filmy

Výpis příspěvků ke štítku „filmy“

Hollywoodu „vládnou“ komunističtí cenzoři. Iron Man pro Čínu má jiný děj, z filmů mizí LGBT

Hollywoodská studia mnohdy nepokrytě ustupují čínským požadavkům na úpravy filmového obsahu. Aby se snímky dostaly na plátna druhé největší ekonomiky světa, musí projít přes schvalovací komisi, jejíž odmítnutí pro americké producenty představuje velký problém. Aby uspokojili tamní cenzory, z filmů odebírají „závadná“ témata jako Tibet, zobrazování Číny v negativním světle nebo homosexualitu. Někdy se objeví naopak i scény navíc jako například u Iron Mana.

Oscarové nominace ovládl tříhodinový opus o fyzikovi. Seznam odtajnil i další favority

Americká filmová akademie v úterý zveřejnila výběr filmů, z něhož vzejde vítěz prestižní filmové ceny Oscar. Nejvíce nominací posbíralo dílo režiséra Christophera Nolana Oppenheimer, celkem jich má 13, píše agentura AP. Je nominováno i v hlavní kategorii společně s dalšími devíti snímky, mezi nimiž jsou Barbie, Chudáčci či Zabijáci rozkvetlého měsíce. Pozlacené sošky akademie vítězům předá v neděli 10. března.

Do kin míří thriller o droze silnější než heroin. Ve snímku Fentasy hraje i David Švehlík

V polovině března dorazí do českých kin snímek Fentasy, který se zabývá současným strašákem ulic a klubů, extrémně silnou návykovou drogou fentanyl. Milovnice večírků Sofie a její přítel Peller se pustí do výroby a prodeje dog s vidinou velkého výdělku, v patách však mají brzy nejen policii, ale i ruskou mafii. V hlavních rolích krimi thrilleru se objeví Kristína Kanátová, Noël Czuczor nebo David Švehlík.

Nejočekávanější filmy roku 2024: Velká role Lady Gaga či pokračování Duny a Deadpoola

Filmoví fanoušci se v roce 2024 mají na co těšit. Na své si přijdou fanoušci akčních snímků, superhrdinských trháků i animovaných pohádek. Nadšenci Marvelovek jistě ocení Deadpoola 3 v čele s Ryanem Reynoldsem, kde se navíc objeví i Hugh Jackman jako Wolverine. Po více než třiceti letech se pak vrací Michael Keaton jako ikonický Beetlejuice, i tentokrát bude film v režii Tima Burtona. Úplnou novinkou je akčňák Kaskadér, kde se představí Ryan Gosling a Emily Bluntová. Druhého dílu se dočká i populární film Duna. Na plátnech zazáří také Lady Gaga jako Harley Quinn v Jokerovi: Folie à Deux. Co dalšího nás čeká?

Popelka, tři obří ořechy a polonahý princ. Poznáte české vánoční pohádky od umělé inteligence?

Současné generátory obrázků poháněné umělou inteligencí umí velké divy. Stačí jim zadat své přání a do několika vteřin vytvoří snímek na míru. Jak si ale AI poradí s českými pohádkami jen na základě strohého popisu? Popelce přihrála umělá inteligence více než tři obří oříšky i s polonahým princem. Čerti, s nimiž nejsou žádné žerty, dostali do rukou palcáty a kladiva. Podívejte se na další výtvory, které si redakce CNN Prima NEWS nechala vygenerovat od AI.