CNN Prima News garáž

garáž

Výpis příspěvků ke štítku „garáž“

Palác Liebieg v Liberci: V luxusní budově stála první garáž v českých zemích

12. března 2023 13:47

Aktuálně je to asi nejkrásnější stavba v Liberci. Novorenesanční palác v samém středu města si nechal před sto padesáti lety vystavět jeden z členů slavného podnikatelského rodu Liebiegů. Kromě významné rozlohy disponoval i mimořádným luxusem a moderními vymoženostmi. Mimo jiné vám ukážeme, jak vypadala úplně první garáž v českých zemích.

GLOSA: Uhlí, kapr i česká závist aneb Štěpánská koleda o vánoční pomoci vdově žijící v garáži

26. prosince 2022 23:05

Reportáž CNN Prima NEWS o bezdomovkyni, která žije v garáži bez vody, elektřiny a toalet, způsobila vánoční vlnu solidarity. Našli se ovšem i závistivci. „Děkuji všem dobrým lidem, kteří mi na Vánoce pomohli. Bohužel, někteří mi i strašně nadávali,“ popisuje různé podoby člověčenství 50letá vdova Dagmar Paláková.

Po roce u vdovy z garáže: Minus 15, bez dřeva a uhlí, hřejí ji kočky, pes a peřina

20. prosince 2022 10:45

Poslední noc byla krutě mrazivá. „Teploměr ukazoval minus 15, topit jsem moc nemohla, nemám uhlí. A dřevo se teď pod závějemi sněhu hledá strašně těžko,“ vypráví 50letá Dagmar Paláková z Ostravy. Vdova bez adresy a milovnice toulavých koček a psů, s nimiž žije v garáži. Reportér CNN Prima NEWS ji poprvé navštívil loni ve vánočním čase. Co se změnilo po roce?

Z garáže do světa: Pomocníky z Tescomy najdete v kuchyních ve světě už 30 let

10. prosince 2022 13:19

Alespoň jeden kousek z jejich dílny najde ve své kuchyni snad každá hospodyňka. Aby ne. Společnost Tescoma letos slaví 30 let od svého založení. Její začátky nejlépe vystihuje jeden z nejstarších sloganů firmy: Z garáže do světa. Zakladateli dnes už světoznámé společnosti vyrábějící kuchyňské náčiní byli dva přátelé Jiří Vaculík a Petr Chmela. Společně dokázali pochopit potřeby kuchařek i kuchařů při vaření a pečení a dokonale je naplnit.

Žiju se psem v garáži a živí nás popelnice, říká otec partnera Lucie Bílé. Co mu vzkázal?

15. října 2022 08:02

Jak doléhá krize na bezdomovce? Reportér CNN Prima NEWS se ptá v ostravském slumu u koksovny Jan Šverma, kde v garážích živoří desítky nešťastníků. U jedné z nich zrovna štěká německý ovčák Lucky a jeho pán se asi po čtvrthodině hovoru překvapivě svěří: „Jsem táta toho Radka, co už sedm let žije se zpěvačkou Lucií Bílou.“ Radka Filipiho? „Jo, nelžu vám. S osudem nic neuděláte, v garážích přežívám 19 let,“ vypráví 60letý Roman Dvorský.

Novinka na trhu s nemovitostmi: On-line tržiště s podílovým vlastnictvím

14. září 2022 13:01

V Česku je zhruba milion domů a bytů v podílovém vlastnictví. Číslo ještě o poznání vzroste, pokud k domům, bytům a jiným stavbám přičteme podílově vlastněné pozemky – a to až ke čtyřem milionům nemovitostí. Většina Čechů ovšem s takto nabytým majetkem neumí zacházet, včetně profesionálních realitních makléřů. Situaci na trhu zásadně mění nové on-line tržiště zaměřené právě na podílové vlastnictví. Co to vlastně je a proč se vyplatí ho pochopit, případně jak vám může dopomoci k vlastnímu bydlení? O tématu jsme mluvili s expertem Janem Kučerou.

Arzenál zbraní poschovávali i v dětském pokoji. Vhodné pro sebevrahy, divil se expert

9. září 2022 18:40

Třiadvacet samopalů, sedmačtyřicet pistolí, desetitisíce nábojů – arzenál, který by stačil na vyzbrojení menší vojenské jednotky. Takové množství nelegálně držených zbraní zabavili policisté v roce 2019 u devíti lidí na Liberecku a Pardubicku. Ve čtvrtek jim soud rozdal tresty. Všichni obvinění odešli od soudu s podmínkou, se státním zástupcem uzavřeli dohodu o vině a trestu.