Andrej Babiš

Nejnovější příspěvky k tématu

Nelze zaklekávat na 14letého, říká Jelínková. Rakušan na policii vyvíjí tlak, tvrdí Fiala
360°

Nelze zaklekávat na 14letého, říká Jelínková. Rakušan na policii vyvíjí tlak, tvrdí Fiala

Senátorka Šárka Jelínková (KDU-ČSL) v pořadu 360° ocenila přístup ministra vnitra i policejního prezidenta ke kritizovaným zákrokům policistů v civilu na shromážděních expremiéra a šéfa opozičního hnutí ANO Andreje Babiše. Podle ní jsou nepřípustné. Poslanec Radim Fiala (SPD) by konečný soud nechal až na závěr vyšetřování, do Víta Rakušana (STAN) se ale obul s tím, že celou kauzu ovlivňuje.

Policejní prezident doporučil vyhradit místa pro odpůrce, tvrdí ANO. Ten se ohradil

8. srpna 2022 14:26
Aktualizováno

Hnutí ANO nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců. Babiš tvrdí, že opatření je na základě doporučení policejního prezidenta Martina Vondráška. Ten to ale razantně odmítá.

Ostrá přestřelka poslanců kvůli Babišovi. Padla slova o denacifikaci i agresi vůči ANO

6. srpna 2022 05:11

Andrej Babiš (ANO) svými slovy rozděluje společnost. V pořadu 360° to řekl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. Narážel na výroky bývalého předsedy vlády, který na jedné ze svých cest po obcích v Česku označil své odpůrce za „fašisty a nacisty“. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) se šéfa opozičního hnutí na CNN Prima NEWS zastal.

Že jsem odpůrce označil za fašisty a extrémisty? Je to vytržené z kontextu, hájí se Babiš

5. srpna 2022 20:27

Expremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš tvrdí, že své odpůrce během objíždění republiky nikdy nenazval fašisty a extremisty. Prý jen citoval článek, který četl. Babiš se v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vyjádřil také k tvrdému zákroku v Borovanech vůči nezletilému chlapci, který na meetingu hnutí ANO ukradl reproduktor. Incident už řeší nejvyšší policejní představitelé i ministr vnitra.

Sledujte Hlavní zprávy s Babišem: Jak reaguje na incidenty spjaté s jeho akcemi?

5. srpna 2022 18:25

Střety odpůrců a příznivců bývalého premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Tak tento týden vypadala předvolební setkání v jižních Čechách. Zasahovat při nich musela policie. A tvrdé zákroky proti demonstratům se staly terčem kritiky. Jde o chybu pořadatelů? Hlavní zprávy s bývalým premiérem Andrejem Babišem (ANO) začínají už v 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Policejní šéf: Zákroky na Babišových akcích prověří GIBS. Má reakce ale byla možná ostřejší

5. srpna 2022 15:29

Policejní prezident Martin Vondrášek vystoupil v pátek před novináře, aby osvětlil svůj postoj k problematickým krokům policie, která během mítinku Andreje Babiše (ANO) v Borovanech zaklekla krk nezletilého chlapce. Vondrášek nechce ohledně zákroků činit předčasné soudy, celá situace se totiž podle něj stala trochu jinak, než jak uváděla média. Zároveň však zkritizoval policistu, který měl na sobě čepici hnutí ANO.

Babišova první slova k zakleknutému chlapci: Narušitelé jsou často zástupci koalice

5. srpna 2022 15:20

Narušitelé mých akcí jsou často zástupci stran vládnoucí pětikoalice. Tak se pro CNN Prima NEWS vyjádřil expremiér Andrej Babiš (ANO) k případu, kdy byl na jednom z jeho mítinků v Borovanech policisty v civilu zakleknut nezletilý chlapec. K incidentu nicméně poznamenal, že ho mrzí. Policejní prezident Martin Vondrášek v pátek oznámil, že celou záležitost prošetří Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS).

Atentát na Babiše plánován nebyl, řekla policie. Jeho výjezdy za voliči se vyostřují

5. srpna 2022 14:27

Turné expremiéra Andreje Babiše (ANO) po jižních Čechách proběhlo za velmi vyostřené atmosféry kvůli demonstrujícím, kteří na jednotlivých zastávkách cesty na předsedu hnutí ANO čekali. Babiš dokonce při návštěvě Třeboně uvedl, že byl na jeho osobu nahlášen atentát. Policie však ve čtvrtek uvedla, že se tato informace nezakládá na pravdě.

Estébák hystericky ječí na lidi, policie ho chrání. Topolánek a další se opřeli do Babiše

5. srpna 2022 11:25

Dění na setkáních expremiéra Andreje Babiše (ANO) vyvolávají značné emoce. V Táboře předseda hnutí ANO nazval demonstrující občany „fašisty a nacisty“. V Borovanech zase zaklekli policisté v civilu na nezletilého chlapce, který měl Babišův mítink narušit. Současným i bývalým politikům se taková jednání při akcích nelíbí a žádají především vyšetřování příslušných policistů.

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:54

Poradce Zelenského: Ukrajina se nehlásí k odpovědnosti k výbuchům na Krymu

00:25

Co bude znamenat pro Českou republiku přerušení dodávek z ropovodu Družba, o kterém v úterý informovala ruská média?

00:03

Ukrajinci ostřelovali Doněck z českých raketometů, tvrdí Rusové. V čem jsou unikátní?

23:29

Zelenskyj: Ruská válka proti Ukrajině a proti celé svobodné Evropě začala na Krymu a má skončit na Krymu

Andrej Babiš

Andrej Babiš je předsedou vlády ČR. Kromě politiky se věnuje i podnikání. Kvůli svým politicko-podnikatelským aktivitám bývá obviňován ze střetu zájmů. S první manželkou Beatou má děti Adrianu a Andreje (oba jsou stíháni v kauze Čapí hnízdo, která se týká oprávněnosti dotace ve výši 50 milionu korun na výstavbu areálu Farma Čapí hnízdo), s druhou manželkou Monikou má děti Vivien a Frederika.