CNN Prima News HC Dynamo Pardubice

HC Dynamo Pardubice

Výpis příspěvků ke štítku „HC Dynamo Pardubice“

Hrůzná smrt při hokeji vede ke změně pravidel. Federace tím chce podobným tragédiím předejít

Mezinárodní hokejová federace IIHF zavede povinné nošení chráničů krku na všech turnajích, které pořádá. Platit bude na mistrovství světa mužů a žen i olympijských hrách. IIHF tak zareagovala na smrtelnou nehodu Adama Johnsona, který zemřel po zásahu bruslí do krku na konci října při zápase britského poháru. O stanovení nového pravidla informovala na svém webu. Dosud byla ochrana krku povinná jen na turnajích kategorií hráčů do dvaceti a osmnácti let.

Smrt hokejisty způsobila obrovský šok. Přítelkyně zoufale vtrhla na led, lidé mluví o vraždě

Přítelkyně amerického hokejisty Adama Johnsona, který v sobotu zemřel poté, co mu protihráčova brusle nešťastně prořízla hrdlo, pronikla po incidentu na led, ale její modlitby mu nepomohly, popisují britská média dramatické chvíle s tragickým koncem. Před arénou Nottinghamu vzniklo pietní místo, kam fanoušci mezitím nosí květiny a kondolenční vzkazy. Zatímco někteří mluví o vraždě, jiní upozorňují, že je třeba hráče, jehož brusle Johnsonovi prořízla krk, podpořit v těžkých chvílích.

Hašek politikem? Poradím mu, aby to nešlo mezi betony, řekl Kalousek. Zmínil jeho přednost

Bývalý hokejový brankář a hrdina z olympijského Nagana Dominik Hašek zřejmě učinil další krok směrem ke svému záměru stát se voleným zástupcem lidu. Poradit v začátcích by mu mohl matador tuzemské politické scény, někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Ten o tom informoval na sociální síti X. Hašek již na jaře sdělil, že by chtěl vstoupit do politiky do dvou let.

Poprvé po skoro 20 letech. Hokejové Pardubice daly razítko na triumf v základní části

Hokejisté Pardubic ovládli základní část extraligy a poprvé získali Pohár předsedy APK LH Jaroslava Pouzara. Dynamo ve 48. kole vyhrálo v Karlových Varech 5:0. Jistý triumf má i díky porážkám druhých Vítkovic s Českými Budějovicemi 1:4 a třetí Sparty v Liberci 1:2. Svěřenci trenéra Radima Rulíka si zároveň zajistili i účast v příštím ročníku Ligy mistrů.