CNN Prima News Guélor Kanga

Guélor Kanga

Výpis příspěvků ke štítku „Guélor Kanga“

Roso, odejdi. Fanoušky Sparty iritují časté vyhazovy trenérů, chtějí demisi Rosického

Když to herně ani výsledkově nefunguje, vyměňte hlavního kouče. Tímto pravidlem se řídí téměř celý sportovní svět, ale některé kluby ho využívají možná až nezdravě často. V českém fotbale zejména Sparta Praha. Historicky nejúspěšnější tuzemský klub už dlouho čeká na přidání dalšího titulu do sbírky. A naposledy mistrovský půst trvající od roku 2014 odnesl Pavel Vrba. Sparťanští fanoušci ve středečním zápase se Slováckem jasně sdělili, že hlavní problém netkví v trenérovi. A že už je velmi irituje chování klubového vedení v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým.

Rosický rozzlobil Kangu výrokem o debilovi. Jsi fakt špatný manažer, vrátil mu úder

Dal si celkem na čas, ale přece jen nepřímo zareagoval na to, co o něm před několika týdny řekl sportovní ředitel fotbalové Sparty Tomáš Rosický. O gabonském hráči a exsparťanovi Guéloru Kangovi bývalý kapitán reprezentace na březnové besedě s fanoušky prohlásil, že „byl strašnej debil“. Dotčený záložník nyní vrátil úder tím, že jeho někdejší šéf je „opravdu špatný manažer“.

Záhada Guélor Kanga: Narodil se před 30 lety, matka však zemřela o čtyři roky dříve

Záložník gabonského fotbalového klubu a bývalý hráč pražské Sparty Guélor Kanga je uprostřed sporu ohledně svého věku. Ukázalo se, že datum jeho narození neodpovídá datu úmrtí jeho matky. Ta totiž zemřela čtyři roky před narozením svého syna. Navíc není ani jisté, jestli je Kanga skutečně Gaboňan, jak stojí v jeho pase. Případem se nyní zabývá Africká fotbalová konfederace, píší zahraniční média.

Hráčům Gabonu zabavili pasy, museli ležet na zemi. Jsme rukojmí? ptal se Aubameyang

Kvalitní spánek je nejen u fotbalistů základem pro dobré výkony. Pokud by to mělo v plné míře platit pro fotbalisty Gabonu v pondělním utkání v Gambii, bude představení na hřišti tristní. Noc před zápasem totiž strávili uvěznění na letišti, kde se v mnoha případech snažili usnout aspoň na tvrdé podlaze. Dlouhé hodiny čekání dokumentovala největší hvězda gabonské reprezentace Pierre-Emerick Aubameyang, útočník Arsenalu.