CNN Prima News Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod

Výpis příspěvků ke štítku „Havlíčkův Brod“

Záhadný případ mrtvé ženy na Havlíčkobrodsku. Policie nevylučuje vraždu, o pomoc žádá řidiče

Policie z Vysočiny se od úterý zabývá nálezem mrtvé ženy, která zřejmě zemřela násilnou smrtí. Policisté nyní shánějí svědectví řidičů, kteří v úterý po 16:30 projížděli mezi Havlíčkovým Brodem a obcí Bartoušov. Uvítají i záznamy z jejich palubních kamer. O případu informovala mluvčí policie Dana Čírtková. Více podrobností k případu podle ní z taktických důvodů není zatím možné uvést.

Plivání, kopání i výhrůžky smrtí. Agresivní útoky na české lékaře a sestry se stupňují

Plivou, kopou, škrábou a sprostě nadávají. Útoky na lékaře a sestry se v nemocnicích stupňují. Co bylo v minulosti výjimkou, je nyní podle zdravotníků na denním pořádku. Svou zlost si pacienti vybíjí i na vybavení. Rvačku mezi pacienty zachytily nedávno také nemocniční kamery v Havlíčkově Brodě. Podobné problémy řeší i v nedalekém Pelhřimově či v Karviné, kde zavedli systém nouzových tlačítek.

Smrtelná srážka těžkých vah v Jihlavě: Náklaďák se otáčel na křižovatce, vlétla do něj dodávka

Řidič dodávkového vozu v noci na úterý zemřel po srážce s nákladním autem u Antonínova Dolu, který je součástí Jihlavy. Nákladní auto s návěsem se otáčelo na křižovatce a vjelo dodávce do cesty. Nehoda na víc než čtyři hodiny uzavřela silnici první třídy číslo 38 mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem, provoz se obnovil po 6:15, oznámila policejní mluvčí Michaela Lébrová.

U Chotěboře měl zavraždit muže, předtím se pokusil zabít taxikáře. Soud dal mladíkovi 28 let

Pardubický soud poslal ve středu na 28 let do vězení mladíka, který loni v březnu u Chotěboře na Havlíčkobrodsku zavraždil muže. Předtím se v listopadu 2021 ještě jako mladistvý pokusil u Rozsochatce na Havlíčkobrodsku zabít taxikáře. Musí také absolvovat ochranné psychiatrické léčení v ambulantní formě a nahradit škodu a nemajetkovou újmu řidiči taxíku a příbuzným mrtvého. Státní zástupkyně pro Jiřího Baloga navrhovala výjimečný trest 30 let vězení. Rozsudek není pravomocný, obhájce i státní zástupkyně si ponechali lhůtu pro případné odvolání.

Jak v Havlíčkově Brodě, tak v celé republice. Pro koho budou ve druhém kole hlasovat místní?

Už za tři dny startuje druhé kolo prezidentských voleb. Redakce CNN Prima NEWS spolu s agenturou STEM přináší přehled měst a obcí, ve kterých bývají výsledky voleb dlouhodobě nápadně podobné těm celostátním. A většina z nich nezklamala ani v letošním prvním kole. Platí to i pro Havlíčkův Brod, kam zamířila redaktorka Lenka Kovandová, aby zmapovala, který kandidát se před volbami u lidí těší největším sympatiím.