reklama

Haiti

Výpis příspěvků ke štítku „Haiti“

V Panamě zadrželi kolumbijského žoldnéře podezřelého z vraždy haitského prezidenta

4. ledna 2022 08:50

Panamské úřady zadržely v pondělí bývalého kolumbijského vojáka Maria Antonia Palaciose, kterého vyšetřovatelé podezírají ze zapojení do vraždy haitského prezidenta Jovenela Moiseho. Informovala o tom agentura Reuters. Po muži pátrali policisté ve Spojených státech a na Haiti. Vyšetřovatelé se domnívají, že Palacios byl členem skupiny kolumbijských žoldnéřů, kteří v červenci zaútočili na prezidentovu rezidenci. Úřady oficiálně zadržení muže nepotvrdily.

Gang na Haiti unesl 17 amerických misionářů, včetně dětí. Není jasné, kdo si zločin objednal

17. října 2021 07:12
Aktualizováno

Ozbrojený gang unesl v sobotu na Haiti skupinu 17 osob, které se podle amerických médií hlásí ke křesťanské organizaci Christian Aid Ministries. Ta dnes večer uvedla, že ve skupině je 16 amerických občanů a jeden Kanaďan. Mezi unesenými je také pět dětí a sedm žen, informovala agentura Reuters. Podle haitské policie je ve skupině i jedno dvouleté dítě.

Jak na Divokém západě. Migranty zahánějí američtí pohraničníci na koních s bičem v ruce

22. září 2021 17:46

Na hranicích mezi USA a Mexikem jsou stále tisíce migrantů převážně z Haiti, velký rozruch ale vyvolali pohraniční strážníci. V kloboucích, na koních a s bičem v ruce zahánějí zpátky všechny, kteří se přes řeku Rio Grande snaží dostat do Spojených států. Záběry pobouřily téměř celou Ameriku a vláda prezidenta Joea Bidena se dostává pod stále větší tlak. Důvodem je rozrůstající se tábor pod mostem, který spojuje texaské město Del Rio s mexickým Ciudad Acuña.

Jsme na kolenou, říká po zemětřesení na Haiti premiér. Počet obětí stoupl na 2189

19. srpna 2021 07:21

Počet potvrzených obětí sobotního zemětřesení na Haiti stoupl na 2 189. Ve čtvrtek to oznámily agentury Reuters a AP s odvoláním na místní úřady. Dosud haitská civilní ochrana hlásila 1 941 mrtvých. Tisíce lidí jsou zraněny. Záplavy a silné deště v minulých dnech přerušily snahy o hledání přeživších a pomoc těm, kteří zůstali bez domova nebo bez jídla a vody.

Počet obětí silného zemětřesení na Haiti vzrostl na 724. Záchranáři dál prohledávají trosky

15. srpna 2021 07:54
Aktualizováno

Počet mrtvých po sobotním zemětřesení na Haiti vzrostl na 724, zraněné jsou asi 2 000 lidí. S odvoláním na místní civilní obranu to v neděli uvedla agentura AFP. Dosud agentury informovaly o 304 mrtvých a nejméně 1 800 zraněných. Záchranáři dál prohledávají trosky po otřesech, které měly sílu 7,2 stupně.

Haiti po zemětřesení hlásí stovky mrtvých a tisíce zraněných. K ostrovu míří bouře

14. srpna 2021 16:55
Aktualizováno

Zemětřesení o síle 7,2 stupně, které v sobotu zasáhlo Haiti, si vyžádalo nejméně 304 obětí, oznámil na tiskové konferenci premiér Ariel Henry. Civilní obrana pak uvádí více než 1 800 zraněných. Haitská vláda vyhlásila kvůli zemětřesení na měsíc stav nouze. K ostrovu navíc míří tropická bouře.

První dáma Haiti popsala nájemnou vraždu svého muže. Předstírala, že je mrtvá

4. srpna 2021 15:28

Smrt prezidenta Haiti Jovenela Moiseho přišla naprosto nečekaně. Atentát má na svědomí záhadné komando, hlavu ostrovního státu zavraždili přímo v jeho rezidenci. V domě byla tou dobou i první dáma Martine Moiseová. Sama při hrozivé akci utrpěla zranění a měla za to, že atentátníci zastřelí i ji. V rozhovoru pro americkou televizi CNN popisuje okamžiky před i po atentátu na prezidenta Haiti.

reklama