CNN Prima News hudební skupina

hudební skupina

Výpis příspěvků ke štítku „hudební skupina“

Zemřel herec ze Hry o trůny. Slavný muzikant nemoci úspěšně vzdoroval devět let

23. listopadu 2022 14:00

Smutná zpráva zasáhla nejen fanoušky britských skupin Dr. Feelgood a The Blockheads. Rocková hvězda Wilko Johnson v pondělí 21. listopadu zemřel. Hudebníka si však mohli povšimnout i diváci a příznivci seriálu Hra o trůny, kde se Johnson objevil v první sérii. Odchodu do hudebního nebe dokázal umělec vzdorovat dlouhých devět let – v roce 2013 mu lékaři kvůli diagnóze rakoviny slinivky sdělili, že mu zbývá deset měsíců života.

To jsem vážně nečekala, slavila Lucie Bílá Českého slavíka. Zpěvákům vládl Ztracený

12. listopadu 2022 20:58

Českého slavíka v kategorii zpěvaček získala Lucie Bílá, která si zároveň odnesla i ocenění absolutní slavík. V kategorii zpěváků vítězství obhájil Marek Ztracený, nejpopulárnější skupinou se stal Kabát. Ocenění v jubilejním 60. ročníku hudební ankety v sobotu převzali v pražském Foru Karlín. Do hlasovní o nejoblíbenější interprety letos podle pořadatelů přišlo rekordních 2 110 364 hlasů.

Rozloučit se s rockovou legendou Ambrožem přišli Janda i Koller. Vzpomínali také na neřesti

9. listopadu 2022 17:39

Za velkého zájmu se ve středu ve strašnickém krematoriu v Praze uskutečnilo poslední rozloučení s rockovým zpěvákem, kytaristou, skladatelem a textařem Michalem Ambrožem. S frontmanem skupin Jasná páka, Hudba Praha a Divoký srdce, který zemřel po delší nemoci 31. října ve věku 68 let, se přišli rozloučit kolegové z branže i fanoušci. Mimo jiných dorazil zpěvák Petr Váša z kapely Jasná Páka, se kterým Ambrož natočil letos na jaře svou poslední nahrávku Starej bejt každej neumí. Z dalších muzikantů přišel Luboš Pospíšil, zpěvák skupiny Visací zámek, Jan Haubert nebo Petr Janda.

Můj stav se nezlepšuje. Kytarista kapely Duran Duran promluvil o boji se zákeřnou nemocí

8. listopadu 2022 09:54

Legendární skupina Duran Duran se v sobotu dočkala velké pocty, byla totiž zařazena do rokenrolové síně slávy na akci Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony. Její člen Andy Taylor se však zúčastnit nemohl – přiznal totiž, že řadu let bojuje s rakovinou prostaty. Na akci poslal dopis, který veřejnosti přečetl frontman kapely Simon Le Bon.

Hudební scéna v šoku. Zastřelili slavného rappera, chvíli před smrtí vydal nový klip

1. listopadu 2022 16:04

Americká hudební scéna je v šoku. Ve věku 28 let zemřel rapper Kirshnik Khari Ball, známý pod pseudonymem Takeoff, který se proslavil zejména v kapele Migos. Mladého umělce zastřelil dosud neznámý pachatel v bowlingovém centru v Houstonu, když hrál kostky. Právě tam trávil Takeoff s dalšími členy kapely čas na soukromé party. Jen pár hodin před smrtí zveřejnil novou skladbu.

Český rock v šoku. Zemřel Michal Ambrož, lídr slavných kapel Jasná páka a Hudba Praha

31. října 2022 17:33

Ve věku 68 let zemřel v pondělí zpěvák, kytarista, skladatel a textař Michal Ambrož. Do povědomí českých posluchačů se zapsal svými kapelami Jasná páka, Hudba Praha a Divoký srdce. Bližší informace k poslednímu rozloučení rodina hudebníka, který musel před časem kvůli zdravotním problémům omezit své hudební aktivity, nesdělila. Informoval o tom jeho spoluhráč a kapelník Hudby Praha, kytarista Radovan Jelínek.