CNN Prima News filantrop

filantrop

Výpis příspěvků ke štítku „filantrop“

Zemřel advokát Pavel Smutný. Byl známý filantrop i prezident Česko-izraelské obchodní komory

Ve věku 64 let zemřel advokát Pavel Smutný, prezident Česko-izraelské smíšené obchodní komory. Jeho jméno je spojeno s jednou z největších českých advokátních kanceláří Portos, která do letošního jara nesla název Císař, Češka, Smutný. Kromě práva se věnoval i filantropii a umění, stál u zrodu mecenášského fondu Bohemian Heritage Fund. O jeho úmrtí informovala v pondělí AK Portos na svém webu.

Elon Musk vyzval Putina na souboj. Vymlátil by z tebe duši, vzkázal miliardáři Kadyrov

Americký miliardář a filantrop Elon Musk vyzval ruského prezidenta Vladimira Putina na duel. Vítěz by „dostal“ Ukrajinu. Na Muskovu internetovou výzvu nakonec nezareagoval Kreml, ale čečenský vůdce Ramzan Kadyrov. Ten mu sarkasticky nabídl výcvik, aby se zbavil své západní „zženštilosti“. Americký podnikatel Kadyrova odmítl se slovy, že pokud se Putin bojí, klidně bude při souboji používat jen jednu ruku.

Policie nebude stíhat prince Andrewa. Vyšetřování sexuálního napadení nezletilé ukončila

Britská policie ukončila vyšetřování prince Andrewa kvůli obvinění ze sexuálního napadení a nebude ho stíhat, informovala stanice BBC s odkazem na policejní prohlášení. Obvinění proti synovi britské královny Alžběty II. vznesla Američanka Virginia Giuffreová letos v srpnu. Tvrdila, že ji princ několikrát pohlavně zneužil ještě předtím, něž jí bylo 18 let. Andrew se však proti žalobě bránil a její prohlášení popíral.