CNN Prima News Florenc

Florenc

Výpis příspěvků ke štítku „Florenc“

Méně aut, více cyklistů a kruhový objezd Těšnova. Magistrálu čeká velká změna

Pražskou magistrálu čekají v příštích letech revoluční změny, které mají vést ke zklidnění automobilové dopravy. Tepnu podle návrhů doplní cyklopruhy a větší prostor dostanou i chodci. Vzniknout by měl také kruhový objezd kolem Těšnova, a to na úkor současné estakády. Projekt představili architekti v rámci urbanistického workshopu Florenc + Těšnov 21, který pořádal Institut plánování a rozvoje (IPR). Jelikož návrhy počítají s redukcí dopravy o polovinu, čeká se kolem nich bouřlivá diskuse.

Stanové městečko pro Ukrajince v Praze končí. Město je kvůli zimě přesune do ubytoven

Pražský magistrát uzavřel stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v Troji. Důvodem jsou klesající teploty. O uprchlíky se bude nadále starat městské Centrum sociálních služeb Praha v ubytovně na Florenci a na Smíchově, sdělil v úterý mluvčí magistrátu Vít Hofman. Městečko se 150 lůžky bylo otevřeno v květnu a mělo fungovat do 30. září. Druhé městečko vzniklo později v Malešicích a v létě byla obě sloučena do Troje. Ve stanech našli azyl zejména romští uprchlíci z Ukrajiny, kteří původně nocovali na hlavním nádraží.

Vypuzení Středočechů a 150 kilometrů metra. Pražští kandidáti hýří před volbami nápady

Volby na pražský magistrát se kvapem blíží a s tím nabírá na obrátkách také předvolební kampaň jednotlivých politických uskupení. Kandidáti se nebrání velkolepým nápadům, jako je podkopání centra města tunely za účelem zprovoznění 150 km dlouhého metra S či vybudování okružního metra O. Emoce vzbudil také lídr pražského hnutí ANO Ondřej Prokop, který vytáhl do boje proti středočeským řidičům blokujícím parkovací místa v Praze. S jakými nápady kandidáti přišli?

Mezi Ládvím a Florencí nejezdilo metro. Policie hledala v tunelu sprejery

Aktualizováno

Více než hodinu nejezdilo v pondělí ráno pražské metro na lince C mezi stanicemi Ládví a Florenc. Policisté tam pátrali po lidech, kteří se údajně pohybovali v tubusu stanice Nádraží Holešovice, zřejmě to byli sprejeři. Při prohlídce nikoho nenašli, ale objevili poškozenou soupravu metra, řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Po osobách, které pronikly do nepřístupných prostor metra a vagon poškodily, policisté podle ní dál pátrají.