CNN Prima News filantrop

filantrop

Výpis příspěvků ke štítku „filantrop“

Vendula Pizingerová v slzách. Zemřel její blízký přítel a kolega z nadace Štefan Bernát

3. března 2023 14:10

Začátkem března zemřel zakladatel a správce slovenské Kapky naděje Štefan Bernát. Filantrop byl blízkým přítelem Venduly Pizingerové, která nadaci v Česku založila. Jedná se tak o další těžkou ztrátu, s níž se musí vdova po Karlu Svobodovi vypořádat. Ve vedení slovenské sestry nadace byl Bernát dvanáct let, podlehl těžké nemoci.

Elon Musk vyzval Putina na souboj. Vymlátil by z tebe duši, vzkázal miliardáři Kadyrov

16. března 2022 19:23

Americký miliardář a filantrop Elon Musk vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina na duel. Vítěz by „dostal“ Ukrajinu. Na Muskovu internetovou výzvu nakonec nezareagoval Kreml, ale čečenský vůdce Ramzan Kadyrov. Ten mu sarkasticky nabídl výcvik, aby se zbavil své západní „zženštilosti“. Americký podnikatel Kadyrova odmítl se slovy, že pokud se Putin bojí, klidně bude při souboji používat jen jednu ruku.

Policie nebude stíhat prince Andrewa. Vyšetřování sexuálního napadení nezletilé ukončila

11. října 2021 13:48

Britská policie ukončila vyšetřování prince Andrewa kvůli obvinění ze sexuálního napadení a nebude ho stíhat, informovala stanice BBC s odkazem na policejní prohlášení. Obvinění proti synovi britské královny Alžběty II. vznesla Američanka Virginia Giuffreová letos v srpnu. Tvrdila, že ji princ několikrát pohlavně zneužil ještě předtím, něž jí bylo 18 let. Andrew se však proti žalobě bránil a její prohlášení popíral.

Mluví z něj Soros. Maďarská vláda se ohradila proti prohlášení George Clooneyho

24. listopadu 2020 19:48

Maďarská vláda se ohradila vůči slovům hollywoodského herce George Clooneyho. Ten v rozhovoru pro magazín GQ označil premiéra Viktora Orbána za jeden z příkladů „zloby a nenávisti“ ve světě. Mluvčí kabinetu prohlásil, že americký herec a režisér jen tlumočí názory amerického finančníka a filantropa maďarského původu George Sorose.