hudba

Výpis příspěvků ke štítku „hudba“

Fotbalová Slavia si zahrála s metalovou legendou Iron Maiden. Lídr kapely fandí Součkovi

31. května 2023 19:37

Takový fotbalový zápas ještě v Edenu neviděli. Na jednu stranu hřiště se postavili zaměstnanci, partneři a legendy domácí Slavie, na druhou členové světoznámé heavymetalové skupiny Iron Maiden. Právě muzikanti nakonec středeční utkání vyhráli 10:6. Výtěžek z neobyčejné akce pomůže dvanáctileté Tereze, která trpí mozkovou obrnou.

Hudební festivaly v Česku PŘEHLEDNĚ: Kde vás letos roztančí domácí i zahraniční hvězdy?

27. května 2023 06:06

Léto není obdobím pouze dovolených u moře, ale také hudebních festivalů, které se letos konečně obejdou bez jakýchkoliv koronavirových opatření. Jen v Česku si lidé mohou vybrat z několika desítek akcí. Na těch nejvyhlášenějších, jako je Rock for People nebo Colours of Ostrava, se dočkají i světově uznávaných hvězd. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled událostí včetně jejich zajímavostí.

Těžký život Turnerové: Manžel ji bil, bojovala s rakovinou a syn spáchal sebevraždu

25. května 2023 10:13

Svým charakteristickým chraplavým hlasem dobyla americko-švýcarská zpěvačka Tina Turnerová světovou popmusic na dlouhých 60 let. Její osobní život byl však plný těžkostí. Během prvního manželství s Ikem Turnerem zažívala znásilňování a bití. Později také prodělala mrtvici a bojovala s rakovinou. Její druhý manžel jí daroval ledvinu. Rovněž se musela vyrovnat se ztrátou obou synů – jeden spáchal sebevraždu, druhý podlehl rakovině. Turnerová zemřela ve středu 24. května.

Divoká Amazonie na Lipně: Návštěvníci mohou nahlédnout do života obávaných piraň i murén

16. května 2023 00:16

Nedaleko břehu lipenské vodní nádrže se návštěvníkům nabízí možnost nahlédnout do divokého světa pod hladinou. Ve třiceti akváriích plavou jak ryby pro české vody typické, tak i více či méně nebezpeční živočichové z daleké Amazonie. V nejrůznějších expozicích tak lze během chvíle navštívit hned několik světadílů.

Směšná a pokrytecká šaškárna. Monarchii odmítají nejen pankáči, ale i dost obyčejných Britů

7. května 2023 09:03

Cynicky drahá, nepochopitelně nabubřelá, groteskní, urážlivá k obyčejným lidem. Tak mluví o korunovaci krále Karla III. Britové, pro něž je monarchie pokryteckým přežitkem. Není jich zas tak málo. Patří mezi ně nejen zástupci starší generace odkojené buřičskými písněmi punkové kapely Sex Pistols, ale také stále více a více mladých.

Britské hvězdy odmítly zahrát na korunovaci Karla III. Organizátoři musí lovit i v zámoří

28. dubna 2023 18:36

S tím, jak se korunovace blíží, se nic nesmí nechat náhodě – ani hudební výběr. Na seznamu vystupujících jsou světové hvězdy, některé ale účast odmítly. Jde například o Eltona Johna nebo Eda Sheerana. Král Karel III. s manželkou před slavnostním ceremoniálem, který je naplánován na 6. května, navíc překvapili například i organizátory Eurovize, jež se letos vysílá právě z Británie.

Rána pro českou klasickou hudbu: Nečekaně zemřel legendární dirigent František Babický

18. dubna 2023 08:26

Uznávaný český dirigent František Babický odešel do hudebního nebe v pondělí ve věku 84 let kvůli selhání orgánů. O jeho skonu informoval portál Opera Plus. Znalec Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany vedl symfonické i operní orchestry. Za svůj život dirigoval doma i v zahraničí, kde propagoval převážně českou hudbu.