CNN Prima News filmový festival

filmový festival

Výpis příspěvků ke štítku „filmový festival“

Anifilm je letos ve znamení humoru. Velký dárek dostal festival ještě před začátkem

13. května 2022 22:58

Mezinárodní festival animovaných filmů má dvacetiletou historii. Je určený pro milovníky animace, profesionály v oboru, ale i běžné návštěvníky, kteří díky neuvěřitelně široké nabídce filmů pochopí, že nabízí minimálně stejné emoce jako hraný film. Animované filmy můžou být dobrodružné, romantické, strašidelné i lechtivé. Motem letošní přehlídky je animovaný humor.

Byli jsme rodina. Bartoška vyprovodil Zaoralovou na poslední cestě dojemnou řečí

21. března 2022 14:31

Melodie z jejího oblíbeného filmu Federica Felliniho Silnice a dojemná děkovná řeč dlouholetého přítele a kolegy Jiřího Bartošky vyprovodila v pondělí na poslední cestu filmovou odbornici a mnohaletou uměleckou ředitelku filmového festivalu v Karlových Varech Evu Zaoralovou. Zaplněná síň strašnického krematoria také zhlédla krátký snímek připomínající její dlouholetou práci pro propagaci filmu i karlovarský festival, v jehož čele s Bartoškou od půlky 90. let stála. Eva Zaoralová zemřela 10. března v 89 letech.

České a světové filmové festivaly v roce 2022: Na jaké a kdy přesně se můžeme těšit?

2. ledna 2022 10:57

Kdy se můžete těšit na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech? Kdy se se projdou největší hvězdy světových kin po červeném koberci v Cannes? A kdy a kam můžete vyrazit na Festival otrlého diváka? Podívejte se na velký přehled českých a světových filmových festivalů, které nás čekají v roce 2022. Termíny samozřejmě může ovlivnit pandemie koronaviru.