CNN Prima News elektronika

elektronika

Výpis příspěvků ke štítku „elektronika“

Veletrh elektroniky odhalil budoucnost: AI, průhledná televize a parťák do kapsy

Současným trendem je umělá inteligence. Snad každý chce kus AI zařadit do svých produktů. Proto nepřekvapí, že tato technologie byla hlavním tématem největšího veletrhu s elektronikou CES 2024. Dalšími hity v americkém Las Vegas byly průhledné televize, automobil ovládaný ovladačem herní konzole, chytrý parťák do kapsy nebo záchod poslouchající hlasové příkazy.

Drama v hradecké nemocnici. Zloděj na videu poranil pracovníka nožem, policie prosí o pomoc

Lékaři z Fakultní nemocnice Hradec Králové zažili během své služby velmi nepříjemný incident. Na začátku srpna se do uzavřeného oddělení dostal zloděj, který se hodlal obohatit na osobních věcech pacientů. Neváhal dokonce napadnout personál, který ho při krádeži načapal. Zaměstnance drobně pořezal a zmizel. Policie nyní po zloději a agresorovi pátrá.

Komplikace ukrajinského protiútoku? Okupanti používají speciální zbraň, která ruší GPS

Postup ukrajinské armády během protiofenzivy komplikují nástroje elektronické války (EW) využívané ruskými jednotkami. Podle amerického Institutu pro studium války (ISW) na jejich úspěšné nasazení upozorňují prominentní ruští vojenští blogeři. Ukrajinská armáda v pátek informovala, že její vojáci se za uplynulý den s ruskými okupanty střetli v boji více než třicetkrát. Podle kyjevského vedení se Ukrajincům daří na mnoha úsecích v Záporožské oblasti i u Bachmutu.

Televizor se zabudovanou umělou inteligencí? Novinkám od Samsungu pomáhá zlepšovat obraz

Umělá inteligence hýbe světem. Nejinak tomu je i u elektroniky, kde dokáže překvapivě velké divy. V případě letošních Neo QLED televizorů od Samsungu si umělá inteligence dokáže pohrát nejen s jasem a kontrastem, ale také se samotnou kvalitou obrazu. Díky výkonnému jádru s neurálními sítěmi si například zvládne obsah s nízkým rozlišením sama „dopočítat“ a nabídnout mnohem ostřejší obraz. A zdaleka to není jediná novinka, kterou se mohou televizory od Samsungu pochlubit.

Secondhandům roste nová konkurence. Do módy přichází ekologické a šetrné swapování

Průměrný Čech zaplatí podle některých ekonomů až 15 tisíc korun ročně jen za oblečení a i to čeká další zdražení. Čím dál více lidí si proto vyměňuje obnošené oblečení s jinými. A to nejen přes internet, ale i díky takzvaném swapu. Na zatím poměrně málo známé konkurenci secondhandů si po zaplacení vstupného můžete vzít, co se vám zlíbí. A swapovat navíc můžete třeba i elektroniku nebo knihy.