drony

Výpis příspěvků ke štítku „drony“

Záběry brutálního ukrajinského úderu. Zraněný okupant se vzdával dronu s obvazem v ruce

Ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda vyvíjí značnou aktivitu v centrálním Donbase. Ve směru na Ruskem okupovaný Bachmut provedla rozsáhlý kombinovaný útok, do něhož se kromě pěchoty zapojili i operátoři bezpilotních letounů, tank či bojové vozidlo pěchoty BMP-2. Bližší okolnosti brutálních záběrů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Záběry úderu na ruský úkryt. Okupanti prchali jako smyslů zbavení, Kyjev neskrývá pobavení

Ukrajinská 77. aeromobilní brigáda nadále působí velké potíže ruským vojákům na území centrálního Donbasu. Ukrajinci pomocí bezpilotního letounu vystrašili dva okupanty tak, že z obsazených pozic utíkali jako smyslů zbavení. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů včetně přesného místa úderu je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Obří skok pro českou armádu. Tank Leopard 2A8 se dočká i „izraelského štítu“, co vše dokáže?

Českou armádu čeká velký skok kupředu. Nejnovější verze německých tanků Leopard 2 patří k tomu nejlepšímu, co je na trhu těžké vojenské techniky k mání. Chystaná varianta A8 nabízí podle dostupných informací kromě ničivé palebné síly i systémy pro spolupráci s drony či ochranu proti minám a kazetové munici. Pro tuto chvíli světové armády používají verzi Leopard 2A7 v různých obměnách, jejího nástupce už si ale plánuje objednat několik zemí – včetně České republiky.

Záběry masivních explozí. Ukrajinci rozmlátili ruské obrněnce, využili sebevražedné drony

Ukrajinská 63. mechanizovaná brigáda provedla na východní frontě sérii úspěšných úderů na ruskou těžkou techniku. Využila drtivou sílu dělostřelectva, ale i sebevražedné drony. Ze zveřejněného videa vyplývá, že Ukrajinci poškodili minimálně jeden ruský tank a další čtyři obrněnce okupantů. V některých strojích vzplanula munice, což vedlo ke katastrofickým explozím. Bližší okolnosti záběrů je složité nezávisle ověřit.