reklama

hudba

Výpis příspěvků ke štítku „hudba“

Ohňon, Investice nebo Jazz. Neobvyklá jména jsou v Česku čím dál populárnější

22. ledna 2022 21:24

Volba jména dítěte je ve světě i v Česku stále liberálnější. Jana, Jiřího nebo Annu nahrazuje Ohňon, Trinity nebo Jazz. Rodiče by však měli myslet na to, že jméno, které dají svému dítěti, si jejich potomek ponese celý život. Podle odborníků může výběr jména dokonce negativně ovlivnit život dítěte. Experimentování s neobvyklými nebo úplně novými jmény se navíc nemusí setkat s pochopením úřadů.

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

17. ledna 2022 12:10

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

Poslední rozloučení s legendou Olympicu: Na obřad přišel Chrastinovi říci sbohem i Janda

10. ledna 2022 17:07

Baskytaristu, zpěváka a textaře Pavla Chrastinu v pondělí ve strašnickém krematoriu na poslední cestu doprovodily hity skupiny Olympic a potlesk několika desítek přítomných. Mezi nimi byl i Petr Janda, se kterým Chrastina vytvořil autorskou dvojici na prvních deskách Olympicu, dále přišli bubeník Martin Vajgl nebo zpěváci Pavel Sedláček a Viktor Sodoma. Smuteční obřad otevřela známá skladba Snad jsem to zavinil já.

Aviciiho sebevraždu dál halí záhada. Poslední chvíle před smrtí odhalil deník

10. ledna 2022 09:55

Přestože od sebevraždy švédského DJ Aviciiho uběhly téměř čtyři roky, jeho odchod provází stále řada otazníků. Nová životopisná kniha přináší pohled do umělcova nitra v kritickém období jeho života a zveřejňuje jeho soukromé deníkové záznamy. „Těžko jsem se smiřoval s tím, že už nikdy nebudu pít,“ napsal nedlouho před sebevraždou.

Originální hudba, mnoho účesů a kokainu. Co všechno představoval legendární David Bowie?

8. ledna 2022 08:25

Vydal přes 20 studiových alb, zahrál si ve více než patnácti filmech, mezi tím také vystřídal desítky účesů a spořádal mnoho drog. Britský zpěvák David Bowie, který zemřel v roce 2016, by dnes oslavil své 75. narozeniny. Díky svému talentu, houževnatosti, kreativitě i odvaze riskovat neodmyslitelně patří k nejpopulárnějším hudebníkům minulého i současného století.

reklama