EURO 2024

Nejnovější příspěvky k tématu

Nehorázná smůla Moraty: Při oslavách ho nakopla ochranka, ukazují záběry. Může přijít o finále

Kapitán španělské reprezentace Álvaro Morata může přijít o finále fotbalového Eura. Po úterní výhře nad Francií mu člen ochranky při oslavách podkopl nohy poté, co se snažil chytit fanouška, který vnikl na hřiště. Po sociálních sítích se nyní šíří video, na kterém je incident zachycen. Je na něm také vidět, jak útočník Atlética Madrid kulhá.

Španělé jsou ve finále EURO. K obratu bitvy s Francií je nasměrovala paráda mladíka Yamala

Španělští fotbalisté zdolali v semifinále mistrovství Evropy 2:1 Francii a po 12 letech si znovu zahrají o titul. Francii poslal v Mnichově do vedení v deváté minutě Randal Kolo Muani, v 21. minutě ale vyrovnal Lamine Yamal, jenž čtyři dny před 17. narozeninami překonal Pelého rekord z mistrovství světa 1958 a stal se nejmladším střelcem v historii velkých turnajů. Obrat záhy dokonal Dani Olmo, se třemi góly a dvěma asistencemi nový lídr tabulky střelců. Vítěz se v nedělním finále v Berlíně utká s Anglií nebo Nizozemskem.

Skoč doleva. Anglii pomohl penaltový tahák, hrdina Pickford díky lahvi prolomil národní trauma

Brankář Jordan Pickford se stal hrdinou fotbalistů Anglie také díky dokonalé přípravě na penaltový rozstřel. Hned v první sérii uspěl proti Manuelu Akanjimu, „Tři lvi“ ve čtvrtfinále mistrovství Evropy v Německu vyřadili Švýcarsko a těší se na semifinále. Gólman Evertonu zůstal věrný svému zvyku, na lahvi s pitím měl podrobně rozepsáno, kam střelci soupeře penalty nejčastěji kopou. A v případě obránce Manchesteru City ho tahák nezklamal.

Sen Angličanů žije dál. Fotbalisté Albionu udolali Švýcary, postup oslavil i princ William

Aktualizováno

Fotbalisté Anglie porazili ve třetím čtvrtfinále mistrovství Evropy po remíze 1:1 a prodloužení Švýcarsko na penalty 5:3. Ve středu budou hrát v Dortmundu s Nizozemskem o postup do finále. V základní hrací době otevřel skóre Švýcar Breel Embolo, vyrovnal Bukayo Saka. V rozstřelu selhal pouze Manuel Akanji, všichni angličtí exekutoři uspěli.

Fotbalisté Španělska porazili ve čtvrtfinále Eura domácí Německo. Jsou prvními semifinalisty

Fotbalisté Španělska porazili ve čtvrtfinále Eura 2:1 po prodloužení domácí Německo a jsou prvními semifinalisty. Šlágr dvou favoritů turnaje rozhodl ve Stuttgartu ve 119. minutě záložník Mikel Merino. V základní hrací době poslal Španěly do vedení v 51. minutě Dani Olmo, v 89. minutě srovnal Florian Wirtz. Výběr „La Roja“ zvládl závěr i bez vyloučeného Daniho Carvajala a v dalším kole vyřazovací fáze se utká 9. července v Mnichově s vítězem duelu Portugalsko – Francie, který měl výkop ve 21:00.

Oslava gólu vyšla tureckého hrdinu draho. Za kontroverzní gesto přijde o vrchol Eura

Turecký fotbalista Merih Demiral dostal za kontroverzní oslavu gólu na mistrovství Evropy v Německu stopku na dva zápasy. Informaci původně přinesl německý deník Bild, UEFA ji v pátek oficiálně potvrdila. Šestadvacetiletý obránce tak přijde o sobotní čtvrtfinále proti Nizozemsku i případné semifinále. Stoper Demiral v osmifinále vstřelil oba góly Turků a výrazně tak přispěl k postupu své země mezi nejlepších osm celků turnaje.

Letošní Mistrovství Evropy ve fotbale, EURO 2024, začíná 14. června zápasy v základních skupinách a končí zápasem o zlato 13. července. Šampionát pořádá Německo, které UEFA vybrala na zasedání v roce 2018. Hrát se bude na 10 stadionech.

Český tým narazí v základní skupině F na Turecko, Gruzii  Portugalsko. První zápas odehraje v úterý 18. června. Osmifinále jsou na programu od 29. června do 2. července. Sledujte novinky z mistrovství Evropy na CNN Prima NEWS včetně průběžných výsledků.