CNN Prima News granát

granát

Výpis příspěvků ke štítku „granát“

Záběry z bojů: Ukrajinci likvidují okupanty pomocí dronů. Potřebujeme víc „ptáků“, vzkazují

8. března 2023 06:11

Ukrajinská 10. horská útočná brigáda sdílela další video, na němž provádí údery na ruské okupanty. Obávaná vojenská skupina velmi často využívá drony, pomocí nichž svrhává bomby do ruských zákopů a dalších úkrytů. Okolnosti jednotlivých záběrů je v době válečného konfliktu složité nezávisle ověřit.

Záběry z bojů: Ukrajinci poslali Rusům „třaskavý dárek“, okupant střílel na prchající druhy

12. února 2023 21:50

Na sociálních sítích se objevily další záběry ukazující syrovou realitu války. Ukrajinci na nich granátem svrženým z dronu přesně trefí zákop s ruskými vojáky. Kromě následků pak ukrajinská média zaujala nečekaná reakce jednoho z nich. Záběrů přímo z bojů mezi Ukrajinci a Rusy koluje na internetu díky současným technickým vymoženostem mnoho. Jejich pravost se ale v době trvání konfliktu nezávisle ověřuje jen velmi obtížně.

Brutální záběry: Dron zasáhl ruský zákop. Zraněný okupant se pak radši odpálil granátem

28. prosince 2022 09:19

Postupu ruské armády na některých částech východní fronty zabraňují i ukrajinské bezpilotní letouny, které často bombardují zákopy okupantů. Záběry z takových úderů bývají často velmi brutální. Nové video zveřejnilo velení výsadkových útočných jednotek Ozbrojených sil Ukrajiny. Krátce poté, co ukrajinský dron shodil výbušninu přímo do ruského úkrytu, spáchal jeden ze zraněných vojáků sebevraždu – odpálil se vlastním granátem.

Ranní granát místo kávy. Ukrajinci nenechají Rusy u Bachmutu vydechnout, ukazují záběry

11. listopadu 2022 05:32

Rusové nadále vynakládají až neuvěřitelné úsilí, aby dosáhli postupu na území centrálního Donbasu. Obzvlášť v posledních dnech se na sociálních sítích objevuje mnoho brutálních záběrů z okolí doněckého Bachmutu, na kterých ukrajinské drony masakrují pomocí bomb jednoho okupanta za druhým. Velmi činná je v tomto ohledu ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda. Ruskému agresorovi mimo jiné poslala další ironický vzkaz.

Obrovský rozdíl mezi Ukrajinou a Ruskem. Expert popsal, jak útoky na Krymu ovlivňují válku

16. srpna 2022 13:57

Ukrajinské útoky na strategické cíle Rusů – letiště a muniční sklady – se začínají projevovat. Podle analytika Lukáše Visingra například tím, že Rusové vypálí denně méně granátů než dříve. Na Krymu explodoval v úterý ráno ruský muniční sklad, před týdnem exploze zasáhla vojenské letiště u města Saki. Zatímco o útoku na základnu Rusové mluvili jako o nehodě, úterní výbuch munice Kreml přímo označil za výsledek sabotáže. Prošetřuje se, zda nešlo o útok dronu.