Haiti

Výpis příspěvků ke štítku „Haiti“

Ostuda při předávání medailí. Ledeckou vítali na ceremoniálu s haitskou vlajkou

8. února 2022 14:53

Čínští organizátoři olympiády v Pekingu zaměnili českou vlajku za haitskou. K incidentu došlo krátce před ceremoniálem, na kterém Ester Ledecká obdržela zlatou medaili za paralelní obří slalom na snowboardu. Událost zdokumentoval tým českých olympioniků na svém Twitteru. Během ceremoniálu už vše proběhlo v pořádku, i když vztyčení vlajky mohlo někomu připadat kvůli svérázné vojenské choreografii poněkud bizarní.

V Panamě zadrželi kolumbijského žoldnéře podezřelého z vraždy haitského prezidenta

4. ledna 2022 08:50

Panamské úřady zadržely v pondělí bývalého kolumbijského vojáka Maria Antonia Palaciose, kterého vyšetřovatelé podezírají ze zapojení do vraždy haitského prezidenta Jovenela Moiseho. Informovala o tom agentura Reuters. Po muži pátrali policisté ve Spojených státech a na Haiti. Vyšetřovatelé se domnívají, že Palacios byl členem skupiny kolumbijských žoldnéřů, kteří v červenci zaútočili na prezidentovu rezidenci. Úřady oficiálně zadržení muže nepotvrdily.

Gang na Haiti unesl 17 amerických misionářů, včetně dětí. Není jasné, kdo si zločin objednal

17. října 2021 07:12
Aktualizováno

Ozbrojený gang unesl v sobotu na Haiti skupinu 17 osob, které se podle amerických médií hlásí ke křesťanské organizaci Christian Aid Ministries. Ta dnes večer uvedla, že ve skupině je 16 amerických občanů a jeden Kanaďan. Mezi unesenými je také pět dětí a sedm žen, informovala agentura Reuters. Podle haitské policie je ve skupině i jedno dvouleté dítě.

Jak na Divokém západě. Migranty zahánějí američtí pohraničníci na koních s bičem v ruce

22. září 2021 17:46

Na hranicích mezi USA a Mexikem jsou stále tisíce migrantů převážně z Haiti, velký rozruch ale vyvolali pohraniční strážníci. V kloboucích, na koních a s bičem v ruce zahánějí zpátky všechny, kteří se přes řeku Rio Grande snaží dostat do Spojených států. Záběry pobouřily téměř celou Ameriku a vláda prezidenta Joea Bidena se dostává pod stále větší tlak. Důvodem je rozrůstající se tábor pod mostem, který spojuje texaské město Del Rio s mexickým Ciudad Acuña.

Jsme na kolenou, říká po zemětřesení na Haiti premiér. Počet obětí stoupl na 2189

19. srpna 2021 07:21

Počet potvrzených obětí sobotního zemětřesení na Haiti stoupl na 2 189. Ve čtvrtek to oznámily agentury Reuters a AP s odvoláním na místní úřady. Dosud haitská civilní ochrana hlásila 1 941 mrtvých. Tisíce lidí jsou zraněny. Záplavy a silné deště v minulých dnech přerušily snahy o hledání přeživších a pomoc těm, kteří zůstali bez domova nebo bez jídla a vody.