CNN Prima News fotovoltaika

fotovoltaika

Výpis příspěvků ke štítku „fotovoltaika“

Jak přežít zimu? Tepelné čerpadlo a FVE nebo varianta spotových cen

13. listopadu 2022 17:56

Opravdová energetická krize, kdy je z kalkulaček nákladů a oznámení dodavatelů patrné, že mnohým domácnostem i firmám vzrostou měsíční platby za energie i o 300–400 % - to je realita nadcházející topné sezóny. Racionální řešení hledají politici, na co se mohou zkusit zaměřit spotřebitelé? S investicí do obnovitelných zdrojů, tepelných čerpadel a FVE, se dříve či později dostanou do pásma relativně přijatelných cen. Slyšeli jste i o spotových cenách za nákup energií? Čtěte dále.

Uhlí se můžeme zbavit už v roce 2030. Solární panely čeká rozmach, tvrdí odborníci

10. ledna 2022 09:38

Do roku 2033 by Česko mohlo přestat používat uhlí k výrobě elektřiny a tepla. Počítá s tím vládní programové prohlášení pětikoaličního kabinetu Petra Fialy (ODS). Stát chce v oblasti energetiky využít příležitosti, které vidí v takzvané Zelené dohodě neboli Green Dealu. Uhelné elektrárny ale mají být odstavovány, jen pokud za ně bude adekvátní náhrada. Odborníci si ale myslí, že uhlí by v Česku mohlo skončit už do konce této dekády.

Jak nejlépe vyrovnat podlahu v každé části domu vám předvedou Fachmani

24. září 2021 15:58

Rekonstrukce rodinného domu zdárně pokračuje a je potřeba vyřešit další části stavby. Pokračovalo se suchou výstavbou a upravila se podlaha v podkroví. Ve zbylé části domu se pokračovalo mokrou cestou, což znamená vyrovnání povrchu podlahy vylitím nivelační hmoty. Pro stavbu již byla zvolena vhodná fotovoltaika a je čas ji vyzvednout a nainstalovat. A protože práce jdou od ruky, zůstal čas i pro výběr barvy pro finální úpravy některých kovových a dřevěných částí stavby.

Fachmani předvedou, jak je omítání zdí pomocí speciálního přístroje snadné

17. září 2021 17:00

V posledních dnech začaly silné mrazy, ale to nebylo žádnou překážkou pro pokračování prací na stavbě. V podkroví byly namontovány akustické příčky pro odhlučnění koupelny. Stěny dostaly první vrstvu omítky a v obýváku byly obloženy krovy. Nakonec proběhla průběžná prohlídka stavu stavby a nakonec byla provedena ukázka montáže fotovoltaiky.

Rekonstrukce fachmanského domu pokračuje vyrovnáním podlah a instalací fotovoltaiky

17. srpna 2021 14:00

Dům v Tišicích čeká zásadní oprava podlah, srovnání starých, rozbitých podlah, které jsou v jednotlivých místnostech různě vysoké. Pro vyrovnání výškových rozdílů, propadů a nerovností, doporučil odborník použít penetrační, tmelící a nivelační hmotu. Také se podíváme na stavbu rodinného domu do Měchenic. Na střeše jsou už namontovány fotovoltaické panely a u domu nainstalované tepelné čerpadlo. V současné době se připravuje instalace řídící jednotky.

Rekonstruovaný dům mění svou tvář téměř před očima

3. července 2021 14:47

Kompletní rekonstrukce nemovitosti je věc zdlouhavá, nákladná i náročná a vždy musí být dopředu promyšlená a naplánovaná do posledního detailu. Návaznost jednotlivých kroků je nezbytným parametrem zdárného průběhu veškerých prováděných oprav. Na této stavbě probíhají stavební práce tak, jak mají, a celý projekt nabral nevídané obrátky. Dům mění svou tvář téměř před očima.

Elektromobily budou stát za pár let jako běžná auta. Zlevní díky lacinějším bateriím

12. dubna 2021 06:02

Cena lithiových baterií klesla za poslední tři dekády o 98 procent. Jde přitom o klíčový faktor, na němž závisí další rozvoj elektromobility nebo energetické soběstačnosti běžných domácností. A zlevňování baterií má pokračovat. Podle vědců by se díky tomu mohla už za pár let vyrovnat pořizovací cena elektromobilů a jejich protějšků poháněných spalovacím motorem.

Cena elektřiny poroste. Bez jaderných elektráren to v budoucnu nejde, říká odborník

10. února 2021 18:42

Švédsko preferuje zelenou energii. Přijatelná je jenom ta z vody, ze slunce nebo větru. Ostatní elektrárny švédská vláda zatížila takovými daněmi, že se jejich provoz nevyplácí. Letošní zima energetickou koncepci země prověřila a výsledek nevypadá příliš slavně. Místní televize Švédům doporučila, aby přestali luxovat. Dojeli na silné mrazy, říká Milan Smutný ze spolku Realistická energetika a ekologie. A jaká je budoucnost energetiky v Evropě?