reklama
CNN Prima News garáž

garáž

Výpis příspěvků ke štítku „garáž“

Nejluxusnější obytný vůz ze 70. let je na prodej. Ukrývá i garáž se sněžnými skútry

Obliba obytných automobilů v posledních letech výrazně vzrostla. Velkou zásluhu na tom má pochopitelně také pandemie koronaviru, která značně omezila možnosti cestovaní. Domy na kolech tak byly nejjednodušším a mnohdy i jediným způsobem, jak vyrazit na dovolenou. Ostatní ubytovací zařízení totiž byla převážně zavřená. Obytné vozy se však brzy staly nedostatkovým zbožím, což platí dodnes. Přesto je možné na internetu někdy najít zajímavé inzeráty.

Zateplení stropu v garáži minerální vatou

Strop garáže nebo jiných suterénních prostor velmi často propouští vlhkost a zimu do nadzemních obytných místností. Jako izolaci lze použít klasický polystyren, který ale nevyhovuje mnoha parametrům a je nutné jej přetahovat perlinkou a lepidlem nebo panely z minerální vaty, která má požární odolnost a je výborným akustickým izolantem.

Zbrojní arzenál v pražské garáži. Jsem sběratel, uvedl majitel

Aktualizováno

Kriminalisté zadrželi dvaačtyřicetiletého muže, který podle nich v garáži v průmyslovém areálu v Praze 8 přechovával 26 střelných zbraní a více než 150 kilogramů munice. Muž je podezřelý z trestného činu nedovolené ozbrojování, za což hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest vězení, uvedla na webu pražská policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Mojí ložnicí je garáž. Jak také žijí bývalí ostravští havíři a hutníci

Wikipedie definuje garáž jako stavbu určenou pro úschovu motorových vozidel. V některých ostravských garážových městečkách však místo automobilů trvale žijí lidé, často bývalí havíři a hutníci. „Jsem vyučený horník a léta jsem fáral na Dole Paskov, teď žiju v garáži,“ vypráví devětapadesátiletý Vlastimil Balaj z Ostravy. Chátrající garáže na břehu řeky Ostravice jsou mu domovem již šest let.

reklama