CNN Prima News hazard

hazard

Výpis příspěvků ke štítku „hazard“

Praha při regulaci hazardu narazila a dostala pokutu. Daří se jiným městům lépe?

22. listopadu 2022 15:32

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na konci října vystavil Praze pokutu ve výši 2,7 milionu korun za diskriminační způsob regulace hazardu v hlavním městě. Pražská rada proti pokutě úřadu podala rozklad, přičemž na pravomocné rozhodnutí budeme ještě muset počkat. Rozhodnutí ÚOHS opět otevřelo debatu, jak se dá hazard v českých městech a obcích efektivně regulovat na lokální úrovni, aniž by samosprávy samy překračovaly zákon.

Miliardář Komárek dostal od Britů zelenou. Jeho Allwyn bude provozovat Národní loterii

20. září 2022 11:52

Společnost Allwyn Entertainment ze skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka se v Británii oficiálně stala provozovatelem prestižní Národní loterie. Rozhodla o tom v úterý britská Komise pro hazardní hry, která firmu Allwyn jako preferovaného uchazeče o licenci vybrala na jaře. Proti jejímu tehdejšímu rozhodnutí se však odvolala společnost Camelot, která loterii provazovala doposud.

Jágr na hazardu prohrál miliony, dluží mi peníze, obvinil hokejovou legendu známý sázkař

16. června 2022 17:09

Známý americký sázkař Stuart Feiner hazardem vydělal i prodělal miliony. Se zajímavým tvrzením přišel v podcastu Spittin' Chiclets, ve kterém obvinil Jaromíra Jágra, že prý na začátku 90. let ve Spojených státech kvůli sázení přišel o více než milion dolarů. Z toho prý dodnes dluží velkou částku i Feinerovi. Hokejová legenda tato nařčení kategoricky popírá.

Lootboxy jako novodobý hazard. Jak nepropadnout virtuálním krabičkám a nepřijít o tisíce?

3. června 2022 22:55

Jsou malé, hravé a stojí pouhých několik desítek nebo stovek korun. Lootboxy – krabičky s překvapením – jsou v herním světě fenoménem. Hráčům mohou pomoct získat cenné předměty pro jejich virtuální postavu, vydavatelům a tvůrcům her zase přináší obrovské zisky. Mechanika lootboxů je však podle mnohých expertů problematická, protože se až příliš podobá gamblingu. To potvrdila i adiktoložka Kristýna Fišerová pro pořad CNN Prima Gaming, který můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS nebo na webových stránkách cnnprima.cz.

I na starém PC se dají hrát nejnovější hry. Nový díl CNN Prima Gaming prozradí, jak na to

16. května 2022 08:08

Chtěli byste hrát nejnovější počítačové hry, ale už na ně nestačí výkon vašeho PC? Není třeba investovat desítky tisíc korun do nového stroje – nejnovější díl herního pořadu CNN Prima Gaming se věnuje fenoménu „cloudového hraní“. Těšit se můžete i na další zajímavosti. Český esportovec Jakub Viceník se rozpovídá o svém angažmá v barcelonském klubu a adiktoložka Kristýna Fišerová o trendu takzvaných lootboxů. Pořad CNN Prima Gaming můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na CNN Prima NEWS.

Lidé finančně podporují Ukrajinu, na další potřebné se ale nedostane, varuje Krása

11. dubna 2022 12:36

Ačkoliv pomáhají a fungují i v případech, ve kterých na to stát nestačí, z hlediska financí se neziskové organizace často dostávají na hranu své existence. Platilo to před covidem a po něm to platí dvojnásob. Aktuální ekonomické problémy se pojí i s ruskou invazí na Ukrajinu. Přestože jsou Češi s Ukrajinou solidární, neziskovky věnující se jiným oblastem na tom paradoxně tratí, upozorňuje Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením. Ministerstvo financí ale odmítá, že by byl neziskový sektor na hranici kolapsu.

O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli

24. června 2021 19:40

Slovenská pobočka mobilního operátora O2 dočasně blokovala přístup na populární streamovací portál Twitch. Důvodem bylo rozhodnutí soudu, který na žádost slovenského Úřadu pro regulaci hazardních her (ÚRHH) zakročil proti jednomu z uživatelů. Protože ale nešlo blokovat konkrétní profil osoby, šla mimo hru celá stránka. Nakonec ÚRHH i O2 přehodnotily situaci a server opět zpřístupnily, uvedl slovenský operátor pro CNN Prima NEWS.