CNN Prima News Europol

Europol

Výpis příspěvků ke štítku „Europol“

Detaily rozbití mezinárodního gangu. Zadržený Čech měl se svou firmou převážet tuny kokainu

27. listopadu 2022 23:41

Mezi devět Čechů, kteří byli zadrženi v rámci rozsáhlé zatýkací akce po celé Evropě a v zámoří, patří také majitel jedné z přepravních firem z Liberce. Více než čtyři desítky lidí tvořily jednu z nejnebezpečnějších zločineckých skupin v Evropské unii, přičemž podstatná část jejich byznysu podle informací CNN Prima NEWS připadala na obchod s drogami. Zdroj obeznámený s vyšetřováním prozradil, že se v kamionech vozily tuny kokainu. A právě na jeho přepravě se měl podílet i speditér z Liberce.

Staňte se policistou aneb hrdinou každý den: Ochranná služba PČR

21. září 2022 09:33

O práci policisty sní snad každý malý kluk. Je to povolání, které je opravdovým posláním a má skutečný smysl. S trochou snahy lze změnit dětský sen ve skutečnost. Stát se členem policejního sboru může každý, kdo splní stanovené podmínky. Sloužit může třeba na Ochranné službě Policie ČR, která nabízí mnoho zajímavých pozic.

45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť

27. listopadu 2020 21:19

Policisté několika evropských zemí, Brazílie a Spojených arabských emirátů (SAE) provedli rozsáhlou razii proti organizované zločinecké síti pašující kokain z Jižní Ameriky do Evropy. Zatkli celkem 45 lidí, z toho 38 v Brazílii, další v Belgii, Španělsku a Dubaji. Informovala o tom evropská policejní agentura Europol. Podle ní šlo o dosud největší razii proti organizované síti pašující kokain z Brazílie do Evropy.

Obří operace Interpolu: Policisté po světě zabavili 19 tisíc ukradených artefaktů

7. května 2020 16:28

Interpol spustil na podzim minulého roku ve spolupráci s Europolem celosvětovou operaci, při které cílil na kradená umělecká díla. Policisté provedli synchronní razii v několika státech včetně Česka a podařilo se jim zabavit celkem 19 tisíc vzácných uměleckých děl. Přes sto zlodějů skončilo v poutech. Interpol informace o operaci odtajnil ve středu.