Andrej Babiš

Nejnovější příspěvky k tématu

Fiala z SPD o hádce ve Sněmovně: Porušila jste zákon, Babiš byl v právu, řekl Pekarové
Partie

Fiala z SPD o hádce ve Sněmovně: Porušila jste zákon, Babiš byl v právu, řekl Pekarové

Porušila jste zákon, Andrej Babiš (ANO) byl v právu a mohl hovořit. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to šéfce Sněmovny Markétě Pekarové Adamové (TOP 09) vzkázal místopředseda SPD Radim Fiala. Opoziční poslanec tak hodnotil hádku předsedkyně TOP 09 s Babišem na půdě dolní komory ze začátku září. Pekarová tehdy skočila opozičnímu politikovi do řeči a vyzvala ho, aby přednesl návrh k pořadu schůze. Pochybení ale zástupkyně pětikoalice odmítá, jelikož podle ní expremiér nemluvil k věci, čímž nedodržoval jednací řád Sněmovny.

Pekarová: Babišova „nová totalita“? Chucpe. SPD mluví o cenzuře, po invazi mazala příspěvky
Partie

Pekarová: Babišova „nová totalita“? Chucpe. SPD mluví o cenzuře, po invazi mazala příspěvky

Tvrzení Andreje Babiše (ANO) o nové totalitě je opravdové chucpe. On sám pomáhal budovat bývalou totalitu. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to řekla šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Podle ní expremiér účelově mate pojmy. U zástupců SPD, kteří si stěžují na údajné zavádění cenzury, Pekarová připomněla, že opoziční hnutí po vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu mazalo z Facebooku pozitivní příspěvky o Vladimiru Putinovi.

Kalousek mě hrubě urážel a vyhnal před Sněmovnu, řekl Babiš. Na omluvu rivalovi se prý těší

Omluvím se Miroslavu Kalouskovi (TOP 09), protože soud tak rozhodl. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Expremiéra k omluvě vyzval Nejvyšší soud kvůli jeho výrokům z roku 2018, kdy Babiš ve Sněmovně prohlásil, že Kalousek jako náměstek rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“. „Pan Kalousek mě hrubě a sprostě urážel. Tehdy mě vyhnal před Sněmovnu,“ vysvětloval Babiš své jednání.

Babiš musí kvůli Čapímu hnízdu znovu před soud. Ve vysílání okomentoval svůj další postup

Vrchní soud v Praze zrušil rozsudek, kterým na začátku ledna pražský městský soud zprostil obžaloby bývalého premiéra a předsedu ANO Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou. Kauzou Čapí hnízdo se bude muset městský soud zabývat znovu. Vyplývá to ze zápisu v justiční databázi. O případu soud rozhodoval v neveřejném zasedání ve čtvrtek, verdikt nemůže komentovat, dokud nebude doručen státnímu zástupci a obhájcům. Šéf hnutí ANO v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že se s rozhodnutím vrchního soudu zatím neseznámil. Stíhání považuje za účelové.

Zabil lidi cez padáky a rozkrádal ministerstvo, tvrdil Babiš o Kalouskovi. Teď se musí omluvit

Předseda ANO a bývalý premiér Andrej Babiš se musí omluvit Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výrok, že jako náměstek rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“. Kalouskovu dovolání vyhověl Nejvyšší soud (NS) a změnil rozsudky Okresního soudu pro Prahu-západ a Krajského soudu v Praze. Rozsudek je dostupný na elektronické úřední desce. Stanovuje omluvu jednak písemnou, jednak ústní při jednání Poslanecké sněmovny.

Pokračovat ve válce je rozhodnutím Ukrajiny. Rusko nás neohrožuje, říká Orbánův muž

Podpory od Andreje Babiše (ANO) během unijních jednání o migraci si vážíme. V podcastu Off Record Matyáše Zrna to pro CNN Prima NEWS řekl Balázs Orbán, maďarský poslanec a ředitel kabinetu premiéra Viktora Orbána. Představitel Budapešti sice chválil projekt V4 a Česko označil za úžasnou zemi, zároveň však zmínil i velmi různorodé postoje Maďarů a Čechů, pokud jde o ruskou invazi na Ukrajinu.

Kauza Čapí hnízdo znovu na stole. Vrchní soud měl vrátit spis k dalšímu projednání

Vrchní soud v Praze ve čtvrtek rozhodl o odvolání státního zástupce v kauze Čapí hnízdo, v níž byl letos v lednu nepravomocně osvobozen bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš a jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová. Výsledek nesdělí, dokud rozhodnutí nedoručí státnímu zástupci a obhájcům, sdělila mluvčí soudu Kateřina Kolářová. Písemné vyhotovení usnesení podle ní nelze očekávat dříve než za měsíc.

Ostrá hádka ve Sněmovně: Můžu tady říkat, co chci, pustil se Babiš do Pekarové

Během úterní schůze Sněmovny od samého počátku stoupá napětí mezi pětikoalicí a opozicí. Jako první k řečnickému pultíku přišel předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Když jej zhruba po hodině šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) upozornila, aby se držel jednacího řádu a mluvil k věci, Babiš se ostře ohradil s tím, že může mluvit, o čem chce, a ať mu kolegyně neskáče do řeči. Slovní přestřelka trvala asi dvě minuty.

Spolupracoval Babiš s StB? Slovenský nejvyšší soud už rozhodl, oznámila mluvčí

Slovenský nejvyšší soud na konci srpna rozhodl ve sporu předsedy hnutí ANO a českého expremiéra Andreje Babiše se slovenským Ústavem paměti národa (ÚPN) ohledně evidence Babiše u československé tajné policie StB jako agenta. Znění verdiktu a jeho zdůvodnění soud oznámí až po doručení rozhodnutí účastníkům sporu, napsala v pondělí mluvčí soudu Alexandra Važanová.

Plán ANO: Po vyhraných volbách do koalice s ODS. Ale bez Fialy a možná i bez Babiše

Zatímco europoslanec ODS Jan Zahradil čím dál častěji mluví o tom, že spolupráce s hnutím ANO by neměla být tabu, špičky strany v čele s Petrem Fialou takovou koalici odmítají. V hnutí ANO taková skepse nevládne. Podle informací CNN Prima NEWS je i šéf hnutí Andrej Babiš připravený stáhnout se do ústraní, pokud by měl být právě on problémem pro případnou spolupráci.

Andrej Babiš kandiduje v prezidentských volbách 2023. Výzkumy veřejného mínění ho staví mezi tři favority na postup do druhého kola. Babiš je kandidátem ANO 2011, jehož je předsedou, je bývalým českým premiérem a ministrem financí. Andrej Babiš patří mezi miliardáře, do jeho impéria patří především skupina Agrofert. Kvůli Farmě Čapí hnízdo v souvislosti s dotací 50 milion korun byl Babiš v březnu roku 2022 obžalován. Kandidát na prezidenta také dlouhodobě vede spory ohledně zařazení mezi agenty Stb. S manželkou Monikou má děti Vivien a Frederika, s první manželkou Beatou pak Adrianu a Andreje.