hudba

Výpis příspěvků ke štítku „hudba“

Náhlý odchod rockové legendy. Kytarista Jeff Beck ještě nedávno doprovázel Johnnyho Deppa

11. ledna 2023 23:26

Hudební scénu zasáhla smutná zpráva. V 78 letech zemřel legendární rockový kytarista Jeff Beck. Informaci o jeho smrti potvrdil umělcův zástupce. Beck do hudebního nebe odešel v úterý 10. ledna poté, co náhle onemocněl bakteriální meningitidou. Známý byl zejména z kapely Yardbirds, s níž se proslavil. Před několika týdny dokončil turné s hercem a hudebníkem Johnnym Deppem.

Západní hvězdy v české totalitě: Armstrong rozklepal Gotta, Cash v Praze lhal o drogách

1. ledna 2023 21:58

Všude visely rudé hvězdy, vládla nesvoboda, i do komunistického Československa přesto občas zavítala hvězda západní hudby. Publicista Michal Bystrov ve své nové knize píše o tom, jak tyto návštěvy Louise Armstronga, Johnnyho Cashe a dalších vypadaly. Jak změnily nás, jak je. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že to byla často divočina. Některé západní ikony musely na inspekci ČKD Stalingrad, na jiné v Praze volali policajty, jednoho slavného zpěváka v Ostravě vypískali horníci. A mohlo být ještě větší haló – o koncertu v Československu jednali i Beatles nebo Elvis Presley.

Hudební scéna pláče. Na silvestra zemřela zpěvačka z The Pointer Sisters, hvězda 70. let

1. ledna 2023 10:55

Na úplném sklonku roku zemřela ve věku 74 let americká zpěvačka Anita Pointerová. Nejvíce se proslavila v 70. a 80. letech po boku svých dalších tří sester v R&B kapele The Pointer Sisters. Ta několikrát dosáhla i na prestižní hudební ocenění Grammy. „Nebe je s Anitou krásnější a láskyplnější místo,“ vzkázala její zdrcená rodina v emotivním prohlášení. Zpěvačka měla za sebou strastiplný život – přežila svou jedinou dceru, která zemřela na rakovinu.

Vánoční smutek na hudební scéně. Zemřela ikona taneční hudby, zpívala i v Česku

24. prosince 2022 19:43

Hudební svět smutní. Ve věku 65 let zemřel Maxi Jazz, hvězda tranceové scény a zpěvák britské kapely Faithless, která se proslavila díky hitům jako Insomnia a We Come 1. Vystupoval i s dalšími hudebními ikonami, jako jsou Robbie Williams či Jamiroquai, a párkrát vystoupil také v České republice. O smrti frontmana informovala skupina na své facebookové stránce. Příčina smrti je v tuto chvíli neznámá.

Umělci na frontu. Putin žene na Ukrajinu „kreativní brigády“, mají zvednout morálku

20. prosince 2022 11:12

Ruský prezident Vladimir Putin už do války vyslal armádu i posily získané díky mobilizaci a nyní má na frontu vyrazit další, tentokrát poměrně nečekaná, skupina. Kreml totiž oznámil, že na Ukrajinu zamíří umělci. Konkrétně má jít například o operní pěvce, hudebníky dalších stylů i třeba cirkusové akrobaty. Putin se má tímto způsobem pokoušet pozvednout značně pokleslou morálku ruských sil, kterým se v bojích dlouhodobě nedaří.

Smutek před Vánoci, zpěvačce Cher zemřela maminka. Byla jako Rocky, vzpomíná bohyně popu

11. prosince 2022 13:34

Americká zpěvačka Cher prožívá smutné období, v 96 letech jí zemřela maminka. Byly si velmi blízké, „bohyně popu“ o Georgii Holtové dokonce natočila dokumentární film. Prozradila v něm třeba fakt, že její těhotnou matku kdysi rodina přemlouvala, aby šla na potrat. Cher přišla na svět jen proto, že se paličatá Georgia názoru nejbližších vzepřela.

Céline Dion trpí nevyléčitelnou chorobou. Vzácná nemoc dělá z lidí „živé sochy“

8. prosince 2022 13:16

Legendární kanadská zpěvačka Céline Dion se s fanoušky na Instagramu podělila o svou zdrcující diagnózu. Umělkyně trpí tzv. stiff-person syndromem (SPS), velmi vzácnou chorobou, která způsobuje svalovou ztuhlost a bolestivé spasmy. Z nemocných se při záchvatech stávají „živé sochy“, nemohou se téměř hýbat. Lidé, u nichž se porucha vyvine, jsou zároveň kvůli svalovým stahům náchylnější k dalším zraněním. Zpěvačka v slzách oznámila zrušení zrušení evropské etapy svého světového turné. Na nemoc v současnosti neexistuje lék, lékaři však dokážou zpomalit její průběh.