CNN Prima News hlediště

hlediště

Výpis příspěvků ke štítku „hlediště“

Vstup zdarma. Německý klub pozval fanoušky, plný stadion dohnal tým k nevídanému obratu

Šlágr druhé německé Bundesligy mezi fotbalisty Fortuny Düsseldorf a Kaiserslauternu přitáhl do hlediště 52 000 lidí, kteří nemuseli za vstupenku zaplatit ani cent. Sobotní zápas byl prvním testem projektu „Fortuna pro všechny“, v jehož rámci chce tradiční klub nabízet na vybrané domácí zápasy volný vstup a změnit tak přístup fanoušků ke klubu.

Zpěv nacistické hymny při US Open rozzuřil Zvereva. Německý tenista nechal fanouška vyvést

Chování fanouška, který při osmifinále US Open začal zpívat hymnu neblaze proslavenou nacistickým režimem, rozčílil německého tenistu Alexandera Zvereva. Dvanáctý hráč světa šel na podání ve čtvrtém setu proti Italovi Janniku Sinnerovi, když se z hlediště ozval začátek písně Deutschland über alles. Rozhodčí na hráčovu žádost fanouška vykázal z hlediště. Ochranka ho vyvedla za nadšeného potlesku diváků, píše Daily Mail.

Koncerty, poutě a slavnosti. Kde si můžete dát pivo a proč nesmíte jíst v hledišti?

Celé Česko se těší na léto, rozvolnění kultury a na to, že si užije venkovní koncerty, divadelní představení nebo sportovní závody. I v rámci takových akcí ale zatím platí hygienická omezení. Mezi nejpřísnější patří povinnost nosit roušku a zákaz pití a jídla v hledišti. Problém je ale v tom, co přesně hlediště představuje. Vládní nařízení je v této definici totiž velmi vágní a složité je to i s akcemi, kde hlediště není.

Od 15. června už nemusí mít lidé venku roušky, ani když budou blízko u sebe

Od 15. června už nebudou lidé muset mít venku roušky ani v případech, kdy budou blízko u sebe. Nově bude také povolen prodej občerstvení na trzích či švédské stoly v restauracích. V tiskové zprávě to dnes oznámilo ministerstvo zdravotnictví. K dalšímu zmírnění preventivních opatření proti šíření koronaviru podle úřadu přispěla příznivá epidemiologická situace.