CNN Prima News Globus

Globus

Výpis příspěvků ke štítku „Globus“

Jakým pumpám se vyhnout? Inspekce zveřejnila seznam benzínek s nekvalitním palivem

Česká obchodní inspekce pokračuje v udělování přísných pokut za nekvalitní palivo. Peněžní tresty se přitom nevyhnuly ani velkým provozovatelům. Inspekce zároveň aktualizovala seznam 50 čerpacích stanic, které nabízely špatnou kvalitu pohonných hmot. Tradičně se v nich objevují provozovny v malých obcích. Kdo dostal rekordní pokutu a kterým pumpám se raději vyhnout?

V Česku přibylo čerpacích stanic s nekvalitními palivy. Podívejte se na seznam hříšníků

Na seznamu čerpacích stanic se špatnými palivy, který vydává Česká obchodní inspekce, přibylo v loňském roce hned čtrnáct prodejců. Vysoké pokuty v roce 2023 obdržely dokonce i známe řetězce, jako je RobiN OIL nebo Globus. U jednoho z nich dokonce kontroloři narazili na tolik nevyhovující naftu, že by v krajním případě mohla narušit funkčnost motoru. Kde ještě byly zjištěny problémy?

PŘEHLEDNĚ: Dlouhý „seznam hanby“. Podívejte se, které firmy nadále působí v Rusku

Pokud platíte daně v Rusku, způsobujete umírání lidí na Ukrajině. To vzkazuje dlouhodobě Kyjev společnostem, které se ani více než rok a tři čtvrtě po vypuknutí ruské invaze nestáhly ze země vedené Vladimirem Putinem. Za poslední měsíce podnikání v Rusku značně omezilo, nebo úplně ukončilo několik dalších velkých hráčů. Kdo naopak na takzvaný „seznam hanby“ stále patří? Redakce CNN Prima NEWS připravila podrobný a přehledný výčet.

Hrozba miliardové pokuty pro Globus. Řetězec čelí podezření z diskriminace dodavatelů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zahájil správní řízení s obchodním řetězcem Globus. Podezírá jej z dlouhodobé diskriminace dodavatelů. Na dotaz médií to uvedl mluvčí úřadu Martin Švanda. Za porušování zákona o významné tržní síle hrozí pokuty až do výše deseti procent z celkového obratu provinilé firmy, v tomto případě by mohlo jít až o 2,4 miliardy korun. Mluvčí Globusu Aneta Turnovská řekla, že řetězec zatím nebude situaci komentovat.

PŘEHLEDNĚ: Rusku daly sbohem další velké firmy. Kdo „seznam hanby“ nadále ignoruje?

Pokud platíte daně v Rusku, způsobujete umírání lidí na Ukrajině, vzkazuje dlouhodobě kyjevské vedení společnostem, které se ani po více než roce a půl od vypuknutí ruské invaze nestáhly ze země Vladimira Putina. Za poslední měsíce několik dalších velkých hráčů podnikání v Rusku výrazně omezilo nebo úplně ukončilo. Kdo naopak na takzvaný „seznam hanby“ stále patří? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila podrobný a přehledný výčet.

Za cukroví letos zaplatíme až dvojnásobek. Některé pekárny přesto vyrábí víc než loni

Cena vánočního cukroví v pekárnách a cukrárnách letos meziročně stoupne až na dvojnásobek, a to hlavně kvůli růstu cen surovin a energií. Pekaři také očekávají výrazné snížení poptávky, protože lidé v mnohem větší míře nakupují levnější sortiment. Uvedl to výkonný ředitel Svazu pekařů a cukrářů v ČR Bohumil Hlavatý. Například pražská řemeslná pekárna Zrno Zrnko musela kvůli růstu cen energií zdražit o 40 procent a půlkilogramovou krabici cukroví prodává za 550 korun. Řetězec Globus nabízí 600 gramů cukroví ze svých pekáren za 349 korun.