Interview

Nejnovější příspěvky k tématu

Expert na prodej nemovitostí: Češi si budou muset zvyknout na život v pronájmu

26. května 2023 10:00

Drahé a tím pádem pro většinu lidí nedostupné hypotéky byly jedním z důvodů, proč loni strmě klesla poptávka po nemovitostech. Málokdo měl na jejich pořízení dostatek prostředků. Ovšem data z prvního čtvrtletí letošního roku naznačují, že mírně stoupá zájem o koupi nových bytů v Praze. Znamená to, že se situace na trhu s nemovitostmi zlepšuje? O tom v pořadu Interview PLUS mluvili jednatelé investiční nemovitostní skupiny WIV group, Ondřej Šaier a Jaroslav Ragas.

Covid ani válka ji nezničily: Do reklamy se v ČR opět hojně investuje

23. května 2023 15:00

Často si na ni stěžujeme, ale pravdou je, že alespoň jednou za čas upoutá pozornost každého z nás. Už staré známé rčení praví, že špatná reklama je taky reklama, a právě o ní byla řeč v pořadu Nový den. Má ekonomická krize dopad na investice do reklam a jak vlastně taková reklama vzniká? O tom všem hovořil marketingový ředitel mediální agentury Redbox Media Jaroslav Hübner.

Zisky zemědělců loni dosáhly hranice 22 miliard Kč. Bohatí prý ale nejsou

25. dubna 2023 17:05

Čeští zemědělci hlásí za loňský rok rekordní zisky. Nevídaně vysoké sumy přitom za ovoce a zeleninu platí také zákazníci v obchodech. Kdo má na zdražování největší podíl — jsou to právě zemědělci, potravináři nebo obchodníci? Ani sami hlavní aktéři se na odpovědi neshodnou. O tématu se v pořadu Interview Plus rozpovídal Martin Pýcha, předseda Zemědělského svazu ČR. Ten jasně říká: „Fakt, že zemědělci měli rekordní zisky, neznamená, že zázračně zbohatli.“ Další hrozbu pak znamenají škrty v dotacích, které by prý mohly mít za následek zavírání chovů a vypalování sadů.

Jiří Grund: Dvě třetiny rodinných podniků nepřežijí nástup třetí generace. Učme se od západu

10. dubna 2023 05:37

Co je potřeba k založení úspěšného rodinného podniku v Česku? A jak se řeší, když nástupci o vybudovanou firmu nemají zájem? A proč většina tzv. family businessů nepřežije nástup třetí generace? Rodinné podnikání bylo tématem dalšího dílu pořadu Interview PLUS, tentokrát s Jiřím Grundem spolumajitelem stejnojmenné společnosti prodávající koupelnové doplňky.

Ahmed Sultan bin Sulayem: Kryptoměny jsou budoucnost. Zobchodujeme i vodu

5. dubna 2023 12:15

Podnikatel, obchodník a vizionář. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat výkonný ředitel dubajského komunitního centra DMCC, Ahmed Sultan bin Sulayem, který byl hostem pořadu Interview PLUS. V něm se rozhovořil nejen o burze s diamanty a drahými kovy či kryptoměnách, ale také o spolupráci, kterou jeho prostřednictvím Spojené arabské emiráty navázaly s Českou republikou, nebo o důvodech, proč udělat z vody burzovní komoditu.

Nejžádanější benefit českých pacientů? Příspěvek na dentální hygienu, říká OZP

30. března 2023 13:45

V Česku přibývá firem, které pečují o zdraví svých zaměstnanců – jak o to fyzické, tak o to duševní. Podle Radovana Kouřila, generálního ředitele Oborové zdravotní pojišťovny, si společnosti uvědomují, že zdravý a spokojený pracovník je platnější než ten nemocný. O tématu v pořadu Interview PLUS mluvil s Martinou Kuzdasovou.

Kvůli krizi Češi šetří, kde se dá. Airsoft si ale nechat vzít nechtějí. Jeho vyznavačů přibývá

29. března 2023 15:45

Česko se poslední rok potýká s rostoucí inflací, která výrazně snižuje reálné mzdy. Lidé tak šetří, kde se dá. Omezují nákupy, a to i v případě, že se jedná o základní potřeby, jako jsou třeba potraviny. Jak se v takové situaci podniká v oboru, který většina lidí považuje za zábavu? Hostem moderátorky Martiny Kuzdasové v pořadu Interview PLUS byl zakladatel a jednatel společnosti Anareus Josef Starý. A podle něj vyznavačů airsoftu v Česku významně přibylo.

Český Amazon láká zaměstnance: Šest týdnů otcovské dovolené i navýšení mateřské

20. března 2023 14:00

Jen během letošního února přibyly na českém pracovním trhu dva tisíce nových míst. Těch je aktuálně více než zaměstnanců, a tak se některé firmy potýkají s jejich nedostatkem. Jak náročné je v současnosti pracovníky sehnat a co jim firmy nabízí, aby je zaujaly? O tom v pořadu Interview PLUS mluvila manažerka společnosti Amazon, Zuzana Zajacová.

Klienti Sberbank si mohou oddychnout, peníze se jim vrací. Ale vyplatí se vědět, jak úspory chránit

6. března 2023 17:00

Nervozita, obavy a nejistota. To všechno loni touto dobou pociťovali klienti Sberbank CZ, jejíž koncový vlastník je z Ruska. Rok po jejím krachu je ale drtivá většina z nich v klidu. Garanční systém finančního trhu vyplatil převážnou část vkladů. Zbylí věřitelé, nebo věřitelé, kteří měli u Sberbank CZ prostředky přesahující limit zákonného pojištění vkladů, budou uspokojení v insolvenčním řízení banky. Pád Sberbank CZ podle výkonné ředitelky Garančního systému finančního trhu, Renáty Kadlecové, poukázal na fakt, že Česko je na podobné případy dobře připravené a lidé mohou bankovnímu systému věřit, uvedla to v pořadu Interview Plus. Zároveň ale lidem radí, aby své peníze neukládali do jediné banky. Doporučení se týká především částek nad 2,5 milionu korun.

Interview, to je pořad CNN Prima NEWS sledující zajímavé příběhy a zajímavé lidi. Klademe otázky na tělo, nebojíme se ožehavých témat ani našich hostů. Ptáme se na to, co chcete vědět.