reklama

Záhada Guélor Kanga: Narodil se před 30 lety, matka však zemřela o čtyři roky dříve

Záložník gabonského fotbalového klubu a bývalý hráč pražské Sparty Guélor Kanga je uprostřed sporu ohledně svého věku. Ukázalo se, že datum jeho narození neodpovídá datu úmrtí jeho matky. Ta totiž zemřela čtyři roky před narozením svého syna. Navíc není ani jisté, jestli je Kanga skutečně Gaboňan, jak stojí v jeho pase. Případem se nyní zabývá Africká fotbalová konfederace, píší zahraniční média.

reklama

Podle oficiálních údajů je fotbalovému záložníkovi 30 let a narodil se 1. září 1990 v gabonském městě Oyem v Africe. Podle Demokratické republiky Kongo to však není možné, jeho matka totiž zemřela v roce 1986. Konžské úřady tvrdí, že se narodil v roce 1985 v tamním hlavním městě Kinshasa, píše web Explica.

Záležitostí se tak nyní zabývá nejvyšší fotbalová organizace. Africká konfederace je však zmatená, a netuší, čemu věřit. Představitelé klubu měli v pátek kvůli případu již třetí schůzi, zatím ale nedošli k oficiálnímu rozhodnutí. Kanga je totiž jedním z jeho nejvýznamnějších fotbalistů.

Mohla nafingovat svou smrt?

Objevilo se i podezření, že jeho matka svou smrt v Kongu sehrála, aby mohla bezpečně odcestovat pod falešným jménem do Gabonu, kde potom mohla ještě několik let žít pod jinou identitou. Úřady proto musí Kangovy dokumenty prověřit.

Diskutuje se také o tom, zda je jeho gabonský rodný list vůbec legální, obsahuje totiž mnoho neobvyklých detailů. Vydán byl například až tři dny po údajném Kangově narození, není na něm zaznamenaná ani žádná adresa. V dubnu 2021 navíc vyšla zpráva, že fotbalista se ve skutečnosti nejmenuje Guélor Kanga, ale Kiaku-Kiaku Kianga, a že se narodil 5. října 1985 v Kinshase.

Fotbalista ale zatím neprojevuje žádné obavy. „Nemám žádný rodný list, průkaz nebo pas vydaný Demokratickou republikou Kongo. Zůstávám klidný,“ prohlásil Kanga před několika dny.

Tagy:

Hlavní zprávy

Paralympionik Petráček: Svatbu chci bez restrikcí. V Paříži medaile, pak Disneyland

Díky stříbrné medaili z paralympiády v Tokiu ze znovu po pěti letech zapsal do povědomí Čechů. Plavec Arnošt Petráček, kterému od narození chybí pažní kosti, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS prozradil, jak těžké bylo dvouměsíční odloučení od přítelkyně, proč měl před paralympiádou strach z nákazy koronavirem, jaké peprné otázky mu pokládají děti v debatách a proč musí jet na další paralympiádu.

POLEMIKA: Koronavirová pandemie v Česku sílí. Má být očkování proti covidu povinné?

Rostoucí počty nově potvrzených případů nákazy koronavirem, počty hospitalizovaných i zvyšující se reprodukční číslo, to vše jsou neklamné znaky, že pandemie koronaviru v Česku opět sílí. Přitom jsme co do proočkovanosti alespoň jednou dávkou vakcíny proti SARS-CoV-2 až na 19. místě v Evropské unii. Zájem o očkování navíc stagnuje. Je čas nařídit jej jako povinné?

Guvernér schytal při inauguraci facku. Útočníka naštvalo, že jeho ženě píchl vakcínu muž

Nový guvernér severozápadní íránské provincie dostal při inauguraci facku. Útočníkův motiv dosud nebyl zcela objasněn, podle některých íránských médií ho ale rozhořčilo, že jeho manželce podal vakcínu proti COVID-19 muž, informuje agentura AP. Incident přitom označila za neobvyklé narušení bezpečnosti. Inaugurace se mimo jiné účastnil íránský ministr vnitra.

Nejzajímavější reality show z celého světa. Televize Prima spouští nový program

Skupina Prima rozšiřuje programovou nabídku a v pondělí 25. října odpoledne spustí jedenáctý televizní kanál! Prima SHOW se ve svém programovém schématu zaměří na reality show. Přinese druhou sérii české show LIKE HOUSE s Agátou Hanychovou v čele nové party influencerů a představí premiérový denní formát Královny butiků, který je mixem napětí, soutěžení, nákupů, stylingu a módních tipů předního českého stylisty Filipa Vaňka. Nebudou chybět ani ty nejlepší zahraniční show – Krásky a šprti, Ostrov pokušení, Výměna manželek USA nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

reklama

Domácí zpravodajství

Stačí pár hodin a můžete být v karanténě o týden méně. Jak je to možné?

Součástí vládního balíčku změn opatření proti šíření koronaviru bylo i možné zkrácení karantény po rizikovém kontaktu s nakaženou osobou na sedm dnů. Pravidlo začne platit od pondělí 25. října. Dojde tak k bizarní situaci, kdy člověk, který nastoupí do karantény v neděli, v ní bude téměř o týden déle než ti, na něž se budou vztahovat nové podmínky.

KOMENTÁŘ: Piráti by neměli vstupovat do vlády. Budou tam zbyteční a doplatí na to

Účast Pirátů v pětikoaliční vládě se na první pohled zdá jasná. Byli to oni, respektive jejich šéf Ivan Bartoš, kdo nesli hlavní tíhu předvolebního boje s Andrejem Babišem. A bylo by paradoxní, kdyby právě s ním a s Tomiem Okamurou zamířili do opozice. Jenže tak jednoduché to není. Už proto, že koalice jako celek sice nad Babišem zvítězila, avšak za cenu velkých ztrát – mezi Piráty.

reklama