CNN Prima News garáž

garáž

Výpis příspěvků ke štítku „garáž“

Jak vypadá požár elektroauta? Žíravina i kontaminovaná voda, líčí hasič extrémně složitý zásah

Požárů elektroaut není v Česku naštěstí mnoho. Když už se ale stanou, jde o zásah velmi složitý. Hasiči už v této souvislosti zasahovali třeba i v podzemních garážích, kde se celá situace ještě více komplikuje. Náročnosti celé akce popisuje vzpomíná v dalším díle videopodcastu Spáleniště... Příběhy hasičů velitel pražských hasičů Luděk Prudil.

Investice do garáže: Příležitost pro malé i větší investory

Výstavba garáží je dlouhodobě podceňované téma a to nejen na obecní, ale i soukromé úrovni. Do jaké míry je to pravda, dokládá vzhled drtivé většiny českých měst a vesnic. Ulice doslova obsypané auty nebo malebná náměstí povětšinou připomínají parkoviště u průmyslových zón. Přítomnost aut na mnohých místech je tak mnohdy rušivá i pro zaryté motoristy. Řešením není prostá stopka pro auta, ale koncepční řešení a nezbytné investice. Na vině je tragický nedostatek podzemních garáží a parkovacích domů v centrech města, ale i garáží v běžných rezidenčních čtvrtích. Počet aut na rozdíl od garážových stání od 90. let neustále stoupá. Vzniká zde přirozeně velký prostor pro zajímavé obchodní příležitosti. To dokládá i ojedinělý projekt v Týně nad Vltavou.

Bude to jako na filozofické fakultě: Slovák vyhrožoval u soudu střelbou. Dostal podmínku

Děsivou situaci zažili v lednu na Okresním soudu v Žilině. Muž, který u tohoto soudu vedl banální spor, začal přímo během jednání vyhrožovat rodině, s níž se nemohl dohodnout na používání garáže, střelbou jako na pražské filozofické fakultě. Soud mu za to nyní vyměřil podmíněný trest v délce šesti měsíců, informuje portál Žilinak.

Dramatická záchrana z hořícího domu na Královéhradecku. Senior netušil, že má oheň za zády

Policisté z Nového Bydžova vytáhli 30. dubna z hořícího domu šestasedmdesátiletého seniora. Požár garáže sledoval z okna a přitom nejspíš vůbec netušil, že už má plameny doslova za zády. Muž se navíc špatně pohyboval a byl závislý na kyslíkové bombě. Rychlá záchrana tak seniorovi s největší pravděpodobností zachránila život.

Investice do garáží jsou stále populární. Jak se liší ceny v krajích a kde najít nejlevnější?

Ceny domů a bytů jsou pro řadu Čechů stále vysoké. Někteří lidé se proto poohlížejí po jiných investicích. V posledních letech je velmi populární nakupovat garáže či garážová stání. Ve velkých městech je totiž nedostatek parkovišť, a ceny garáží proto stále rostou. V článku se můžete dočíst, za kolik například můžete pořídit garáž v krajských městech.

Hřib: Dvojnásobné zdražení jízdného je mimo diskusi. Parkování dotujeme víc než MHD

Odmítám úvahy o dvojnásobném zdražení jízdného v MHD, zdůraznil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS Zdeněk Hřib (Piráti), první náměstek primátora hl. m. Prahy. Takový návrh je podle něj „mimo diskusi“, přičemž výsledné navýšení prý bude záviset na jednání s koaličními partnery. Hřib také poznamenal, že je nezbytné hovořit o parkování, které je dotované více než MHD.

Brutální vražda manželů v Ostravě: Lupiči je zakopali v garáži, střílel bývalý policista

Lumír Moric, Jiří Bohdálek a Michal Zágora. Trojice, která byla kvůli penězům schopna činů, nad nimiž běžným lidem naskakuje husí kůže. Na svědomí měli manželský pár, který oloupili a následně zavraždili, aby se zbavili nepohodlných svědků. Těla muži ukryli do předem připraveného hrobu v pronajaté garáži ve Slezské Ostravě. Lumír Moric, který vykopal jámu před popravou, nakonec rozhodnutí soudu neunesl. Redakce CNN Prima NEWS přináší hrůzný příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Otec partnera Lucie Bílé děkuje čtenářům CNN Prima NEWS: Lucky dostal granule na celý rok

Osmiletý vlčák Lucky má vystaráno nejméně na rok. A jeho pán Roman Dvorský už se nějak protluče. Oba žijí v garáži v ostravském slumu u někdejší koksovny Jan Šverma. „Děkuji všem dobrým lidem, kteří Luckymu darovali granule. Podělíme se i s ostatními psy v sousedních garážích,“ vzkazuje Dvorský dobrodincům z celé republiky. Někteří dárci granule přivezli osobně do vyloučené lokality, jiní krmivo poslali prostřednictvím redakce. A právě předáváme 30 kilo granulí od paní Š.