CNN Prima News Düsseldorf

Düsseldorf

Výpis příspěvků ke štítku „Düsseldorf“

Ukrajinský sportovec utekl před válkou, v Německu ho ubodal mladík tureckého původu

Utekl před válkou a v zemi, kde hledal klid, našel smrt. Ve městě Oberhausen ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko byl ubodán sedmnáctiletý ukrajinský basketbalista Volodymyr Jermakov. Jeho o rok starší spoluhráč Arťom Kozačenko je těžce zraněný v nemocnici. Kyjevská basketbalová federace (FBK) tvrdí, že to byl nenávistný útok proti Ukrajincům. Pachatelem má být podle deníku Bild teprve patnáctiletý student.

Němečtí hasiči se snažili odlepit klimatického aktivistu ze silnice. Ječel a nadával jim

Bouřlivé reakce na sociálních sítích vyvolávají záběry zachycující vyprošťování ekologických aktivistů ze skupiny Poslední generace (Letzte Generation), kteří se rozhodli dlaněmi přilepit k vozovce. Jeden z protestujících zasahujícím hasičům nadává a na jejich práci reaguje podrážděně. Klimatické demonstrace tento týden opět ochromily dopravu v řadě německých měst. Aktivisté potrápili především řidiče v ulicích Berlína, Lipska či Drážďan, provoz omezili taktéž na německých letištích. Vedení měst a zasahující policisté si však spolu se záchranáři na nějakou dobu oddechnou, jelikož skupina v sobotu přešla do ohlášené třítýdenní letní přestávky, kdy neplánuje žádné akce.

Exploze v domě zranila deset hasičů a dva policisty. V bytě podezřelého našli mrtvolu

Při explozi v panelovém domě v západoněmeckém Ratingenu nedaleko Düsseldorfu bylo ve čtvrtek zraněno deset hasičů a dva policisté. Uvedl to ministr vnitra Severního Porýní-Vestfálska Herbert Reul. Někteří zranění bojují o život. Policie následně zadržela 57letého muže, který je spojován s výbuchem. V bytě, kde byl muž zadržen, bylo nalezeno tělo. Motiv útoku zatím není znám, německá média s odvoláním na bezpečnostní úřady původně nevyloučila cílený útok na záchranáře, což ale policie zatím nepotvrdila.

Zpožděné i zrušené lety, tisíce lidí v potížích. Lufthansa řešila globální výpadek IT systému

Největší německá letecká společnost Lufthansa ve středu hlásila globální výpadek svého počítačového systému. Aerolinky od rána rušily některé lety, další nabíraly zpoždění. Problémy zasáhly tisíce cestujících, nefungovalo mimo jiné odbavení. Lufthansa kvůli tomu svolala krizový tým, informovala agentura DPA. Později oznámila, že za výpadkem byly stavební práce, při kterých byly poškozeny optické kabely.

Z hrůzy do hororu. Dívka utekla před válkou na Ukrajině, v Německu ji znásilnili migranti

Dva agresoři se jmény Rachid a Abdullahi údajně nezávisle na sobě znásilnili v Německu 18letou dívku, která utekla z válkou zmítané Ukrajiny. K incidentu mělo dojít na kotvící lodi v Düsseldorfu, kde se ubytovali jak ukrajinští uprchlíci, tak i platící hosté. Pravděpodobní útočníci mají stejně jako oběť ukrajinské občanství, původem jsou ale z Tuniska a Nigérie.