CNN Prima News Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod

Výpis příspěvků ke štítku „Havlíčkův Brod“

Jak v Havlíčkově Brodě, tak v celé republice. Pro koho budou ve druhém kole hlasovat místní?

24. ledna 2023 21:24

Už za tři dny startuje druhé kolo prezidentských voleb. Redakce CNN Prima NEWS spolu s agenturou STEM přináší přehled měst a obcí, ve kterých bývají výsledky voleb dlouhodobě nápadně podobné těm celostátním. A většina z nich nezklamala ani v letošním prvním kole. Platí to i pro Havlíčkův Brod, kam zamířila redaktorka Lenka Kovandová, aby zmapovala, který kandidát se před volbami u lidí těší největším sympatiím.

Soud rozdal tresty za pád mostu ve Vilémově. Při neštěstí zemřeli čtyři dělníci

30. srpna 2022 10:21

Soud v Havlíčkově Brodě odsoudil pět mužů kvůli pádu mostu ve Vilémově k dvouleté podmínce. Původně je soudci obžaloby zprostili. Při neštěstí zemřeli v roce 2014 pod mostem čtyři dělníci, další dva utrpěli zranění. Čtyři obžalovaní, kterými jsou pracovníci stavebních firem, se hned odvolali, pátý z nich a státní zástupkyně odvolání zváží. Okresní soud se případem znovu zabýval z rozhodnutí nadřízeného krajského soudu.

REPORTÁŽ: V obci Bída bídou netrpí. Krize vesnici nezasáhla, pivo zatím teče proudem

2. srpna 2022 07:32

Jak se žije v obci Bída v době krize, kdy meziroční inflace prudce stoupá a přehoupla se přes hranici 17 procent? V místní hospodě zatím točí jedno pivo za druhým a vesnice i nadále žije hlavně z turistického ruchu. „V historii tady bývala opravdová bída: kamenná políčka, hlad, životní úroveň sto let za Prahou,“ vysvětluje někdejší starosta obce Ivan Hořínek, proč zrovna tady vznikl místní název Bída.

Teplotní rekordy padají už tři dny po sobě. V neděli v Česku bylo přes 13 °C

2. ledna 2022 19:17

Meteorologové v Česku zaznamenali teplotní rekordy třetí den po sobě. V neděli je hlásila téměř polovina stanic měřících 30 a více let. Nová maxima mají také čtyři místa, kde teplotu zjišťují déle než sto let. Nejtepleji bylo v neděli v Křemži na Českokrumlovsku a Libici nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, shodně 13,4 °C. Na svém webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Za tragický pád mostu ve Vilémově padly tresty. Soud udělil dvěma stavbyvedoucím podmínku

16. listopadu 2021 13:15
Aktualizováno

Okresní soud v Havlíčkově Brodě uznal v případě pádu mostu ve Vilémově vinu stavbyvedoucích Josefa Spoura a Romana Bednaříka. Odsoudil je ke dvěma rokům vězení podmíněně s odkladem na 2,5 roku, navíc k zákazu činnosti. Při neštěstí zemřeli v roce 2014 čtyři lidé, dva se zranili. Kvůli obecnému ohrožení z nedbalosti bylo souzeno devět lidí. Sedm z nich bylo v úterý zproštěno obžaloby.

Zájem o „koktejly“ protilátek rychle roste. Nemocnice je pacientům nestíhají podávat

10. listopadu 2021 21:50

Pandemie v Česku sílí a v nemocnicích přibývají covidoví pacienti. Podle lékařů výrazně roste zájem o takzvané koktejly proti koronaviru, tedy protilátky, které chrání rizikové pacienty před těžkým průběhem nemoci. Nemocnice na ně sestavují pořadníky, které jsou ale v posledních dnech naplněné. Zdravotníci nestíhají protilátky ani aplikovat.