hudba

Výpis příspěvků ke štítku „hudba“

Prahu čeká hudební nálož: United Islands of Prague nabízí evropský indie-pop či hyperpunk

Od 1. do 4. května budou pražské ostrovy a desítka klubů po celé Praze patřit pestré náloži hudebních tónů. Koná se totiž tradiční hudební festival United Islands of Prague. Během čtyř festivalových dnů se diváci budou moci zaposlouchat do hudebních objevů zemí evropské sedmadvacítky. Vedle tuzemské scény se představí i umělci z Francie, Španělska, Portugalska, Německa, Slovinska, Dánska, Irska, Švédska nebo Faerských ostrovů. Kromě hudebních objevů pak na návštěvníky čekají také zajímavé workshopy, přednášky, živé podcasty, besedy i sportovní aktivity. Festival je tradičně pro všechny návštěvníky zdarma.

Orozovič: Veřejnost tabuizuje nahotu a nemá ráda holuby. Prozradil také, jak to má se svatbou

Zpěvák a herec Igor Orozovič promluvil v exkluzivním rozhovoru s Martinou Jandovou pro Showtime o novém videoklipu k písni Holubí muž, na kterém nyní pracuje. Rozpovídal se také o nahotě, kterou podle něho veřejnost zbytečně potlačuje. „Štve mě, že ji lidi mají stále tabuizovanou,“ řekl Orozovič. Prozradil rovněž, jak to aktuálně vidí se svatbou.

Taylor Swift je nezajímavá, Madonnu nesnáším. Vdova po Kurtu Cobainovi zpražila popové hvězdy

Rocková muzikantka Courtney Love v rozhovoru pro web The Standard tvrdě zkritizovala některé své kolegyně. „Je skvělé, že je v hudebním průmyslu tolik úspěšných žen, ale jejich hudba je klišé,“ podotkla vdova po Kurtu Cobainovi. Opřela se například do Madonny či Lany Del Rey, o Taylor Swift řekla, že je nedůležitá a jako hudebnice zcela nezajímavá.

Mirai: Z naší nové desky není cítit kalkul. Mercedesy nemám, doma mi chybí ženský element

Myslím, že z naší nové desky není cítit kalkul. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl jeden z aktuálně nejvyhledávanějších muzikantů tuzemské scény Mirai Navrátil. Jeho kapele vychází 12. dubna album s – příznačně japonským – názvem Tomodachi a kritikům se podle hudebníka líbí, proto má obavu, jestli se deska shledá s dostatečným úspěchem i u široké veřejnosti.

The Valentines vydávají debutové album. Skupina desku představuje na třech koncertech

Královéhradecká indie popová trojice The Valentines po řadě úspěšných singlů přichází s debutovým albem s příznačným názvem You All Look Beautiful When You Dance. Její tvorba je totiž mimo jiné typická tím, že nutí k tanci. Písně v sobě kombinují kytary, synťáky a mix indie popu, indie rocku, 80s zvuků a moderního popu. Tématem celého alba jsou vztahy, mentální zdraví i kontrast mezi veselými melodiemi a hloubavými texty. Kapela The Valentines vyráží během dubna nahrávku představit fanouškům do Prahy, Brna a na domácí půdu do Hradce Králové. V rámci všech tří koncertů se vždy uskuteční i křest alba.

Koncert proti xenofobii: Na United Islands of Prague vystoupí Ben Cristovao a Sofian Medjmedj

Praha je místem, kde xenofobie a stereotypní odsuzování druhých není tolerováno. Tak zní hlavní podtitul speciálního koncertu Symphony for Humanity, který se uskuteční 2. května na Střeleckém ostrově a vystoupí na něm mimo jiné Ben Cristovao a Sofian Medjmedj. Společně s oslavou vstupu České republiky do Evropské unie bude tento koncert součástí tradičního multižánrového hudebního festivalu United Islands of Prague. Ten potrvá od 1. do 4. května 2024.

Dvorní skladatel Agnieszky Holland vystoupí v Praze. Bude dirigovat v Obecním domě

Antoni Komasa-Łazarkiewicz vystoupí 18. dubna 2024 na pražském koncertě Spectacular Music of Hollywood. Autor hudby k filmům jako Hořící keř, Šarlatán či Quo Vadis, Aida? osobně oddiriguje části svého díla. Na koncertě dále zazní hudba z hollywoodských filmů Star Wars, Největší showman či Iron Man 2, kterou budou dirigovat jejich tvůrci. Vstupenky na exkluzivní zážitek v podání Českého národního symfonického orchestru koupíte v síti TICKETPORTAL.