Interview

Nejnovější příspěvky k tématu

Papež se drží stranou, aby mohl být spojka ve vyjednávání o válce, míní vojenský kaplan
Interview

Papež se drží stranou, aby mohl být spojka ve vyjednávání o válce, míní vojenský kaplan

Ačkoliv válka na Ukrajině trvá už téměř dva měsíce, mezi Ruskem a Ukrajinou se stále nepodařilo najít dialog, který by vedl ke konci bojů. Většina států se navíc jasně vymezila, na jaké straně konfliktu stojí. I proto by mohl být potenciálním prostředníkem při dalších snahách o mír papež František. Podle Tomáše Holuba, vojenského kaplana a biskupa Plzeňské diecéze, se i proto hlava Vatikánu snaží držet stranou, sdělil v pořadu Interview. Papeže například opakovaně pozval na Ukrajinu prezident Zelenskij, hlava církve ale zatím na místo konfliktu neodcestovala.

Na Rallye Dakar jsem plně připravená, říká zpěvačka Lounová. Gott byl pro ni múzou

22. prosince 2021 19:46

Zpěvačka Olga Lounová nemá o koníčky nouzi. Kromě akrobacie na šálách či pole dance se věnuje také automobilovému závodění. Za pár dnů odlétá do Saudské Arábie, kde ji čeká jeden z nejnáročnějších závodů světa, Rallye Dakar. Mimo to však nezapomíná ani na kariéru zpěvačky. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS pak zavzpomínala i na svou spolupráci s mistrem Karlem Gottem.

Hel: Pracuje se na vakcíně proti omikronu. Dostupná ale bude až po masivní vlně

21. prosince 2021 19:35

Celý svět se nyní zabývá variantou omikron, která se v mnoha zemích velmi rychle šíří. Imunolog Zdeněk Hel v pořadu CNN Prima NEWS Interview podotkl, že společnosti Pfizer a Moderna již pracují na specifické vakcíně, která bude vyvinuta přímo proti omikronu. „Pravděpodobně vyvinou i vakcíny, které budou mít několik proteinů z různých variant a budou mít podstatně širší záběr,“ podotkl.

Přeřeknutí při jmenování Lipavského? To byla finální škodolibost Zemana, říká komentátor

17. prosince 2021 20:52

Chybné oslovení Jana Lipavského (Piráti) při jmenování ministrem zahraničí byla připravená záležitost a finální škodolibost ze strany prezidenta Miloše Zemana. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to řekl komentátor Info.cz Petr Holec. Dodal, že Lipavský nyní bude pod drobnohledem a hlava státu si ho jako cíl vybrala logicky, protože Piráti jsou ve vládě nejslabší článek.

Přednosta JIP: Neočkujte naše příbuzné, nařizují nám tvrdí antivaxeři. Na to je ale pozdě

17. prosince 2021 11:23

Zodpovědní lidé, kteří se nechali naočkovat, nemají kvůli antivaxerům přístup k plánované péči. Lékaře to velmi trápí a frustruje, řekl v pořadu Interview přednosta ARO a JIP Fakultní nemocnice Královské Vinohrady František Duška. Dodal, že sice přírůstek nakažených v současnosti klesá, do obsazenosti lůžek na jeho oddělení se však tento trend zatím nijak nepromítá.

Plastický chirurg Pomahač: Další transplantace obličeje bude snad na jaře

15. prosince 2021 23:18

Věhlasný plastický chirurg Bohdan Pomahač je prvním člověkem v USA, který provedl úplnou transplantaci tváře. Jeho pacienti bývají po těžkých zraněních zohavení a psychicky poznamenaní, ale on jim díky své práci dokáže pomoci vrátit se do života. Naposledy transplantoval obličej ženě, kterou operoval již před lety. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS uvedl, že další transplantace tváře by ho mohla čekat na jaře.

Lázně v Rajeckých Teplicích léčí bolesti zad i postcovidový syndrom. Jak je hodnotí pacient?

12. prosince 2021 13:53

Náhlá mozková mrtvice znecitlivěla Karlovi Adamíkovi nohu. Díky rehabilitačním návštěvám lázní Spa Aphrodite v Rajeckých Teplicích se dal ale brzy postupně dohromady. Cit se mu vrátil do končetin mimo jiné i díky unikátnímu složení tamější minerální vody, která má blahodárný efekt, vysvětlila lázeňská lékařka Martina Kačiaková. Dodala, že se lázně v Rajeckých Teplicích nově zaměřily i na léčbu postcovidového syndromu.

Lipavský způsobuje problémy, koalice se bez Pirátů obejde, nastínil možný vývoj Holec

9. prosince 2021 21:13

Piráti způsobují problémy a zároveň ve vládě nejsou potřeba, upozornil v pořadu Interview komentátor Info.cz Petr Holec. Situace by se proto mohla vyvinout tak, že do nové vlády půjde premiér Petr Fiala (ODS) bez Ivana Bartoše (Piráti). Viníkem je pirátský kandidát na ministra zahraničí Jan Lipavský, kterému prezident doporučil, ať odstoupí.

Hlavní zprávy

Kdo není fanatický fanoušek Ukrajiny, je podle Fialovy vlády zločinec, říká Tlustý
Domácí

Kdo není fanatický fanoušek Ukrajiny, je podle Fialovy vlády zločinec, říká Tlustý

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) se dostatečně nestará o své občany a nastolila v tuzemsku atmosféru, že kdo fanaticky nepodporuje Ukrajinu, je až zločinec a podporuje Rusko. S těmito slovy vystoupil ve čtvrtečním vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS exministr financí Vlastimil Tlustý. Prohlásil navíc, že Fialův kabinet zjevně nezvládá situaci a měl by být nahrazen „vládou národní záchrany“. Fiala a jeho ministři se o občany dostatečně nestarají ani podle bývalého jihomoravského hejtmana Michala Haška.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:33

Uprchlíci do českých tříd? Nepřidávejme děti s jazykovou bariérou, varuje starosta

23:53

Z Rosněfti odchází zahraniční manažeři

23:21

Na Ukrajině již pálí české houfnice DANA

22:41

Pohřebiště ruských obrněnců. Ukrajinci zveřejnili následky útoku u řeky Severní Doněc

Interview

Interview, to je pořad sledující zajímavé příběhy a zajímavé lidi. Klademe otázky na tělo, nebojíme se ožehavých témat ani našich hostů. Ptáme se na to, co chcete vědět. Pořad Interview vysílá CNN Prima NEWS každý všední den v 17:30.