CNN Prima News hazard

hazard

Výpis příspěvků ke štítku „hazard“

Umělá inteligence rozdává tipy na sázení. Kromě šťastných čísel radí i tři základní pravidla

Německý deník Bild představil novou funkci své služby Hey_ využívající umělou inteligenci. Ta čtenářům radí, jaká čísla volit při sázení do loterie. Hráči si mohou vybrat z několika možností „zábavné a informativní pomoci“, kdy robot nabízí často tahaná, šťastná, či naopak smolná čísla i náhodné tipy. Umělá inteligence mimo jiné nabádá k pravidelnému sázení. K tomu je nutné dodat, že vydavatel deníku je investorem velkých německých loterií.

Padl druhý nejvyšší jackpot v historii. Šťastlivec z Kalifornie vyhrál v loterii 40 miliard

Šťastlivec ve Spojených státech vyhrál jackpot ve výši neuvěřitelných zhruba 1,73 miliard dolarů (skoro 40 miliard korun), informovala kalifornská loterie. Po zhruba 47 miliardách korun, které si odnesl z loterie vítěz loni v listopadu, se jedná o druhou nejvyšší výhru v historii. Šťastná čísla se tahala několik týdnů bez úspěchu, částka proto narostla do rekordní sumy.

Černý trh hazardu nezmizí, shodli se experti. Hráče je nutné udržet v legální zóně

Ať je regulace hazardu stanovena obcí, nebo státem, měla by být důsledně kontrolována. Je nutné udržet maximum hráčů v oficiální ekonomice. K možné regulaci odvětví ze strany zákona se tak ve vysílání CNN Prima NEWS vyjádřil ředitel pro výzkum Centra ekonomických a tržních analýz Aleš Rod. Poslanec Michael Kohajda (KDU-ČSL) v pořadu Co na to vaše peněženka zdůraznil, že hráči hazardních her se více přesouvají do internetového prostředí, kde je není možné postihnout. Oba se shodli, že by regulace neměla tlačit hráče na černý trh. I kvůli tomu by měl stát podporovat provozovatele.

Od tragédie je dělí vteřiny. Přesně ví, co dělají, kritizuje hazardující řidiče z videa expert

Do redakce Krimi zpráv diváci poslali hned několik ukázek řidičů, kteří za volantem zbytečně riskovali, čímž ohrozili všechny kolem sebe. Stačilo málo a staly se zbytečné nehody, které by znovu odnesli i nevinní. „Záznamy zachycují skutečně extrémně nebezpečné kousky. Jsou to lidé, kteří přesně vědí, že dělají přestupek,“ zhodnotil dopravní expert Roman Budský pro CNN Prima NEWS záběry, na které se můžete podívat ve videu přiloženém níže.

Každým škrtem vždy někoho naštveme, uznal ministr Blažek. Vondráček mluvil o diskriminaci

Vláda nemá před sebou jednoduchý úkol. Každé škrtání někoho stoprocentně naštve, debata o veřejných financích musí být jasná, nechal se slyšet ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Společně se svým stínovým protějškem a poslancem hnutí ANO Radkem Vondráčkem debatoval nad tím, kde všude by měl stát šetřit a jak se věci mají s diskutovaným zvyšováním DPH. Na některých řešeních se politici překvapivě shodli. Záznam debaty z nedělní Partie na CNN Prima NEWS můžete zhlédnout ve videu níže.

Praha při regulaci hazardu narazila a dostala pokutu. Daří se jiným městům lépe?

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na konci října vystavil Praze pokutu ve výši 2,7 milionu korun za diskriminační způsob regulace hazardu v hlavním městě. Pražská rada proti pokutě úřadu podala rozklad, přičemž na pravomocné rozhodnutí budeme ještě muset počkat. Rozhodnutí ÚOHS opět otevřelo debatu, jak se dá hazard v českých městech a obcích efektivně regulovat na lokální úrovni, aniž by samosprávy samy překračovaly zákon.

Miliardář Komárek dostal od Britů zelenou. Jeho Allwyn bude provozovat Národní loterii

Společnost Allwyn Entertainment ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka se v Británii oficiálně stala provozovatelem prestižní Národní loterie. Rozhodla o tom v úterý britská Komise pro hazardní hry, která firmu Allwyn jako preferovaného uchazeče o licenci vybrala na jaře. Proti jejímu tehdejšímu rozhodnutí se však odvolala společnost Camelot, která loterii provazovala doposud.