reklama
CNN Prima News Drážďany

Drážďany

Výpis příspěvků ke štítku „Drážďany“

Vánoční trhy v Drážďanech nebudou. Sasko zavře i kluby, bary a kulturní zařízení

19. listopadu 2021 19:57

Sasko, jehož hlavním městem jsou Drážďany, ruší kvůli rychlému šíření nákazy koronavirem vánoční trhy a v nejpostiženějších oblastech zavádí zákazy nočního vycházení pro neočkované. Zavře i kluby, bary a kulturní sportovní zařízení. Do obchodů a restaurací se neočkovaní nedostanou. Rázná opatření začnou platit od pondělí a potrvají nejméně do 12. prosince. V pátek večer to po jednání vlády oznámil saský premiér Michael Kretschmer, který epidemickou situaci v Sasku označil za krajně dramatickou.

Razie v Německu: Komando zadrželo tři podezřelé z drážďanské krádeže šperků

17. listopadu 2020 14:21
Aktualizováno

Německá policie v Berlíně provedla v úterý brzy ráno razii, při níž zadržela tři osoby ve věku od 23 do 26 let. Podezřívá je z loňské krádeže šperků v drážďanské historické klenotnici Grünes Gewölbe (Zelená klenba). Po dalších dvou podezřelých nadále pátrá. Při akci spolupracovalo přes patnáct set policistů, kteří prohledali celkem 18 míst, kde se údajně mohli podezřelí skrývat.

Sasko od října umožní vstup lidem z Česka bez nutnosti karantény, ale jen na 24 hodin

29. září 2020 20:45

Sasko, které sousedí s Karlovarským, Ústeckým a Libereckým krajem a ve kterém mimo jiné leží Čechy oblíbené Drážďany, od října umožní vstup lidem z ČR bez nutnosti karantény, pokud jejich pobyt nepřesáhne 24 hodin, uvedla v úterý podle stanice MDR saská ministryně zdravotnictví. Němci pak budou moci v Česku zůstat až 48 hodin, aniž by poté museli do izolace.

Před 75 lety lehly německé Drážďany popelem. Spojenecké bombardování nepřežily desetitisíce lidí

13. února 2020 12:00

Před 75 lety, 13. února 1945, necelé tři měsíce před kapitulací Německa ve 2. světové válce, začali Spojenci drtivé bombardování východoněmeckého města Drážďany. To během dvou dnů prakticky lehlo popelem. Historici se doposud přou o oprávněnosti či ospravedlnitelnosti tohoto válečného aktu, stejně jako o počtech obětí, které se pohybují pouze v rovině odhadů. Jeden z posledních z dílny německých historiků hovoří o 25 tisících lidí. Uctít smutné výročí přijede do Drážďan i německý prezident.

reklama