CNN Prima News fotografie

fotografie

Výpis příspěvků ke štítku „fotografie“

Zesnula žena ze světoznámého snímku Polibek před radnicí. Ukazoval lásku a vášeň v Paříži

Ve věku 93 let zemřela Françoise Bornetová, která v mládí pózovala na snímku francouzského fotografa Roberta Doisneaua Polibek před radnicí. I když její jméno bylo prakticky neznámé, objetí Bornetové s jejím tehdejším přítelem v centru Paříže na jaře roku 1950 se stalo jednou z nejslavnějších fotografií francouzské metropole, napsal list The Guardian.

Královská rodina ukázala vánoční pohlednice. Černobílá ležérnost i barevná klasika

Mezi tradice britské královské rodiny patří rozesílání vánočních přání, které ručně podepisují. Každý rok pak podobu těchto pohlednic zveřejní a ani letošek nebyl výjimkou. Princ William a jeho rodina vsadili na černobílou portrétní fotografii, král Karel III. s manželkou Camillou naopak na snímek z korunovace, informovalo zpravodajství Sky News.

Nepotřebuju prince, abych vládla. Česká playmate Valeria je ráda sólo a chce být archeoložkou

Valeria Salvatore je mladá, provokativní a nespoutaná dívka, která tančí v pánském klubu. Když ji oslovil Playboy s nabídkou nafotit titulní stranu, byl to pro ni splněný sen, ale také značná dávka nervozity. V rozhovoru pro pořad Showtime popsala, proč byla během pózování nervózní a proč nepotřebuje partnera. Raději by si prý pořídila kočku, koně a papouška.

Exstarosta v ženských šatech? Politik z Alabamy se po zveřejnění fotky zastřelil

Nešťastný příběh, na jehož konci stála sebevražda, otřásl americkým státem Alabama. Bývalý starosta a pastor města Smiths Station F. L. „Bubba“ Copeland se v pátek zastřelil v souvislosti se zveřejněním fotografie, na níž je zachycen v ženském oblečení a s líčením. Praktiky konzervativního webu, který publikoval detaily ze života exstarosty, rozhořčily Copelandova kolegu, bývalého senátora Douga Jonese, který je současně označil za „politováníhodné a nechutné“. O případu píše web SkyNews.

V Česku řádí svlékací aplikace. Nahá se může ocitnout každá žena, odborníci bijí na poplach

Řada žen a dívek se v poslední době stala obětí svlékací aplikace, kterou lidé začali zneužívat už i v Česku. Zatímco na originální fotce jsou oblečené, na snímku upraveném umělou inteligencí a šířeném například na sociálních sítích jsou nahé. Několik takových případů už řeší policie. Zveřejnění takto upravené fotky může být klasifikováno jako přestupek. Podle psychologů pak může její šíření ženu velmi poznamenat. V případě nezletilých může zanechat i vážné následky.

Kouzlo tištěných fotografií přetrvává. Ročně vytiskneme stovky milionů fotek, říká Libor Rambousek z CEWE

Žijeme ve zrychlené digitální době. Každý má ale občas chvíli, kdy se chce vrátit k hezkým vzpomínkám. Mobilní telefony i notebooky mohou zradit a fotografie z nich už nikdy nedostane ani hodný hacker. Obstojí v tomto moderním světě ještě tištěná fotografie a kolik fotek se ročně vyvolá? Odpovědi na tyto otázky mnohé překvapí.