reklama
CNN Prima News fotovoltaika

fotovoltaika

Výpis příspěvků ke štítku „fotovoltaika“

Rekonstruovaný dům mění svou tvář téměř před očima

Kompletní rekonstrukce nemovitosti je věc zdlouhavá, nákladná i náročná a vždy musí být dopředu promyšlená a naplánovaná do posledního detailu. Návaznost jednotlivých kroků je nezbytným parametrem zdárného průběhu veškerých prováděných oprav. Na této stavbě probíhají stavební práce tak, jak mají, a celý projekt nabral nevídané obrátky. Dům mění svou tvář téměř před očima.

Elektromobily budou stát za pár let jako běžná auta. Zlevní díky lacinějším bateriím

Cena lithiových baterií klesla za poslední tři dekády o 98 procent. Jde přitom o klíčový faktor, na němž závisí další rozvoj elektromobility nebo energetické soběstačnosti běžných domácností. A zlevňování baterií má pokračovat. Podle vědců by se díky tomu mohla už za pár let vyrovnat pořizovací cena elektromobilů a jejich protějšků poháněných spalovacím motorem.

Cena elektřiny poroste. Bez jaderných elektráren to v budoucnu nejde, říká odborník

Švédsko preferuje zelenou energii. Přijatelná je jenom ta z vody, ze slunce nebo větru. Ostatní elektrárny švédská vláda zatížila takovými daněmi, že se jejich provoz nevyplácí. Letošní zima energetickou koncepci země prověřila a výsledek nevypadá příliš slavně. Místní televize Švédům doporučila, aby přestali luxovat. Dojeli na silné mrazy, říká Milan Smutný ze spolku Realistická energetika a ekologie. A jaká je budoucnost energetiky v Evropě?

reklama