reklama

drony

Výpis příspěvků ke štítku „drony“

Vyhublí psi uvěznění v troskách domů na La Palmě dostávají krmení pomocí dronů

18. října 2021 00:02

Krmení psů za pomoci dronů. K takovému způsobu záchrany se museli uchýlit obyvatelé Kanárského ostrova La Palma. Několik domácích mazlíčků tam totiž zůstalo uvězněno v troskách domů a nemají přístup k potravě. Záchranáři ani helikoptéra se za nimi kvůli tekoucí lávě momentálně nemohou dostat. Sopka na La Palmě se probudila k životu 19. září a podle odborníků není jasné, kdy její vulkanická činnost ustane.

Obrněnce, drony i polní kuchyně. Vojenský veletrh se koná v rozsahu jako před pandemií

7. října 2021 14:20

V Brně ve středu začal veletrh obranné techniky Idet a s ním další veletrhy Pyros a Iset. Jde o první veletrh po půl druhém roce, který se koná v rozsahu, jaký byl běžný před pandemií koronaviru. Podle ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) to byl právě covid, jenž ukázal, jak nepostradatelná je moderní armáda a také hasičský a policejní sbor, řekl při slavnostním zahájení.

Nejsme Islámský stát a tohle byl rodinný dům. Americký dron zabil i děti, tvrdí svědci

30. srpna 2021 19:19

Američané o víkendu zlikvidovali auto v afghánském Kábulu, které měl řídit terorista z Islámského státu. Mělo jít o odvetu za útoky u kábulského letiště. Zprvu se zdálo, že šlo o čistý úder bez civilních obětí. Americká televize CNN ale přišla s informací, že při útoku amerického dronu zemřelo hned několik civilistů včetně dětí.

Stovka dronů rozsvítila nebe nad Prahou

14. dubna 2021 14:17

V historickém centru Prahy se konala na začátku dubna první dronová světelná show v České republice. Oči Pražanů i kolemjdoucích se od půl deváté večer upínaly na oblohu nad Vltavou. Stovka speciálních dronů přivezených ze zahraničí nejprve vzlétla z Dětského ostrova, aby se následně nad městem zformovala do zářících symbolů národní hrdosti. Šlo o státní vlajku, lipový list, dvouocasého lva a obrys hranice naší republiky v barvách trikolóry. Nakonec se na nebi objevilo jedno výrazné slovo – #silnější.

Zeman: Jsme v boji proti islámskému terorismu, smrt vojačky nemusela být náhoda

24. listopadu 2020 10:42

Česko je společně s dalšími státy ve válce proti islámskému terorismu. Na každoročním velkém armádním shromáždění to prohlásil prezident Miloš Zeman. Nedávno se dle něj projevil zejména ve Francii a Rakousku, ale ohrožuje i náš stát. Prezident na setkání mimo jiné také řekl, že nedávná smrt vojačky na Sinajském poloostrově nemusela být kvůli nehodě, protože na území působí islámští radikálové.

reklama