HC Sparta Praha

Výpis příspěvků ke štítku „HC Sparta Praha“

Hokejová Plzeň uzavřela s fanoušky unikátní sázku. Chce je přilákat zpět na stadion

16. října 2021 11:40

Hokejové týmy pořádně odskákaly nejtužší koronavirové časy – povolená návštěva v krytých halách byla žádná nebo minimální. A příjmy ze vstupného logicky zrovna tak. Proto v extraligových organizacích zavládla euforie, když se před sezonou 2021–2022 dozvěděly, že tribuny se mohou kompletně zaplnit. Jenže čtvrtina soutěže je prakticky pryč a žádný hlad po vstupenkách nenastal. Jedním z klubů, který nad nezájmem fanoušků kroutí hlavou, je Škoda Plzeň.

Gólový festival s xenofobní kaňkou. Trhák mezi Spartou a Třincem pokazili „polský Židi“

18. září 2021 11:54

Byl to šlágr se vším všudy. Páteční zápas dvou zřejmě nejambicióznějších týmů hokejové extraligy Sparty a Ocelářů Třinec přinesl 11 gólů, po vítězství 7:4 se domů vraceli spokojení Slezané. Utkání obnášelo na ledě mnoho emocí, což se také přelilo na tribuny, které se v pražské O2 areně divákům otevřely takřka po roce. Znepokojivé pokřiky části sparťanských fanoušků kazí sportovní zážitek.

Manželka Jana Marka: Syn hraje hokej, aby se na mě Honza v nebi nezlobil

7. září 2021 10:34

Honza si vždy přál mít syna hokejistu, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Lucie Marková, manželka zlatého reprezentanta Jana Marka. Ten společně s Karlem Rachůnkem, Josefem Vašíčkem a celým hokejovým týmem před deseti lety tragicky zahynul při pádu letadla u Jaroslavli. Jeho synovi přitom tenkrát byly jen dva měsíce. Neměla jsem srdce Honzův sen nevyplnit, aby se na mě jednou nezlobil, až se v nebi potkáme, přiznává manželka.

Třinec jde za Libercem do finále extraligy. Sedmý zápas s Boleslaví rozsekl Růžička

15. dubna 2021 21:35

S Libercem se ve finále play-off hokejové extraligy střetne Třinec. Stejně jako semifinále mezi Bílými Tygry a Spartou Praha musel i sérii mezi Oceláři a Mladou Boleslaví rozhodnout sedmý duel. Třinečtí slaví postup do přímého souboje o Masarykův pohár poté, co doma porazili „Bruslaře“ 3:0. Kardinální trefu obstaral ve 47. minutě z přesilovky Martin Růžička, další dvě branky padly ve Werk Areně do prázdné brány.

Sparta velký obrat nedokonala. Do finále hokejové extraligy míří liberečtí Bílí Tygři

15. dubna 2021 19:18
Aktualizováno

Vítěz základní části hokejové extraligy Sparta Praha nepřeměnila svoji stíhačku v semifinále play-off ve fantastický obrat. V sérii s Bílými Tygry z Liberce zvládla vymazat vedení Severočechů 3:0 na zápasy a vynutila si sedmé utkání. Rozhodující klání v pražské O2 Areně ale dopadlo lépe pro svěřence trenéra Patrika Augusty, kteří postupují do finále po výhře 2:1. O vítěznou trefu se ve druhé třetině postaral Adam Najman.

Hokejová Sparta dál posiluje: Ze zahraničí přichází zkušený brankář Salák

29. prosince 2020 16:21

Roli brankářské dvojky za Matějem Machovským přijal při jednání se Spartou třiatřicetiletý zkušený hokejový gólman Alexander Salák. Poté, co už v juniorském věku odešel do zahraničí, se nyní může těšit na extraligovou premiéru. Světoběžník, který s manželkou Michaelou očekává už pátého potomka, se v Praze usadil s rodinou po 14 letech strávených ve Finsku, USA, Švédsku, Rusku a Lotyšsku.