reklama
CNN Prima News hazard

hazard

Výpis příspěvků ke štítku „hazard“

O2 na Slovensku dočasně zablokovalo oblíbený portál Twitch. Kvůli jedinému uživateli

24. června 2021 19:40

Slovenská pobočka mobilního operátora O2 dočasně blokovala přístup na populární streamovací portál Twitch. Důvodem bylo rozhodnutí soudu, který na žádost slovenského Úřadu pro regulaci hazardních her (ÚRHH) zakročil proti jednomu z uživatelů. Protože ale nešlo blokovat konkrétní profil osoby, šla mimo hru celá stránka. Nakonec ÚRHH i O2 přehodnotily situaci a server opět zpřístupnily, uvedl slovenský operátor pro CNN Prima NEWS.

Hrozí Česku arbitráže kvůli regulaci hazardu? Soudní dvůr EU přijal důležité rozhodnutí

23. dubna 2021 09:44

Česká republika může v budoucnu čelit nárokům provozovatelů hazardních her na náhradu ušlého zisku kvůli způsobu, jakým je v některých případech hazard regulován. Nejvyšší správní soud totiž na základě rozhodnutí Soudního dvoru Evropské unie vrátil k novému projednání vyhlášku o regulaci hazardu, kterou před lety přijalo zastupitelstvo města Děčína.

Štěstí přeje posilněným. Muž si chtěl pořídit selfie a hazardoval se životem

6. března 2021 20:57

Mít selfie na originálním místě mnohdy dá pořádnou námahu. Když se ke snaze o unikátní záběr ale přidá alkohol, může to být hodně nebezpečné. Mladík v Trutnově své štěstí, které prý přeje lidem v podroušeném stavu, pokoušel. Vylezl na sochu, ale následně z ní hned spadl. Když chtěl osudné místo opustit, řetěz kolem sochy ho dostal znovu na zem.

Regulace hazardu: Zákaz nic nevyřeší. Hráči přejdou jinam, shodli se odborníci

28. února 2021 10:18

Města a obce, které příliš přísně regulují hazard, se jen připraví o peníze, sociálně patologické jevy ale nevymýtí. Hráči se přesunou na internet nebo do jiných obcí. Shodli se na tom někteří z řečníků diskuse k problematice hazardních her, kterou uspořádalo Centrum ekonomických a tržních analýz. Té se zúčastnili zástupci herního průmyslu, pražského magistrátu i adiktologové.

Kvůli zákazu hazardu přijde Praha o více než miliardu korun. Hráči sázejí na internetu

11. února 2021 07:06

Praha by v důsledku nové regulace hazardních her mohla v příštích pěti letech přijít o více než jednu miliardu korun. Negativních dopadů spojených s patologickým hráčstvím se přitom nezbaví. Vyplývá to z aktuální studie Centra ekonomických a tržních analýz. Pražská radní Hana Marvanová, která současnou podobu vyhlášky prosazovala, ale závěry studie odmítá.

Velký návrat hazardu. Města řeší, jak zaplnit díry v rozpočtu způsobené koronavirem

16. prosince 2020 09:19

Zatím posledním městem, které zrušilo plošný zákaz hazardních her na svém území, je Kladno. Nařízení mělo začít platit od příštího roku. Namísto nulové tolerance kladenští zastupitelé zvolili cestu regulace. Rozšíření pole působnosti pro hazard nedávno schválil také Český Krumlov. Podle odborníků se v budoucnu možná připojí další města.

reklama