CNN Prima News Havana

Havana

Výpis příspěvků ke štítku „Havana“

Zničené domy, oběti na životech a tisíce evakuovaných: Floridu a Kubu zasáhly silné deště

5. června 2022 06:49

Jih Floridy a Kubu zasáhly v sobotu silné deště, které způsobily záplavy a škody na majetku. Na Kubě zahynuly nejméně tři osoby. Počasí v oblasti ovlivňují zbytky tropické bouře Agatha, která minulý víkend zasáhla tichomořské pobřeží Mexika. Meteorologové očekávají, že by během neděle mohla vzniknout v Atlantickém oceánu první tropická bouře za letošní sezónu, uvedla agentura AP.

Mrtvých je po výbuchu luxusního hotelu v Havaně už 26. Zemřela i těhotná žena a dítě

7. května 2022 04:15
Aktualizováno

Počet obětí pátečního výbuchu v luxusním hotelu Saratoga v centru Havany stoupl na 26. Je mezi nimi i těhotná žena a dítě. S odvoláním na kubánskou státní televizi o tom informovala agentura AFP. Dalších nejméně 64 osob bylo převezeno do nemocnice, čtrnáct z nich jsou děti. V původní zprávě Červeného kříže stálo, že mrtvých může být až dvaatřicet, to však místní úřady popřely.

Američtí diplomaté si stěžovali na „akustické útoky“. Máte to ze stresu, řekla CIA

23. ledna 2022 18:28

Americká zpravodajská služba CIA nepředpokládá, že za „akustickými útoky“ na americké diplomaty by stála celosvětová kampaň cizí mocnosti. Agentura došla k přesvědčení, že většina hlášených případů se dá vysvětlit environmentálními faktory nebo nediagnostikovanými zdravotními stavy. CIA nicméně pokračuje ve vyšetřování asi dvou desítek případů, které zatím zůstávají nevysvětleny. U možných obětí tzv. havanského syndromu vyvolala zpráva nevoli.

Revolucionáři do ulic. Kubu zachvátily největší protivládní protesty za tři dekády

12. července 2021 13:26

Tisíce Kubánců vyšly v neděli do ulic v řadě měst tohoto karibského ostrova protestovat proti autoritářské vládě, kterou kromě potlačování lidských práv viní i z ekonomické krize prohloubené pandemií. Při protestech, které zahraniční agentury označily za největší protivládní demonstrace na Kubě za tři dekády, policie zatkla přes sto lidí.