CNN Prima News elektronika

elektronika

Výpis příspěvků ke štítku „elektronika“

Secondhandům roste nová konkurence. Do módy přichází ekologické a šetrné swapování

31. října 2022 22:13

Průměrný Čech zaplatí podle některých ekonomů až 15 tisíc korun ročně jen za oblečení a i to čeká další zdražení. Čím dál více lidí si proto vyměňuje obnošené oblečení s jinými. A to nejen přes internet, ale i díky takzvaném swapu. Na zatím poměrně málo známé konkurenci secondhandů si po zaplacení vstupného můžete vzít, co se vám zlíbí. A swapovat navíc můžete třeba i elektroniku nebo knihy.

Kvalita jak z kinosálu. Jak pracují nové televizory od Samsungu s technologií OLED?

24. září 2022 11:09

Ne každý televizor se může chlubit precizním vyobrazením barev, vyváženým kontrastem či dostatečným jasem. Technologie OLED je tu s námi již nějaký ten pátek, v kombinaci s některými inovacemi ale nabírají druhý dech. Zářným příkladem jsou například nové televizory z řady Samsung OLED Powered by Quantum Dot, které využívají panelů s kvantovými body. Jak tato technologie funguje a v čem jsou její přednosti?

Nový šéf českého Huawei: Chceme vytvořit „superzařízení“. Konektivita je budoucnost

13. července 2022 15:05

Dříve působil jako obchodní zástupce v afrických zemích, nyní se stal klíčovou osobou v české pobočce Huawei. Nový šéf spotřebitelské divize Jonny Wen se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozpovídal o obchodních plánech technologické společnosti, čerstvě odhalených novinkách v Istanbulu i vlastnostech českých zákazníků. Rovněž nastínil vizi „superzařízení“, za kterou se Huawei žene.

Reklamace spotřebičů by se lidem mohly zkomplikovat. Na vině je návrh Evropské komise

2. května 2022 06:09

Víte, co je to kazítko? Jestli se vám porouchal nějaký spotřebič, například těsně po záruce, možná jste se s ním setkali. Evropská unie jde takovým spotřebním zmetkům už dlouho po krku. Jenže nový návrh míří i proti zákazníkovi. A to kvůli jedinému slovu. Reklamace by se vám tak nemusela podařit, i kdybyste zboží vraceli v záruční lhůtě.

Na Ukrajině se bojuje i o klíčovou komoditu. Proč mají automobilky i Apple obavy o neon?

20. března 2022 06:13

Ukrajina byla před vpádem ruských vojsk největším světovým producentem neonu. Tento vzácný plyn patři ke klíčovým surovinám při výrobě čipů. Ukrajina dodávala na trhy asi polovinu celosvětové spotřeby neonu, a tak nyní hrozí prodloužení nedostatku čipů ve všech odvětvích, kde je tato nenahraditelná součástka zapotřebí. Tedy v elektrotechnickém, ale i automobilovém průmyslu.

ČNB: Obchodníci zdražovali víc, než bylo nutné. Tvrzení mimo realitu, zlobí se prodejci

17. února 2022 08:33

Tuzemské obchody se staly terčem kritiky člena bankovní rady České národní banky (ČNB). Podle Vojtěcha Bendy obchodníci nakoupili řadu zboží levněji, než za kolik ho pořizovali v minulosti. Na českém trhu ho pak prodali výrazně dráž. Týkat se to mělo především hraček, elektroniky a oblečení, uvedl Benda v pořadu Co na to vaše peněženka. Obchody se ale brání – některé takové tvrzení překvapilo i rozzlobilo.

Zajímavé novinky z CES 2022: Plyšák cucající prst i náplast brzdící předčasnou ejakulaci

22. ledna 2022 16:17

Plyšový pes cucající prst, autonomní traktor, skener psích čumáků či náplast brzdící předčasnou ejakulaci. To vše přinesl letošní ročník největšího světového veletrhu spotřební elektroniky Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas. Třebaže už druhým rokem po sobě zasáhla do průběhu každoroční technologické události pandemie koronaviru, ani letos nebyla nouze o užitečné i lehce bizarní vynálezy. Vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější novinky.

Nepoužívejte mobily před spaním, nabádají experti. Která aplikace škodí nejvíc?

16. ledna 2022 06:27

Experti důrazně nedoporučují lidem, aby před spaním používali mobilní telefony. Modré světlo, které obrazovky elektronických přístrojů produkují, totiž způsobuje větší bdělost. Společnost Sleep Junkie, která se fenoménu kvalitního spánku dlouhodobě věnuje, zkoumala, jak mozek před spaním ovlivňují jednotlivé mobilní aplikace. Nejhůře dopadla čínská sociální síť TikTok.