CNN Prima News elektrické křeslo

elektrické křeslo

Výpis příspěvků ke štítku „elektrické křeslo“

Hroby v Izjumu odhalují kruté praktiky okupantů. V mučírnách obětem uřezávali i genitálie

23. září 2022 23:41

Masové hroby v okolí osvobozeného Izjumu připomínaly situaci v Buči. Na provizorních pohřebištích se nalezlo 440 obětí, a to jak z řad civilistů, tak i ukrajinských vojáků. S postupem vyšetřování však Ukrajinci odhalují otřesné praktiky ruských okupantů. Mnohá těla nesou známky mučení, některým obětem Rusové uřezali i genitálie.

Kulka do hlavy nebo křeslo. Odsouzení na smrt si mohou vybrat, smrtící injekce státu došly

6. května 2021 06:04

Sněmovna reprezentantů amerického státu Jižní Karolína ve středu schválila zastřelení coby jednu z metod popravy. Stalo se tak kvůli nedostatku látek používaných ve smrtících injekcích. Tento stát, který v minulosti patřil mezi části Spojených států s nejvyššími počty poprav, je chce znovu vykonávat ve větším měřítku, napsala agentura AP.

Elektrické křeslo či popravčí četa. Trump narychlo mění federální zákon o trestu smrti

30. listopadu 2020 09:27

Jedna ze tří desítek změn, které chce dosavadní prezident USA Donald Trump ještě před koncem svého funkčního období prosadit, se týká federálního zákona o trestu smrti. Minulý pátek schválená novela „Způsob federálních poprav“ dává podle CNN státním zástupcům oproti současné jediné povolené smrtící injekci širší škálu možností poprav (například pomocí popravčí čety nebo elektrického křesla).