CNN Prima News granát

granát

Výpis příspěvků ke štítku „granát“

Zaorálek: Česká iniciativa je jen PR akce. Granáty už jsou možná na Ukrajině, namítl Votápek

S českou muniční iniciativou mám problém, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (SOCDEM), který projekt označil za „PR akci“. Zdůraznil, že se jedná o velmi citlivou záležitost, kterou může ohrozit každá uniklá informace. Bývalý generální konzul v Petrohradu Vladimír Votápek však namítl, že dodané granáty již mohou být na Ukrajině.

Záběry z fronty: Granát z dronu spadl okupantovi na hlavu. Odrazil se od helmy a vybuchl

Ukrajinci dělají vše pro to, aby zabránili ruskému postupu u luhanské Kreminny. Hojně k tomu využívají bezpilotní letouny, z nichž svrhávají bomby na okupanty. Jeden z granátů spadl ležícímu vojákovi přímo na hlavu, poté se odrazil od helmy a explodoval. Bližší okolnosti zveřejněného sestřihu je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Ukrajinci zlikvidovali kapitána ruských speciálních jednotek. Kamera zachytila jeho marný úprk

Ukrajinské armádě se zřejmě povedlo zlikvidovat kapitána ruských speciálních jednotek Specnaz Ivanova Alexeje. Informovala o tom agentura Unian. Zprávu zároveň potvrdila analytická stránka KIU. Okupanta zranil granát, který na něj shodil dron. Alexej silně krvácel v oblasti nohou, umíral v obrovských bolestech. Ukrajinci brutální záběry zveřejnili. Bližší okolnosti útoku je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Záběry ohnivého pekla a hromady šrotu. Ruský konvoj narazil na tvrdý ukrajinský odpor

Ukrajinská 79. vzdušná výsadková brigáda provedla překvapivý úder na ruský konvoj těžké techniky, který projížděl Doněckou oblastí. Pro některé okupanty měl střet fatální následky. O demolici opuštěných obrněnců včetně tanků či vozidel typu BMP se později postarali operátoři ukrajinských dronů. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Nedá se tím trefit cíl. Rusové si stěžují na zbraně ze Severní Koreje, jsou prý „prokleté“

Rusko během téměř dvou let bojů na Ukrajině značně vyčerpalo své zásoby zbraní. Obracet se tak musí i na spojence v zahraničí. Kromě Íránu uspělo v tomto ohledu i u severokorejského diktátora Kim Čong-una. Ruští velitelé si ale stežují, že některé zbraně z KLDR jsou značně nekvalitní a trefit s nimi cíl je velmi obtížné, informuje web Moscow Times s odkazem na válečné bloggery.

Záběry brutálního úderu na ruské vojáky. Přežila jen myš, lezla po mrtvém okupantovi

Ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda zveřejnila na svém Telegramu záběry brutálního dronového úderu na ruské vojáky, kteří se ukrývali v zákopech. Zdá se, že ani jeden ze tří okupantů nepřežil. Naživu zůstala pouze myš, která se přes jedno z bezvládných těl vyšplhala ven ze zákopu. Bližší okolnosti zveřejněného videa je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Místo učebnic hromada granátů či AK-47. Izrael ukázal, co Hamás ukrýval ve školách v Gaze

Izraelci během operace v Pásmu Gazy velmi často nacházejí vojenský materiál uvnitř škol či zdravotnických zařízení. Židovský stát shromažďuje důkazy, že teroristické hnutí Hamás zmíněné objekty využívá jako skladiště zbraní. Z nejnovějších záběrů je patrné, že palestinští radikálové v areálech škol, školek či nemocnic ukrývají nespočet útočných pušek, granátů a dalších výbušnin. Pravdivost izraelských prohlášení je během probíhajícího konfliktu složité nezávisle ověřit.