze schodů, tvrdí zhrzená žena

Saská metropole Drážďany zažívá pikantní aféru v podobě dramatického rozvodu tamějšího primátora Dirka Hilberta (FDP) a jeho ženy Su Yeon (43). Rozchod je doslova na nože. Facky, rvačku a shození ze schodů prošetřují tamější policisté. Nyní podala Su Yeon na svého muže trestní oznámení kvůli podezření z trestného činu ublížení na zdraví.

Zmínky o Česku baví i tchajwanské vesničany, říká Steinke. Země chystá megaprojekt v Brně

Spolupráce s Tchaj-wanem má pro Českou republiku velký význam, a to zejména v oblasti informačních technologií. Chystá se totiž megaprojekt, do kterého se mají zapojit i čeští akademici, prozradil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitel České ekonomické a kulturní kanceláře v Tchaj-peji David Steinke. Zároveň popsal možné hrozby pro asijský ostrov ze strany Číny.

Němečtí hasiči se snažili odlepit klimatického aktivistu ze silnice. Ječel a nadával jim

Bouřlivé reakce na sociálních sítích vyvolávají záběry zachycující vyprošťování ekologických aktivistů ze skupiny Poslední generace (Letzte Generation), kteří se rozhodli dlaněmi přilepit k vozovce. Jeden z protestujících zasahujícím hasičům nadává a na jejich práci reaguje podrážděně. Klimatické demonstrace tento týden opět ochromily dopravu v řadě německých měst. Aktivisté potrápili především řidiče v ulicích Berlína, Lipska či Drážďan, provoz omezili taktéž na německých letištích. Vedení měst a zasahující policisté si však spolu se záchranáři na nějakou dobu oddechnou, jelikož skupina v sobotu přešla do ohlášené třítýdenní letní přestávky, kdy neplánuje žádné akce.