CNN Prima News Fakultní nemocnice Plzeň

Fakultní nemocnice Plzeň

Výpis příspěvků ke štítku „Fakultní nemocnice Plzeň“

Žbirkův koncert nebo výlet do Berlína? Pacientům v Jihlavě pomáhá virtuální realita

26. srpna 2022 23:53

Projít se v lese, vyrazit na koncert Mira Žbirky nebo jet na výlet do Berlína. Přesně takové zážitky nabízí Nemocnice Jihlava některým svým pacientům, kteří jsou upoutáni na lůžko. Vyrazit na výlet mohou pomocí virtuální reality. O novince informovala nemocnice v tiskové zprávě. Jihlavští specialisté nejsou jediní, kteří se k této technologii uchýlili. Fakultní nemocnice Plzeň využívá virtuální realitu v rámci rehabilitací.

Uznávaný lékař zkolaboval při běhání, pomoc měl na dosah. Ani kamarádi už ho nezachránili

8. července 2022 21:47

V sobotu 2. července zemřel celosvětově uznávaný odborník na ledvinové nádory Ondřej Hes. Bylo mu 53 let. Věnoval se také ekologii a ochraně přírody. Ve středu 29. června si šel dle svého zvyku zaběhat, nedaleko Fakultní nemocnice v Plzni, kde celý život působil, ho ale postihla mozková příhoda. Záchranáři už mu nedokázali pomoci.

S příchodem uprchlíků z Ukrajiny přibývá nakažených HIV. Je to reálná hrozba, říká Prymula

19. května 2022 10:08

V České republice dochází k většímu záchytu případů HIV. Ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula potvrdil, že k nárůstu z části přispěli uprchlíci z Ukrajiny, kteří se s nemocí léčili ve své domovině. A zatímco podle něj představuje tato nemoc reálnou hrozbu, žádná velká opatření by se zavádět neměla. Stačí prý dodržovat „elementární pravidla“.

Smrt dítěte na Klatovsku: Policisté obvinili otce z vraždy syna, pro muže požadují vazbu

8. dubna 2022 12:51

Policie ve čtvrtek obvinila šestačtyřicetiletého muže z březnové z vraždy nezletilého dítěte na Klatovsku, informovala v pátek policejní mluvčí Pavla Burešová. Podle neoficiálních informací 15. března v Dešenicích otec zabil čtrnáctiletého syna a pak se pokusil spáchat sebevraždu. Záchranáři ho tehdy odvezli do nemocnice v kritickém stavu.

Roztroušená skleróza je strašákem dvacátníků. Příznaky mohou být nenápadné

13. února 2022 10:52

Drobné zabrnění ruky, dvojité vidění nebo ztráta rovnováhy jsou projevy, které mohou signalizovat roztroušenou sklerózu. Týká se především lidí ve věku dvacet až třicet let, ale může se projevit i v pozdějších letech života. Díky zlepšující se diagnostice se dá nemoc zachytit včas. A jako u většiny chorob platí, že čím dříve se na ni přijde, tím lépe se dá léčit.