CNN Prima News Houston

Houston

Výpis příspěvků ke štítku „Houston“

Další trable Boeingu: Tři kilometry nad zemí se letounu utrhl kryt motoru, ukazují záběry

Letoun Boeing 737-800 musel v neděli nouzově přistát v Denveru, když se mu při vzletu roztrhl kryt motoru a zasáhl klapku křídla. Je to další z řady nebezpečných incidentů, které podle deníku The Guardian v poslední době provázejí letadla předního amerického výrobce. Událost zachytily záběry cestujících, kteří seděli při letu na palubě.

Další nehoda Boeingu, stroj sjel v Houstonu z ranveje. Akcie firmy na burze se propadají

Letadlo Boeing 737 MAX společnosti United Airlines v pátek sjelo na mezinárodním letišti George Bushe v Houstonu z ranveje na trávu. Nikdo ze 160 pasažérů a šestičlenné posádky nebyl zraněn. S odvoláním na Federální úřad pro letectví (FAA) o tom informovala agentura Reuters. Tento týden se jedná již o třetí incident stroje Boeing společnosti United. Výrobce letecké techniky je po lednové nehodě stroje Boeing 737 MAX společnosti Alaska Airlines pod drobnohledem úřadů.

Úspěšná mise. Odysseus po přistání na Měsíci začal vysílat, modul dosáhl i jednoho prvenství

Modul Odysseus od americké firmy Intuitive Machines přistál v pátek na povrchu Měsíce a k Zemi začal zhruba dvě hodiny po dosednutí vysílat data. Řídící středisko čeká na plné potvrzení stavu modulu, už teď je však podle společnosti jisté, že se Spojené státy po více než půl století vrátily na lunární povrch. Odysseus se zároveň stal prvním soukromým kosmickým plavidlem v dějinách, kterému se podařilo dosednout na lunární povrch.

Dramatické záběry: Policisté provrtali kamion, ujíždějícího řidiče nedostal ven ani pes

Neobvyklý policejní zásah se odehrál v americkém Texasu. Strážci zákona tam několik hodin naháněli kamion nereagující na výzvy k zastavení. Řidič se následně zabarikádoval v kabině a odmítal vystoupit. Nepomohl speciální stroj ani služební pes. Muže z kamionu vytáhla až zásahová jednotka. Proč řidič policistům ujížděl, je ale zatím záhadou, informují média.

NASA ukázala vzorky nasbírané v hlubokém vesmíru. Analýza odhalila jejich první tajemství

Šéf amerického Úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Bill Nelson ve středu odhalil vzorky hornin, které sonda OSIRIS-REx dopravila na Zemi z planetky Bennu vzdálené 1,9 miliardy kilometrů. Jde asi o 250 gramů materiálu, který svým vzhledem připomíná černé uhlí různé velikosti. Zkoumat je v příštích měsících a letech budou stovky vědců v 35 institucích po celém světě.

Záhada zmizení Rudyho rozluštěna. Policie po něm pátrala osm let, celou dobu byl doma

Úřady v Texasu rozluštili záhadu zmizení Rudyho Fariase. Policie po něm od roku 2015 pátrala poté, co se podle rodiny nevrátil z venčení psů. Před několika dny mladého muže objevil všímavý svědek, jak spí před kostelem. Vyšetřovatele zajímalo, kde byl a co dělal dlouhých osm let. Nyní přišli s překvapivým závěrem — Rudy byl po celou dobu doma se svojí matkou.